Великобритания - тема 50 Пролетна

  • 44 796
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 959
Аз мисля, че е хубаво да се помага, но на хора, които имат някакъв ясен план, какво и как ще ги дирят на насам.

cocko,

Честито. Здрав покрив и добри съседи ви желая  Wink

# 736
  • Мнения: 702
Cockroach, честито  bouquet много смях и щастие да има в новата къща Hug

Хубаво е поне да се знае езика и поне единият да има подсигурена работа. Иначе, за мен е направо налудничаво да се тръгне с деца в друга държава.

И аз дойдох без никаква идея какво ще правя, но знам езика прилично и имам определен опит и стаж, както и образование, което е все някаква предпоставка за по -добър старт.

# 737
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
Cockroach, честито  bouquet много смях и щастие да има в новата къща Hug
  Черноглав Врабчов кОмар "Cockroach" ти сериозно ли хахахах Hug  Иначе мерси, дано всичко е ок че доста нерви брахме. Благодаря ви момичета.   bouquet
 И аз виках първо мъжа да дойде и после жената с детето, но на нея май така не и харесва. Ще поживеем ще видим, здраве да е  Simple Smile

# 738
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Почвам да правя новата тема, да не е почнал някой друг ?

# 739
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Почвам да правя новата тема, да не е почнал някой друг ?
Ave, чакаме Mr. Green

Най-добре си е сами да живеете и аз така мисля, но явно не винаги се получава. Иначе неразбирателства стават и без да живеете в една къща, като всеки започне да дърпа чергата към себе си. Аз затова отдавна слагам граници на взаимоотношенията и не позволявам много фамилиарничене. И някой ако ги престъпи си му казвам директно. Който разбрал разбрал, изграждаме още по-добри и близки взаимоотношения, който се разсърдил да се сърди. Перфектни хора няма  Grinning

# 740
  • Мнения: 83
Включвам се на опашката на темата по повод кашлицата. Малкият като пристигна се започна с една направо страшна кашлица- като кучешки лай и открих една домашна рецепта, която го оправи за отрицателно време- в малко бурканче  с мед се слагат по една супена лъжица канела и сода за хляб, бърка се хубаво и колкото по-често се дава, толкова по-добре.
Иначе по повод шернато жилище и малко дете- аз също не бих се спряла на този вариант, но пред свършен факт трябва да се търси решение. При постоянно търсене изпадат и евтини самостоятелни жилища. Ние например намерихме такова, в наема ни са включени сметките без общинските такси, т.е.нямаме допълнителни разходи за вода, ток и газ. Вярно е, че под нас е зъболекарски кабинет и докато малкия не беше на училище постоянно му напомняха да не вдига шум. Той толкова свикна, че и сега пита дали са си тръгнали за да щурее Grinning Така че търсене на вариант самостоятелност е най-доброто решение Peace

# 741
  • Мнения: 702
Cocko, ай пада ми си ги наглася. Съжалявам изобщо не съм погледнала!  Постоянно ми се случва! С най добри чувства исках да ви Честитя,  пък то... И

# 742
# 743
  • Мнения: 287
Здравейте момичета  Simple Smile
Писала съм в темата само веднъж, но сега имам въпроси които.... надявам се с ваша помощ да ми стане по-ясно  Praynig
Мъжът ми ще пътува за Единбург след  15-20 дни. Прехвърля се от тукашното си работно място там. На същата длъжност в същата фирма, но в Шотландия.
Въпросите са ми следните ( ако отговори някой, който живее в Шотландия, ще съм благодарна). Островът е един, но има разлика в някой неща. Та:
1. Може ли да кандидатства за НИН и банкова сметка, без да има постоянен адрес? Първоначално ще е на хостел, докато намери жилище. Има подписан договор за работа, но дали е достатъчен?
2. Можете ли да ми кажете реални цени на квартири в по-големите градове в Шотландия ( може и на лични)? Като чета за наеми от 1000 - 1300 на месец  Shocked В нашия случай.... абсолютно непосилна сума.
3. Бихте ли препоръчали авиокомпания, която има полети София-Единбург (ако изобщо има такъв вариант) ? Или е по-добре София - Лондон и после Лондон-Единбург?
Благодаря предварително за отделеното време. Не искам да се натрапвам, но сте ми много полезни ( а и не само на мен) с дискусиите и отговорите, които давате.
И ние ще процедираме, както някой от вас са направили вече. Заминава първо мъжа и когато каже, че "може"= на имам къща пристигаме и ние с детето.
Лека и спокойна вечер!

Копирах поста в новата тема  Crazy

# 744
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Момичета, пуснах нова тема, но искам да попитам и вас тук, защото сте винаги компетентни и много отзивчиви. Проблемът ми е, че се прибрахме в България с новородената ми дъщеря, тя притежава само пасавана, ичдаден от посолството ни в Лондон. Заради многото почивни дни и процедурата по превеждане и легализиране на английския акт за раждане няма да можем да и издадем задграничен паспорт. Временният паспорт е с валидност 1 година, но не съм сигурна, дали с него може да се напуска страната или е валиден само за прибиране. Има ли някоя от вас подобен опит и прибирала ли се е към Великобритания само с пасавана на детето?

# 745
  • Мнения: 817
Момичета, пуснах нова тема, но искам да попитам и вас тук, защото сте винаги компетентни и много отзивчиви. Проблемът ми е, че се прибрахме в България с новородената ми дъщеря, тя притежава само пасавана, ичдаден от посолството ни в Лондон. Заради многото почивни дни и процедурата по превеждане и легализиране на английския акт за раждане няма да можем да и издадем задграничен паспорт. Временният паспорт е с валидност 1 година, но не съм сигурна, дали с него може да се напуска страната или е валиден само за прибиране. Има ли някоя от вас подобен опит и прибирала ли се е към Великобритания само с пасавана на детето?

Има нова тема, заповядай там http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=775839.0
Тук няма кой да отговори  Peace

Общи условия

Активация на акаунт