Великобритания - тема 50 Пролетна

  • 44 798
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 984
Гнидка - ние сме в Рединг от няколко дни. Търсим жилище, в момента сме на хотел.
Не става за 3 дни, поне тук.
Жилищата изглеждат добре на снимка, но на живо ... не съвсем. Вдигнахме си тавана на наема с 50% и пак не можем да намерим. Има чистички и новички, но в тях не искат деца. Харесахме едно като положение и на снимки, имахме уговорка да го видим на другия ден и ни се обадиха 1 час по-рано, че вече са го дали. Не ми се вярваше, че е толкова активен пазара ама ето че е
А обстановката - хората са вежливи и помагат. Случи ни се дори без да питаме някой като види как се огледжаме и си гледаме картата да се приближи и да попита дали може да помогне с нещо
Но пък на светофарите всеки пресича както му падне, според мен в София се пресича по-добре.
Успех!

# 691
  • London
  • Мнения: 612
Благодаря за отговора. Вече осъзнах и други причини поради които не е подходяща за нас. С две деца на 4г, неща по пода има непрекъснато. Ми тя ще обере на дребния легото за нула време  Grinning Преди децата, да, тогава бяхме на работа, в къщи никой, пускам и като се върна чисто. Така го и мислех тогава. Сега практически е неприложимо.
Скоро си купих една от тези малките, ръчни http://www.amazon.co.uk/Black-Decker-DV9610N-Cyclonic-Dustbuster … s=handheld+vacuum
Ако имате малки деца, дето си разсипват ядките по дивана в хола, това е продукта за вас! Mr. Green

# 692
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, извинете, че така нахълтвам, но случайно да има някой живеещ в Норич?

# 693
  • UK
  • Мнения: 1 334
http://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& … bv.64125504,d.bGE

вероятно за това става дума за пенсиите и детските


# 694
  • Мнения: 686
   Гнидка Да не те отчайвам, но във вашето състояние, с две деца, с един работещ, но без договор, ако ви дадат къща изобщо се радвайте, към невъзможно ми клони да ви дадат къща пък и без наем. Ако извадите луд късмет в най-добрия случай ще ви искат поне 6 наема. Не го познавам района, но щом има и търсене голямо там ще е много трудно. Бих ви посъветвала мъжът ти да дойде и да поработи месец два, да се ориентира и след това да дойдете вие, като намери той къща. Той сам може и в къща с други хора да поживее. Вие си знаете, но особедно с деца, стреса ще ти е максимален и докато намерите къща разходите също. За отоплетнието, няма да има особедна разлика. Децата доколкото разбрах са ти момиче и момче, тук по принцим има като правило, че не могат да са в една стая, като попораснат. Никой няма да ви направи проблем, но агенциите ще ви насочват към 3 спални.
  

# 695
  • Мнения: 8 920
Здравейте, момичета. Разгледах старите тема и следя тази. От седмица мъжът ми започна работа в Лондон, а ние с детето сме в Бг до намиране на жилище за всички. Та темата с квартирите ми е много актуална. Успях да си избистря критериите като задължителни и желателни, избрах район, примирих се с двете кранчета... Явно нещо пропускам обаче. Предпочитам жилище в някое малко блокче, отколкото стара и просмукана от влага къща. И приземните жилища ме притесняват. А вие коментирате основно къщи. Какво пропускам, освен двора де. И там, където има частен или комунален двор, означава ли, че ще има някаква сума за плащане конкретно заради него, освен обявената в цената?

# 696
  • Мнения: 686
  Блу, незнам в Лондон точно как е, нека другите да кажат, но специално тук където аз живея има много малко блокчета, те са общински, дават се на социално слаби, който често са наркомани, престъпници и тн. При нас в такива блокчета понякога не се прави дори и доставка на храна...Има ново построени, обикновенно са в центъра на градовете, но наемите са им същите като на хубава къща със същия размер. И не виждам никакъв смисъл да се забия в такова да ми скачат отгоре, отдолу и отстрани, при условие, че мога да си взема къща с двор, гараж и евентуално само от едната страна комишии...Влага и мухъл има навсякъде. Тук и строителството не е като в БГ, шума е доста...

# 697
  • Мнения: 1 959
Блу,

Защо реши, че къщите са просмукани от влага  Rolling Eyes и апартаментите по-добри?
Моята къща е строена 1930 и няма никаква влага, защото ,първо, е построена по стандарти за добра вентилация и второ, се грижим за нея.
Живяла съм и в други къщи и не съм имала проблем с влагата.
Виж, в апартаментите, в които съм била под наем, е било постоянна борба с влагата и мухъла.
Аз съм градско дете от панелка, без никакви села, т.е. нямам сантимент по къщи и дворове.
Пространство и независимост за мен са плюсовете на къщата.
При наличието на стандарт за къщи и да се забиеш в апартамент, не разбирам.
Трябва да е много хубав, което върви със скъп и лебедите да минават покрай прозорците
Скрит текст:
tzvetak  Heart Eyes
Ти си решаваш, разбира се.. На въпросите ти..
Да, има такса за поддържане на общите площи-чистене на входа и поддържане на трева/градина отвън.
Тази такса би трябвало да ти е включена в наема. До сега не съм чувала някой да е плащал отделно.






http://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& … bv.64125504,d.bGE

вероятно за това става дума за пенсиите и детските




Да. Пак да уточня, че кандидатстването за НИН кредити е много по-сложно от
Вземам детски - автоматично години за пенсия  Peace


# 698
  • Мнения: 8 920
Miss Fine, zlatnata tolumba,   bouquet
Просто на снимките блокчетата изглеждат добре и не ми е хрумвало, че може да са предимно за социално слаби.

# 699
  • Мнения: 1 959
Така е. Изглеждат едни хубави и кокетни.
При нас в блокчета живеят и студенти, работещи сингъл, млади двойки.
Доста е шумно...

# 700
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Гнидка, нека мъжът ти замине първо, щом компанията налага преместването да му вземат хотел за 1-2 седмици докато той намери къща
ние бяхме във вашето положение и някои агенции ни искаха по 6 месеца предплата + 2 месеца депозит (въпреки че имаме договор с доста голяма английска компания до края на годината)
моят мъж дойде седмица преди нас (имаха team meeting) и компанията му осигури хотел, аз през това време намерих self catering апартамент, дойдохме с дечко и изкарахме 3 седмици в апартамента докато харесаме къща
видях над 20 къщи за 3 седмици и пак имам забележки към къщата в която сме в момента

# 701
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Гнидка, Челтнъм е супер и хубави училища има, нали съм на тази вълна сега Wink По принцип фирмите тук като релокират работниците си им предлагат разни пакети, като например квартира за определен период, докато се ориентирате. Нека мъжът ти сподели притесненията си със шефовете или HRa, те може и да помогнат.

GI, хубаво е, че имате избор, аз частните училища за сега съм ги отписала, както и едно момичешко, което много ми харесва, но щерката за сега е категорично против само с момичета да учи. Това училище е тип селектив, но не съвсем, много интересни критерии на прием има и наблягат на чуждите езици. Редом с френски, немски и испански имат руски, китайски и още други екзотични за тук езици. Ще се пробвам с това да манипулирам малката и поне на опън дей да отидем. Ти сега гледай за GCSEтата основно, за А левълс по-нататък. Според интересите на детето може и да смените учебното заведение тогава. За А левълс със сина пак проучвахме не само статистиките, но и какви предмети предлагат и каква точно е програмата по предметите.

Bean, аз затова се дърпах за робота, но сега децата пораснаха и през деня всеки е някъде тича по задължения. Хъм, хитро, не съм се срещала за машинка за обиране на прах Simple Smile

Блу, в блоковете има такси поддържане на зелената площ и поддържане на самата сграда. Хубаво е да потвърдиш дали са включени в наема, защото ако трябва да ги плащаш излиза солено. Отделно, къща или апартамент, не забравяй че имаш и council tax. В Лондон май по-често хората живеят в апартаменти, в провинцията масово сме по къщи с дворчетата и връткаме барбекюта в дъжда Simple Smile

# 702
  • Мнения: 984
Ние днес харесахме жилище! Точно преди това четох поста на zlatnata tolumba за лебедите  Mr. Green
Като погледнах през прозореца видях реката с лебеди в нея  Joy Много весело ми стана
Сега ще ни проверяват и ако всичко е ок се нанасяме другия понеделник!
Успех на всички, които търсят.

# 703
  • London
  • Мнения: 612
Merry, за прах не става! Става за ядки, захар по дивана, трохи от хляб, да обираш стълбите, накъсани на ситно хартии, подострени моливи и прочие детски истории. Не стават да си чистиш колата, нито обират до блясък ( все пак не са много мощни).
За деца обаче са идеални. Преди мислех да им купя от тези играчки прахосмукачка- има реплики на истински модели. После взехме тази и си викам ама за какво детска. По-добре купи на едно 4 годишно тази и поне да обират след себе си. Моите много се кефят. Всички сме доволни  Crazy

# 704
  • Мнения: 479
Благодаря ви много за отговорите  Hug

Подозирах, че няма да са толкоз прости нещата, както си ги представяме  Simple Smile
В пакета по релокирането на мъжа ми са включени: поемане на разходите по преместване (до определена сума) плюс да ни отпуснат пари за депозита, който после да му одържат от заплатата. Защото няма никакъв шанс да съберем накуп един наем плюс депозит...

usmifchica, това с хотела е добра идея, ще я лансирам  Wink

zlatnata tolumba, съгласна съм с теб за нашенското "здравеопазване", тази публикация и аз я видях във ФБ. Съвсем реална ситуация, за жалост.
Гледам да не храня празни илюзии за "по мед и масло" просто  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт