Великобритания - тема 50 Пролетна

  • 44 812
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • London
  • Мнения: 612
http://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& … bv.64125504,d.bGE

вероятно за това става дума за пенсиите и детските



То това са стари работи, или аз нещо не дочетох  newsm78

# 706
  • Мнения: 984
Пропуснах да пиша за къщите - направи ни впечатление, че под наем се дават най-занемарените къщи на улицата. Явно като си живеят в своята къща си я поддържат, а когато е под наем - не
Иначе има къщи като извадени от приказка, да се влюбиш... но това след време като си купим наша си  Mr. Green

# 707
  • Мнения: 817
Здравейте!
Ние сме добре и си чакаме заминаването в Лондон, което засега зависи само от съпруга ми, но трябва търпение ... няма да стане чак толкова бързо  Simple Smile

М@я, Успех с намирането на жилище! Дано всичко е наред с това, което сте си харесали  Peace
Ние също си увеличихме бюджета за квартира - преди мислехме за около 1000 лири да търсим, сега мислим за около 1300. Ако не е проблем сподели вие колко смятате за реалистично за наем (може и на лични), за да ориентирам и аз. На мен ми бяха казали по 500 на седмица да си приготвим  Shocked, което за нас е много.

 Блу
, Добре дошла  Hug И ние сме като вас - съпругът ми е в Лондон, а ние с децата сме още тук до намирането на жилище.

 usmifchica,  Много се радвам за вас бебчето! Спокойна бременност ти желая  Simple Smile


Сетих се нещо отново с училищата свързано - за униформите е ясно, но се чудех дали и бельото им трябва да е бяло/черно  Crazy или можем ѝ взимаме шарени гащички и потничета?
А има ли изисквания как да носят момичетата косите си - прибрани, без фиби и диадеми и т.н.?

# 708
  • Мнения: 8 924
 Severinka, ние сме сложили таван от 1100 за наем, без council tax и сметки. Набелязала съм си район на 40-45 минути с метро до работата на таткото. Прилични са там училищата. Но това е само от разстояние, на живо какво ще види мъжът ми - не знам.

# 709
  • Мнения: 984
уж, писах, а не го е публикувало  newsm78
Ние почнахме от 800-900, макс 1000, а се спряхме на 1300 за апартамент с 2 спални, в затворен комплекс е, в цената влиза фитнес, зала за игри с билярд и тенис на маса, паркинг и поддръжка на зелените площи.
Изглежда много добре, обещаха да не мирише от реката... ще се разбере

# 710
  • UK
  • Мнения: 3 959
Сетих се нещо отново с училищата свързано - за униформите е ясно, но се чудех дали и бельото им трябва да е бяло/черно  Crazy или можем ѝ взимаме шарени гащички и потничета?
А има ли изисквания как да носят момичетата косите си - прибрани, без фиби и диадеми и т.н.?

Няма изискване за бельото, а косите си ги носят както си искат, май, тук на момичето винаги й връзваме косата с черен ластик и фиби, но другите деца ги гледам с всякакви, особено онзи ден като ги снимаха имаше всякакви цветя по главите, диадеми, панделки и тн. Има такива с пусната коса и такива с плитки и опашки. Сигурно има училища с правила по въпроса, но поне в това училище и при момиченцата от други училища, които съм виждала по улиците е така.

# 711
  • Мнения: 657
МГМ  как мина времето с мама.Разходи ли я, как я прие шефката ти? Надявам се да е бил приятен престоя на жената.Не съм чела назад ако си споделила.

# 712
  • Мнения: 817
Блу, и ние сме си харесали квартал. Колегите на мъжа ми са му казали, че е добър, а е и не много далеч от работата  му. И мен много силно ме вълнуват училищата, но не знам кой може да ми помогне в избирането на добро.

М@я , Много добре звучи описанието на апартамента. Дано да ви хареса там и да мине всичко гладко с агенцията  Peace

МГМ
, Благодаря ти за отговора! Явно в това отношение не са строго определени правилата  Simple Smile

# 713
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не съм писала, беше хубаво с мама, ама много за малко. Шефката беше самата английска любезност за петте минути, в които се видяха. Майка ми не е особено впечатлена иначе, мисля, че очакваше да е като Германия, чисто, спретнато и подредено, а тук не е съвсем така, но пък разбра защо се чувствам добре тук, че никой не ме гледа на улицата все едно съм чудовище, понеже не съм кльоща, че всеки си се носи както си реши и никой не обръща внимание на никого. И така. Simple Smile

# 714
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
хм, и аз да попитам нещо за primary училищата
зад нашата улица има училище с Outstanding ратинг, проблемът е че при кандидатстването за място го сложих на 3-то място,  защото не бях сигурна че ще намерим къща около него (на първо място съм поставила училище което не е в нашия квартал)
чакаме резултати в средата на месеца, но все се чудя дали да не пропусна първо класиране и да пробвам на 2-ро да го запиша в него
какви са шансовете да те приемат в outstanding у-ще на второ класиране?
просто с бебе ще ми е много по-лесно да го запиша в близкото ни училище ...

# 715
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Момичета, от скоро ви чета и може и да е коментирано в темите, но ще ми отнеме време. Simple Smile
Интересуваме как е по изгодно, сигурно и т.н. да се търси квартира в Лондон? От частни обяви или чрез агенция? Колко горе-долу взимат агенциите?
Живея в Челси и искам да си вземем малко по-голяма стая пак в района, но обявите от българи са в по-далечни зони. Хубавите са с агенция. Но пък като чета за няколко наема напред и се отказвам. Как мислите вие? Hug

# 716
  • Мнения: 984
Уф, голяма съм .... патка
Попълвах днес online някакви формуляри за жилището и написах, че ще си търся работа докато наемател (или поне това си мислех, че написах), а сега иска да попълня данни на бъдещ работодател. Е как да си ги измисля? А не ми дава и да се върна да поправя попълненото
Ужас!
Няма и мейл за обратна връзка  Confused Писах на агента ни, но днес не ми отговори. Надявам се утре да каже какво да правя, за да не се бавим допълнително

# 717
  • Мнения: 24
Здравейте момичета:)
Ние от около  3 седмици сме вече в Лондон. Благодаря за отговорите и препоръките на Мерри и Златната толумба, но уви нещата не са такива каквото си мислех и предполагах... Живеем в къща с други българи. След първата нощувка (пристигнахме привечер)  този, който е наел къщата извикал мъжа ми и му казал, че детето но е много палаво и ако не се получи ще требва да се изнесем едва ли не.. През деня парното рядко се пуска. В къщата не е много топло, а детето до скоро съм си го гледала на топло нон стоп. Отделно в двора при първата ни игра там детето настъпи ръждив пирон. Ходихме на лекар и се оказа, че последната му ваксина съдържа и имунизация против тетснус и е все още "валидна". На следващия ден пък започна да кашля така, както никога не ми е кашлял: влажна кашлица. Изписаха ни антибиотик. 7 дена го пихме и все още кашля по същия начин. 2ма лекари го предлушваха и казват, че било чисто дишането. Аз като му слушам само с ухо и мисля, че не му е чисто дишането Sad.... Възможно ли е да има влажна кашлица и да са му чисти гърдите??!??
Искам да ви питам мога ли по някакъв законен начин да ги задължава да пускат парното, при положение, че в къщата живее малко дете??? Имам мн за писане и оплакване, но ще се спра до тук. Дайте ми съвети моля ви..

# 718
  • Мнения: 686
Здравейте момичета:)
Ние от около  3 седмици сме вече в Лондон. Благодаря за отговорите и препоръките на Мерри и Златната толумба, но уви нещата не са такива каквото си мислех и предполагах... Живеем в къща с други българи. След първата нощувка (пристигнахме привечер)  този, който е наел къщата извикал мъжа ми и му казал, че детето но е много палаво и ако не се получи ще требва да се изнесем едва ли не.. През деня парното рядко се пуска. В къщата не е много топло, а детето до скоро съм си го гледала на топло нон стоп. Отделно в двора при първата ни игра там детето настъпи ръждив пирон. Ходихме на лекар и се оказа, че последната му ваксина съдържа и имунизация против тетснус и е все още "валидна". На следващия ден пък започна да кашля така, както никога не ми е кашлял: влажна кашлица. Изписаха ни антибиотик. 7 дена го пихме и все още кашля по същия начин. 2ма лекари го предлушваха и казват, че било чисто дишането. Аз като му слушам само с ухо и мисля, че не му е чисто дишането Sad.... Възможно ли е да има влажна кашлица и да са му чисти гърдите??!??
Искам да ви питам мога ли по някакъв законен начин да ги задължава да пускат парното, при положение, че в къщата живее малко дете??? Имам мн за писане и оплакване, но ще се спра до тук. Дайте ми съвети моля ви..
  Колко е градуса? Тук децата се препоръчва да спят на към 16-18, а денем да е не повече от 20-21. Повечето на толкова си живеят, да не говорим, че англ. на толкова се и потят и са боси. Като знам в тези общи къщи на какви договорно-приятелски отношения се живеят, най-добре си насочете енергията да си стъпите на краката и да живеете сами. По е възможно да ви изхвърлят посреднощ на улицата...Не го казвам с цел заяждане, просто имам познати, на който им се е случвало. Може да си пускате тайно духалка, но ако ви хванат ще е неприятно.
   Кашля сигурно от влагата, дано скоро му мине, има ли храчки, може от тях да хрипа. 

# 719
  • Мнения: 702
Пробвай мед със малко сода за хляб да му даваш сутрин и вечер.
Дъщеря ми откато е на градина ние сме болни. Тя си е ОК. Кашля около месец и половина. Сополите са нещо нормално. Не й слагам капки вече, просто ги бърша. Сега вече не кашля. Водих я веднъж на доктор, който ми изписа инхалатор като за астматици без даже да се опита да я преслуша.
Не се шашкай толкова. Тук е така. Даже се очудване, че са ви изписали АБ.

Успех с къщата!

Общи условия

Активация на акаунт