Великобритания - тема 50 Пролетна

  • 44 824
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Chereshka, когато живееш с други хора се правят много компромиси. При нас също парното през деня не работи, защото няма никой в къщи. В момента времето не е толкова студено и рядко се включва дори и когато съм в къщи, което е проблем ако вали и имам пране за сушене Sad Ако някой ми живее в къщата и иска да го включва допълнително, ще очаквам съответно да си поеме финансово и повишената сметка за газ, не знам вие на газ или ток сте. Нормално е децата да са шумни и ако са си наши няма проблем, но ако са чужди и нямаме деца, е дразнещо. Погледни във ФБ групата се намират семейства с деца търсещи квартиранти, с които по-успешно ще шервате къща, тъй като имате сходни проблеми.
Тепърва очаквайте, не знам как плащате за вода и ток, да ти се направи забележка и че много често переш. С малко дете има повече пране, нормално е. Обаче е нормално работещите без деца да не искат да плащат по-високи сметки за ток, вода и газ изразходвани, когато те дори не са били в къщи.
Влажна кашлица се получава от секрети стичащи се от носа в гърлото. Винаги съм се чудела как някой преценяват влажна или суха кашлица имат децата просто така на око и им дават съответните сиропи. За това си трябва лекар да преслуша. Иначе калпол и вода Simple Smile Аз добавям и стеримар за носа и vaporub за загрявка на гърдичките и по-лесно дишане.

# 721
  • London
  • Мнения: 612
Черешка, не се разправяй. Купете си една духалка 15-20 кинта е.
Малко неразумно сте тръгнали на юруш, с дете.
Може да прозвуча малко грубо, но в на хората къщата не можете да им определяте правилата. Ако до скоро всички са били на работа, парното е на таймер и логично не работи през деня.
Според мен трябва да сте доволни, че някой се е навил да ви вземе с дете.
Дано се оправи скоро малкия. Peace

# 722
  • Мнения: 8 937
Гледам жилища само през агенции. Нямаме никакъв опит в наемането, а при директно търсене има по-голям риск. И тъй като не шофирам, гледам да има избор на училище на пешеходно разстояние, което за дъщеря ми /reception трябва да е на есен/ го слагам до 0.4мили. Предполагам, че за такава възраст още не са разрешени училищни автобуси. Изобщо, как стои въпроса с тези автобуси, че нещо с моя английски не мога да се справя с тази информация.Simple Smile
А като заговорихте за отопление, толкова ли е голяма разликата в сметки в зависимост от типа отопление - централно газово и ток? Тук, в Бг сме само на ток.

Черешка, дано бързо се оправи детенцето ти и да се установите по-добре.

Северинка, гледам жилища в Zoopla  и Rigthmove. В първия сайт има локал инфо, където освен близките училища, има и всички училища в района със съответните им рейтинги и линкове към ofsted. Позволява и да си харесаш училище и да търсиш в различни радиуси около него. Не знам дали съм на прав път, но така се ориетирам от Бг. Приемам всякакви съвети и препоръки. Вече ми е бръмнала главата.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 08:28 от Блу

# 723
  • Мнения: 1 959

По принцип отоплението на газ е по-евтино.


Като избирате училище, не гледайте само оценките, а четете целите доклади.
Там е ценната информация - за профил на учениците, поведение, силни предмети и прочие.


За мен не е коректно тайно да си отопляваш.
Но аз и не ги разбирам тези съвместни съжителства..
Както каза Miss Fine, усилията е по-добре да се насочат към самостоятелност.

# 724
  • Мнения: 817
Добро утро!

Черешка
, в много неприятна ситуация сте, но като си намерите собствено жилище нещата ще се променят. За шума от децата -  да ти каза понякога и на роднините ни им идва в повечко, но какво да се прави - децата са.
Моите и тук все са си със сополи и не знам как ще е там. Дано да нямат проблеми.

Блу, аз гледам обяви в същите сайтове, но Зуплата повече ми харесва, защото освен училище в района можеш да видиш супермаркети, спортни центрове и т.н. Сайтовете на училищата и аз ги гледам подробно.

# 725
  • London
  • Мнения: 612
Толумби, нямам предвид тайно да се отопляват. Явно си пускат духалката и не мисля че трябва да е проблем.
Парното спира за цялата къща, но тя конкретно си топли стаята, защото е там в момента.
Ние имахме такава ситуация в далечната 2003. Не виждам как някой реално и логично би и отказал да си отоплява стаята, след като и е студено.
Разликата е че ние тогава нямахме деца. Тя реално и да си топли стаята, как ще си държи детето да не ходи в хола на студено.
Абе аз шерването го разбирам, когато си в нужда и на двадесет години. Супер е даже. Шерването, когато си семеен, с деца е друга работа.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 10:29 от Bean

# 726
  • Мнения: 935
chereshkata na tortata,много кофти ситуация.Аз лично не бих се наела да живея с дете в шерната къща...Може би ще предпочета да си остана в България,докато ММ успее да насмогне със ситуацията и намерим начин да сме си сами.Дори и самостоятелно,пак намираме за какво да се сдърпаме от битово естество,а ако сме и с други хора,особено както и не ти влизат в положението,просто ще е невъзможно.Предложението да намерите друго семейство с дете,с които да споделите къща е много добър вариант.И за самите деца ще е по-добре,а и за вас.Успех и дано нещата да се наредят съвсем скоро  Hug

# 727
  • Мнения: 1 959
Не виждам как някой реално и логично би и отказал да си отоплява стаята, след като и е студено.

Може човекът да е просто лош.
Чувала съм доста нелицеприятни истории за тези съвместни съжителства.
А, ако не се доплаща за допълнителното потребление, има и съвсем нормални ситуации..
Чисто спекулативно, но ако например, в къщата живее мъж, който спестява, за да се отдели и доведе жена си и децата?
На този мъж му е ценно всяко пени и вероятно няма да е толкова толерантен, че на някой друг му е студено, особено ако работи от тъмно до тъмно...


Да и за мен съвместното съжителство е нормално, но в определен период, на определена възраст..
Понякога животът налага ситуации, различни от 'трябва' и 'по-добре', но тогава мисля, трябва да се правят компромиси от всички страни..

# 728
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 355
Svetlili, Gi и Golden благодаря за споделеното мнение.
Аз пък си мисля, че хората от който са наели къщата chereshkata na tortata  са наясно, че като има дете в къщата не може да стои постоянно на студено още преди да ги приемат при тях. А и в крайна сметка, те си плащат наема т.е в правото са си да изискват да им е топло. Грешката е на наемодателя, ако не го е преценил и не го е включил в наема. Сhereshkata na tortata ако детенце ти е палаво, просто когато са другите наематели са във къщи, което предполагам е вечер, го занимавай с по спокойни игри и го дръж по близо до теб за да можеш да предотвратиш евентуални белички. Нормално е хората да искат да почиват.
За кашлицата може би е от климата, дай време на организма да свикне. Да не забравяме, че идвате от топъл и сух климат, а тук е влажен и по студен. Имам познато детенце със същия проблем отне му близо година да се аклиматизира, междувременно го скъсаха тук от антибиотици, което по мое мнение удължи процеса и не му помогна.

# 729
  • Мнения: 1 860
Момичета, тези духалки са машини за гълтане на пари. Скандала е гарантиран с една такава.  Crazy Според мен единственото разумно решение в момента е да си пускат парното през деня, но да поемат разликата в сметката и разбира се, да търсят по-добро решение в дългосрочен план - самостоятелно или с друго семейство с дете.  Peace

# 730
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Merry, мерси права си да гледаме за до GCSE пък после ако трябва ще сменя училището.

Момичета, от скоро ви чета и може и да е коментирано в темите, но ще ми отнеме време. Simple Smile
Интересуваме как е по изгодно, сигурно и т.н. да се търси квартира в Лондон? От частни обяви или чрез агенция? Колко горе-долу взимат агенциите?

Джеронимо, не се разбира какво питаш много. По-сигурно е чрез агенция, а по-евтино е частно.

Искам да ви питам мога ли по някакъв законен начин да ги задължава да пускат парното, при положение, че в къщата живее малко дете??? Имам мн за писане и оплакване, но ще се спра до тук. Дайте ми съвети моля ви..
chereshkata, момичетата са те посъветвали. Ти сега и чак законен начин да ги задължаваш да пускат топло заради малко дете ooooh!. Най-просто е с мъжа ти да поемете изцяло сметките за газ/топло и никой няма да придиря колко си ги пускате. Успех!

# 731
  • Мнения: 686
   За мен да се живее в къща с други деца е още по-зле, да не кажа трагично  Crazy И го казвам от личен опит, за съжаление  Crazy Помогнахме на наши приятели за малко, докато се оправят тука, излезна ми през носа тази помощ и сигурно пак аз съм виновна за всичко....

# 732
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
За съжаление решението да се живее с други хора в една къща не е никак удачно, когато има и детенце. Аз се преместих с децата чак след като намерихме апартамент за да не живеем в шерната къща, но все пак всеки решава за себе си.
 Да поемат сметката за газ на цялата къща също не мисля че е вариянт, познавам много хора които споделят къщата си с българи и тогава всеки ще започне да прави каквото си иска ,защото не той плаща сметката.
 Ние днес подписахме договора за къщата, ще взимаме ключа в петък и започваме да се местим лека полека.
  Помогнахме на наши приятели за малко, докато се оправят тука, излезна ми през носа тази помощ и сигурно пак аз съм виновна за всичко....

 Много съжалявам да прочета това Miss Fine защото когато се преместим мъжа ми иска да помогне на приятел, който да се премести от Белгия при нас в Англия и като начало да дойдат  при нас . Имат и детенце на 4год. а никак не ми се иска да се караме.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 15:10 от cocko

# 733
  • London
  • Мнения: 612
Подкрепям мнението на Мис Файн. По-лош вариант от две семейства с деца да живеят заедно няма! То няма да има миг почивка и спокойствие. То собствените ти деца в общия случай идва момент дето ти се иска да ги вържеш, пък остава и чужди да има. Все едно на безкрайна плей група. А за възраст 4 годишни, направо не искам да си го представям

# 734
  • Мнения: 686
 А то това е най-малкия проблем-шума...Например другото живее на шоколади, а ти на твоето даваш понякога, за другото не съществува думата НЕ, а ти на твоето искаш някакво възпитание да дадеш, другото удря твоето, ама майка му това не го вижда, а твоето като го побутне става страшна драматизация и да не задълбавам...И всеки с деца знае децата на тази възраст колко бързо поемат, и то нищо хубаво не поемат от другото, а само лошите неща...Но cocko ако не искаш да ги виждаш повече никога тези хора, това е най-лесния вариант  Mr. Green Най-добре измислете вариант само мъжа да дойде и като се оправи да си търси квартира за семейството, иначе става страшно  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт