Частни училища - информативна тема 3

  • 63 026
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 302
Това учене по цял ден и висене в училище го намирам за огромен минус, а няма частно училище, където занятията да свършват поне в 15ч.

И на мен ми се струва безумно дете в началния курс да учи по 10 часа на ден, това е повече от работния ден на голям човек, а и не може да се сравнява натоварването при учене с това при работене - при учене натоварването е много по-голямо. Навремето до 4 клас ние имахме по 4 часа на ден. Само че ми беше обяснено как сега всичко било много по-различно и как не можело изобщо да се сравнява с преди:) освен това за повечето списващи тук майки, особено фенките на АК, и 15 часа на ден да се учи е малко, детето трябва да учи просто денонощно и било просто супер, че и в по-горните класове след якото учене ги товарят в буса и не можеш да изпратиш красива съученичка до тях например и да й носиш чантата - това една майка го писа като огромен плюс на СС например.

# 736
  • Мнения: 19 307
Хаха, то в стремежа да се измислят какви ли не суперлативи за училището, накрая става пародия и една голяма антиреклама ooooh!

# 737
  • Мнения: 6 302
А вие в кое сте, Пролетен дъждец? /Какъв хубав ник имате!/ Grinning

# 738
  • Мнения: 3 181
Локацията и старата база, мен доста ме колебаят за Питагор/ целодневното учене, зависи какво е, при нас следобед имаше по-олекотен режим/...ако намеря друга алтернатива, ще оставя за 5 клас ПЧМГ/ проявява интерес към математиката и шаха/.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 952
....освен това за повечето списващи тук майки, особено фенките на АК, и 15 часа на ден да се учи е малко...
А, недей така  Simple Smile Майка съм на гимназист в АК, но държа на кратките форми в начален курс. Децата имат нужда от игри и нищоправене  Simple Smile Малките главички трябва да се товарят с мярка.

# 740
  • София
  • Мнения: 5 023
Благодаря ти, сещам се за тези извънкласни след това, а можем ли да ги пропуснем?
Все ми се искаше да е от 5клас в ПЧМГ

Да, може да се пропуснат.
Ученето в "Питагор" не гарантира автоматично преминаване в ПЧМГ. Нещо повече, не е изключение деца от други училища, вкл. държавни, да имат по-добра подготовка от някои от учениците на "Питагор". Курсовете в СМГ + явяването на 1-2 пробни изпита в ПЧМГ са достатъчни за прием, стига детето да е било сериозно в подготовката си.
За справка резултатите от пробния изпит: http://www.parvamatematicheska.com/news-bg/154-rezultati-ot-vtor … n-izpit-2014.html

# 741
  • Мнения: 3 181
Благодаря ти.
Други предложения за ЧУ, с удобна локация за южни квартали. Похвалете си училищата Mr. Green
"Иван Апостолов" си ми е далечко, не знам за 30мин. ще стигнем ли, и кой маршрут ще е най-удачен. Получих добри отзиви, остава да го видя лично.

# 742
  • София
  • Мнения: 5 023
Има много добри отзиви за "Светлина", но доколкото знам класовете там са малки /по около 7-8 деца/, което на мен не ми харесва. Все пак не пречи да бъде проверено на място.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 374
Prizma, интересно ми е  в крайна сметка колко от децата от вашия клас, които кандидастваха като първо желание за ПЧМГ ги приеха и колко не. Изключвам тези, които избрахте СМГ. Ако имаш представа, разбира се.

# 744
  • София
  • Мнения: 5 023
Лонита, нямам представа. Не поддържам връзки със стария клас. Знам за две деца, които не са приети, но няма да се учудя, ако са поне още 4-5, от общо 15 деца клас.
На първия приемен изпит, ако изключим децата с постижения за СМГ, успяха да влязат само две деца. За следващите изпити вече не знам. 

# 745
  • Мнения: 914
и било просто супер, че и в по-горните класове след якото учене ги товарят в буса и не можеш да изпратиш красива съученичка до тях например и да й носиш чантата - това една майка го писа като огромен плюс на СС например.
Не, писа го като минус, ама айде.

# 746
  • Мнения: 3 181
Има много добри отзиви за "Светлина", но доколкото знам класовете там са малки /по около 7-8 деца/, което на мен не ми харесва. Все пак не пречи да бъде проверено на място.
Разгледах им сайта, ако всичко написано е реално, отговарят ми на всички изисквания. Благодаря
7-8 деца в клас и аз го намирам по-скоро за минус, отколкото плюс, поне да са 10-12.

# 747
  • Мнения: 8 082
... освен това за повечето списващи тук майки, особено фенките на АК, и 15 часа на ден да се учи е малко, детето трябва да учи просто денонощно ...

И аз съм майка на гимназист в АК, ама учене по 15ч на ден... един път му се е случило за цяла учебна година... а се справи с 8-ми клас просто блестящо  Wink Сега ще видим в девети как ще е. Децата просто са различни и имат нужда от различна среда за да проявят заложбите си.

Малкият ми син не е в часно училище, но беше целодневно обучение, по 9 часа в училището, единични бяха случаите да е наистина капнал и "блокирал", защото при правилно разпределяне на учене и "забава" (физическо, рисуване, музика, домашен бит) децата наистина се справят... дори някой път искаше по-късничко да го вземам, че да порита малко Simple Smile

# 748
  • Мнения: 1 776
И аз съм майка на гимназист в АК, ама учене по 15ч на ден... един път му се е случило за цяла учебна година... а се справи с 8-ми клас просто блестящо 
Полезно би било да уточниш какво точно означава блестящо според мама и какви успехи е постигнало детето.
Ако иде реч за покриване на крайно безмисления материал в 8-ми клас в паралелка с английски за дете учило куп години преди това същия език.. това не е съществен критерий.
Конкретно за осмокласниците в АК, като страничен наблюдател не виждам място за хвалби. Един от добрите математици от набора, с единствения златен медал от BIMC не успя да се класира за МБОМ за сметка на 3-ма седмокласници.
Убеден съм, че и той се е справил блестящо с учебния материал, оставаше и да не е. И?

# 749
  • София
  • Мнения: 4 025
Относно целодневното обучение - проблемът за мен е не в изморяването на децата, а че не свикват да се подготвят сами и да разпределят сами наличното време.
kodbg , осмокласникът учи в АК ли? Не става особено ясно от поста ти.

Общи условия

Активация на акаунт