Великобритания - тема 50 Пролетна

  • 44 822
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 358
Доказателствата са в NHS evidence, всеки може да прочете кое лекарство как се е развило.

 Публикации от България там обаче няма да се намерят  Laughing, като знам, че в инфекциозна в София кенефите , с извинение са още с дупка....за научен екип не ми се мисли.

Ходенето на всякакви представители по поликлиниките и самата безобразна продажба на какво ли не по аптеки и магазини , е достатъчно , за да се обяви от производителя, че определена бройка деца са били лекувани и Не са били докладвани странични ефекти ( понеже в България няма практика с жълти карти за странични ефекти , или поне аз не съм ползвала преди 5 години ).

От лекарите се събира кой каквато си иска информация , което си е intelligence gleaning, дори и да не се споделят лични данни.  И така...

# 676
  • Мнения: 66
Може ли някой да ми помогне с тълкуването на точка от трудов договор. Става дума за фиксирана заплата, но това което аз подразбирам от този абзац, е че извънредни часове се работи, но те не се заплащат.  Съпругът ми работи от няколко месеца на пробен период, сега му изпратиха договор. За 3 месеца е имало само 1-2 дена, в които да свърши работа в 5. В повечето случаи е до 7, често се налага да работи и в събота. Като това не се заплаща допълнително.
В правото си ли е да не се съгласи с тази точка от договорът?

WORKING HOURS

Your normal working hours are 37.5 hours between:-

Monday to Friday 8.30am to 5.00pm which includes a 1 hour unpaid lunch break, OR ANY OTHER HOURS NECESSARY TO FULLY DISCHARGE YOUR DUTIES AND HAVING REGARD TO PROJECT AND DISTANCE FROM THE OFFICE. /това е написано точно с този голям шрифт в договора/

Good communication on weekly work programmed will be essential and will be submitted in advance for approval by the Company.

Every attempt will be made to ensure your continuing employment in the event that the company is faced with a shortage of work or is unable to provide you with work for any other reason. This could include temporarily placing you on short-time working or laying you off from work; in these circumstances you will be paid for those hours worked, or in accordance with the statutory guarantee pay provisions.


# 677
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Да, точно така, тези часове не се заплащат......трудно ще се намери и частен бизнес които да заплаща такива часове. Има някой които са малко по reasonable и можеш да си ги вземеш като допълнителен холидейс.
По принцип овъртаим се плаща на работещите на часова и ниска ставка. За фиксирана заплата обикновено се предполага, че някакво заплащане за допълнителни часове е включено.

После каква е причината да свършва по късно??? Той ли не успява в работното време или е екипна работа от няколко човека и не може да си тръгне по рано???

# 678
  • Мнения: 984
А аз да се оплача - не знам дали ни мотат нещо, но хубавите жилища свършват за минути. Дори до оглед не стигаме за някои. Днес имаме няколко и агентът ми звъни да ми каже, че има 5 огледа днес и трябвало да решим на минутата... Не мога да си представя, че е чак толкова натоварено.

# 679
  • Мнения: 66
Да, точно така, тези часове не се заплащат......трудно ще се намери и частен бизнес които да заплаща такива часове. Има някой които са малко по reasonable и можеш да си ги вземеш като допълнителен холидейс.
По принцип овъртаим се плаща на работещите на часова и ниска ставка. За фиксирана заплата обикновено се предполага, че някакво заплащане за допълнителни часове е включено.

После каква е причината да свършва по късно??? Той ли не успява в работното време или е екипна работа от няколко човека и не може да си тръгне по рано???

Причината е, че имат много работа, а хората са малко и се налага да останат до късно, за да свършат. Изпълняват, проекти които трябва да са приключени на определена дата.

Благодаря за отговорът. Това което може да коментира е че са нужни повече хора, за да може работата да се свършва навреме? И да не се налага работа след работно време и събота? Това добре ли звучи? Или да попита за допълнителен холидей?

# 680
  • Мнения: 702
Момичета, как сте днес?
Аз проведох малко шопинг терапия и съм грейт! Грея! Грея!
Освен това на работа ми беше доста по -спокойно тази седмица.
Едва ли е имало някаква конспирация, по вероятно е просто докато се напуснат нещата да се замотали малко.

Толумби, това ти е било за начален старт да те изстреля от пистата  Hug дано да остане само тази седмица така, останаалите да са ти спокойни   bouquet а как е малчо ? Какс е адаптира към градината?

Дикенсън... Дикенсън... В Колчестър срещнах първата си голяма осъзната любов евър! Имам разкошни спомени от това място и околията му, та чак до морето Simple Smile за съжаление нещата не се развиха както си бяхме планирали с Единствения и сега живея само със спомените Simple Smile

При нас говореха за някаква полюция, някакъв смог... Не знам дали заради това пак ме боли гърлото и очите ме болят сякаш ще ми излиза ечемик.  newsm78 онзи ден обяснявах на колегата какво е полюция на български   Laughing Mr. Green добре, че попаднах на такива дето имат чувство за хумор, че щях да си умирам от скука... bowuu

Весел уЙкенд ви желая на всички!

На ново забременелите успех и по -малко нерви! Каквото и да е, е от хормоните да знаете!  Hug

# 681
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Толумба, наслаждавай се на уикенда! Голям си детектив ти Simple Smile
usmifchica, честито и лека   bouquet
cypress, при нас са много стриктни с овъртайм. Ако работиш повече часове, трябва да са предварително одобрени от менаджера, ако не са, си ги взимаме като time off in lieu. Дори и когато работим повече от 37.5 часа на седмица, ако това е предварително планирано и договорено, ни се плаща на същия рейт, като нормално работно време, освен ако не е неделя, банк холидей или нощна смяна, която се води в часовете 8пм до 8ам. Всичко това си го пише в договора ми.
М@я, сигурно е заради района, имота и цената, голямо е търсенето. И аз следя в един район до нас, обаче къщите с три спални и на прилични цени ги грабят като топъл хляб, трябва наистина да знаеш точно какво искаш и бързо да реагираш. Проблемът при нас е, че аз мисля, че е добре да сменим квартала, а мъжът ми е против местене и по-голяма ипотека, той обича по течението да се носи, докато няма проблеми Rolling Eyes Да не говорим, че и щерката е много против смяна на училището и приятелчетата. Тепърва усещам как ще имаме разногласия при избирането на гимназия. Още от сега се опитвам да й промивам мозъка кое училище е по-добро, защото ако не успея, ще си ходи в кварталното заедно със сегашните й съученици, да сме живи и здрави само. Сигурна съм, че й там ще се оправи детето, но като майка ми се иска най-доброто да й предложа   Flutter
От миналата седмица в техния клас на мода излезе скайп и масово дечурлигата се навързаха. Та днес цял ден си бърборят по скайпа и играят в мрежата Minecraft!!!
Аз разцъквам фермата във ФБ, пералнята върти, а роботчето чисти горния етаж. Пълен релакс! Мъжът се прибира за цели 4 седмици! Точно на време, за да помага по време на ваканцията. Вече е резервиран и други майки ще разчитат на него. Моят като разбра и беше Rolling Eyes Май с нетърпение ще чака да минат 4те седмици и да ходи пак командировка  Laughing

# 682
  • Мнения: 984
Еха, какъв график сте му направили на човека  Mr. Green
Ние днес харесахме едно, отидохме до офиса да плащаме и се оказа, че не искали деца  Confused Как може да не уточняват такива неща предварително? Дори агентът не знаеше.
Сега обмисляме едно достатъчно голямо и хубаво вътре, но в кофти раьон. Няма пълно щастие.  Crossing Arms

# 683
  • London
  • Мнения: 612
Merry, кажи моля с кой модел прахосмукачка си? Аз от години се каня, но чета ревюта в Амазон и мненията са противоречиви.
Обира ли добре, шашка ли се по ъглите? Как е на мокет?

# 684
  • Мнения: 479
Здравейте,

записвам се да следя темата, че ме интересува  Wink

Ще изчета и ще питам, каквото ме интересува   bouquet

# 685
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Ел, за лекарства в България, безобразна продажба и нерегламентираната им (често off-label) употреба просто не ми се говори. Много се надявам сега като сме в Европеисйия съюз да се направи някаква работеща система.

Merry, успех на мъжа ти! И аз не харесвам голямите ипотеки, разбирам го  Wink. Иначе за местене на училище по мои наблюдения е най-лесно до към Y2-3 (не помня дъщеря ти колко е голяма). Защо мислиш за друга гимназия за нея? Имаш наблюдения от сина ти и не си доволна за нея? Питам, че сме на такава сълна с най-голямия ми син (Y5) и мислим  newsm78

# 686
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Bean, взехме IRobot 780. Мъжът ми отдавна напираше да вземем и проучваше, но аз все се дърпах. От известно време обаче не успявам да се справя с домашната работа и бегло му споменах дали да не вземем един, 15 минути по-късно вече беше купен!  Crazy Моите мъже не четат тук та да си кажа, чисти по-добре от тях  Mr. Green Хубаво е да няма много препятствия по пода, това за мен е ок, защото имам повод да преследвам моите да подреждат и да не оставят неща по земята Wink Достатъчно мощно смучи, чисти добре и твърд под и килим. Единствен недостатък е, че праха  по мебелите не обира, ако правеше и това ще е да е просто перфектно  Laughing
GI, да ти кажа честно, по-скоро задоволяване на снобско желание май newsm78  Embarassed По-добра репутация има уж квартала и училището ще й е под ръка, тя сега е 4ти клас. Синът пътува до училището с автобуса около час, 8 мили, плюс 4 паунда на ден за билет. Вече е с мопеда и е по-гъвкав с пътуването, но докато навърши 16 си попътува детето. По принцип в нашата община училищата не са блестящи, синът ходи в най-доброто (68% achieving 5+ A*-C GCSEs including English and maths и 45% achieving English Baccalaureate). Кварталното ни е 50% и 25%  Confused Това, до което искам да се преместим, е след неговото в статистиките (67% и 21% за English Baccalaureate). Затова и много не натискам, защото един вид няма да имаме кой знае какъв бенефит, освен времето за път и 20 паунда на седмица разход за транспорт. Гледах и къщите в общината на Бат, там са цели 5 училища с 65-73%, но нито едно не бие това на сина за English Baccalaureate  Thinking Имотите са още по-скъпи, обаче няма да ти казвам с какви гледки вървят! Не е проблем да си вземеш къща с прекрасна гледка, тъй като градът е разположен на възвишение. И в двете общини обаче селективни безплатни училища няма... само частни. Мечтая си аз тук на глас, явно ще си седим в работническия квартал и без гледка   Crazy Laughing

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 14:53 от Merry

# 687
  • Мнения: 479
Много колоритна тема  Simple Smile Ако бях прочела по-рано за баните, вредителите и системата на здравеопазване, едва ли щях да ждрапам толкоз да идваме при вас  Wink

При нас ситуацията е следната:
Мъжът ми работи от 5 години дистанционно за една английска компания. След много мислене и чудене (около 2 години), шефовете му решиха да затворят тукашния офис и да го преместят да работи там, по-точно в Cheltenham, Gloucestershire.

Решението ни дойде малко изневиделица, но решихме да се възползваме. Аз, досега не съм проверявала нищо, първо, защото ми изглеждаше излишно и после, защото съм суеверна. И сега сме в леко напрегната ситуация, защото трябва да се преместим всички там до края на юни  Crazy
Набелязали сме няколко къщи за оглед, ще ходим в края на месеца (фирмата ни кани  Sunglasses), но това ще е за 2-3 дни, като чета колко време отнема, ме хваща страх.

А и друг въпрос имам - той все още няма да има подписан тамошен договор, дали ще се съгласят да капарираме къщата и да платим наема и депозита малко по-късно?! Има ли изобщо такава опция. Може би, ако и фирмата гарантира по-някакъв начин, трябва да го проучим.
И друго за къщата имам да питам - колебаем се между такава с 2 или с 3 спални. Разликите в наема не са големи, обаче отоплението ме притеснява. Колко средно излиза за един сезон?

Колебаем се също дали да не вземем част от мебелите там (дивана и детското двуетажно легло с матраците са съвсем нови) плюс още малко багаж - дрехи, играчки, книги... Знаете ли кой е най-евтиният вариант за тази цел - превозвач като http://www.dostavka-anglia.com, спедитор или наем на бус (последното май ще излезе най-скъпо).

Има 2 деца: Екатерина на 5.5 и Васко на 2  Simple Smile Една от вашите мами ми каза, че е много важно аз да получавам детските, защото се водело за трудов стаж до навършване на 12 години на детето. Отделно, номерът за детските помощи бил необходим при попълване на всякакви заявления, свързани с детето - училище и тн. В общината ли се подава искане за детски?
Другото ми питане, свързано с децата е, за дъщеря ми, по-конкретно. Разбрах, че там тръгват от 5 години в първи клас. Тя, тук, кара предучилищна сега. От септември в какъв клас може да тръгне и какво трябва да й е нивото на езика? Катето учи английски от известно време, но няма как да бъде на нивото на останалите деца, поне в началото.

Голямо писание падне, извинете, ако съм ви отегчила или се повтарям  Crazy И на работа трябва да ходя междувременно...

# 688
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Мери, разбрах  Simple Smile Така както си го написала поне на хартия няма много разлика в статистиката между училищата, но явно в къщите и гледките има.

Нашето квартално (католическо) е с 83% achieving 5+ A*-C GCSEs including English and maths и не знам за English Baccalaureate) и А levels (% of A level students achieving at least 3 A levels at A*-E е 90%), но също Average point score per A level entry expressed as a grade е С (това май не е добре, не съм сигурна). Той ще кандидатства и там като резервен вариант. Ходи се пеша/колело, на 1 миля е.
Имаме грамар училище (частно, RGS Guildford) в топ 10 на 15 мин път (с влак/кола), държавно селективно от тези суперселектив, но на 40 мин път (с влак), също други две (частио, поносими цени) до Waterloo, 40 мин с влак. Абе избор много #Crazy. На мен ми е важно да може да ходи и да се прибира сам от училище.

Гнидка, за квартира обикновено искат да се плати депозит и първия наем. Но на място в агенциите питайте. За децата зависи Катето кой месец е родена, по скоро ми се струва че ще е втори клас.

# 689
  • Мнения: 1 959
Гнидка,


Това за първи път го чувам.
Не, няма да ти дадат пенсия, само защото 12 години си получавал детски..

... много важно аз да получавам детските, защото се водело за трудов стаж до навършване на 12 години на детето.


Не се притеснявай за английския на детето. Ще го научи много бързо като тръгне на училище.

За къщата - не мисля, че само капариране ще е достатъчно, без един наем и депозит,
но винаги  може да попитате и пробвате да договаряте.

Сметката за отопление не ми е изобщо фактор при избора на 2 или 3 спални.
Няма да ти е кой знае каква разликата, а и винаги може да изключиш радиатора в третата спалня.

За детски се кандидатства, не в Общината, а на сайта на HMRC:
http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/

И последно-
Нищо им няма на баните, вредителите са по-скоро на два крака, а след едно от тези четива,
които ми попаднаха скоро, нека да не подхващаме и темата за здравеопазването.

Скрит текст:

"Откривам Педиатрията, посреща ме госпожа в бяла престилка и в старанието си да ме изслуша, на няколко пъти ме прекъсва грубо. Тя нали е висшистка, какво става тук?! Вероятно е свикнала да овиква всички „майчета”, вероятно не струваме, вероятно не заслужаваме нито внимание, нито съчувствие, а пък за помощ – изобщо да не си отварям устата! Когато детето ти трепери от висока температура в ръцете ти, а няма никаква видима причина за нея, вероятно можеш да си позволиш да нарушиш спокойствието на уважаемата дама, но най-малкото заслушаваш да станеш част от целия този фарс и да си тръгнеш така, както си пристигнала! Култов… ъъъъъ… да речем, диалог:

Тя: „Тук не е спешен център!”

Аз: „Детето…”

Тя: „Не приемаме болни от настинка деца. Имате си педиатър, обърнете се към него.”

Аз: „Детето няма настинка, то…”

Тя: „Ще си платите ли?”

Аз: „Да…”

Тя: „Вие сте безотговорна майка. Как може толкова дни да не вземете стерилна урина!”

Аз: „Опитвам от два дни, но…”

Тя: „Няма смисъл да преглеждаме детето. Има проблеми с бъбреците! Не желая да слушам повече, отвън чакат истински пациенти.”

Аз: „Ама…”

Тя: „Ако обичате, затворете вратата!”

Все едно, че ми каза „Махай се, ма!”, но с повече изразни средства. Прелест! Аз, жена на почти 38 г., с почти 20-годишен трудов стаж сред стрес и срокове за гонене, се разплаквам насред улицата, с детето в ръцете ми. Плача от безсилие, от обида, от духовната пустота на другите, от тъга по горящото същество в прегръдката ми, от ужас какъв е този бъбречен проблем. Какво става, за Бога?! Приемливо ли е да се отнасяш така с хора в крехко равновесие, когато имат най-обикновена нужда – да им се окаже помощ, да им се даде информация? Толкова ли е трудно?!

Откакто практикувам професията на майкахолик, се научих да бъда частица педиатър, психолог, съдия, хамалин, учител, бюрократ, център логистика, продавач-консултант на идеи, аниматор от развлекателния бизнес и какво ли още не. Но не се научих да се примирявам с хорската глупост. Не мога да преглътна факта, че когато отиваш на работа и тя изисква да общуваш с най-различни хора, ще загърбваш призванието си като такова и ще падаш на едно низко ниво, принизяващо те до това на едноклетъчно!

Защото „майчетата” сме специална категория – нямаме нужда да ни овикват, че не ставаме за майки докато очакваме да получим помощ (за която си плащаме осигуровките, но и плащаме отделно за специалист!) за децата ни.

Защото пенсионерите са специална категория – нямат нужда да бъдат неглижирани, защото са вече възрастни и живота пред тях е предизвикателство, но на едно друго ниво, до което всички ще достигнем.

Защото болният човек е специална категория – той е човек в нужда. Ако няма такава, просто няма да е там, няма да губи от ценното време на болничния персонал.

Защото който и да влезе в съответната болница е просто човек и никой не е над него. Поправете ме, ако греша!

Вървя разплакана с дете в ръце сред цъфнали дръвчета. Вървя и се моля никога, НИКОГА някой от нас да не се разболява сериозно и съдбата му да зависи от подобно отношение...."

От тук:
http://moreaphotography.wordpress.com/2014/04/04/%D0%BF%D0%BE-%D … 0%B0%D0%B2%D0%B8/



Не гледай на заминаването като на къде е по-хубаво и прекрасно, не сравнявай, а като на приключение на ново място, където ще видите и преживеете нови неща.
Ще има интересни неща, забавни, ще има и тъпотии, като навсякъде. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт