За и против къпането на новородени

  • 18 202
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 334
Прочетох го разбира се.
И аз съм против къпането въс вана със сапун. А това е заявлението, всичко друго е обяснение.
За водата е друго.


Де иде реч за вана не разбрах newsm78

# 106
  • Мнения: 46 543
И за това, както за вяко друго нещо няма единно разбиране на педиатрите. Едни препоръчват всекидневно къпане, други - на 2 - 3 дена...

Може и да греша, но май само в България е така. В другите страни има единно разбиране или поне официалните препоръки са конкретни.

# 107
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Прочетох го разбира се.
И аз съм против къпането въс вана със сапун. А това е заявлението, всичко друго е обяснение.
За водата е друго.


Де иде реч за вана не разбрах newsm78

Grinning : tub
За бебето е такава. Избягва се до падането на пъпа според тях, после е стандарт.

# 108
  • Мнения: 334
Прочетох го разбира се.
И аз съм против къпането въс вана със сапун. А това е заявлението, всичко друго е обяснение.
За водата е друго.


Де иде реч за вана не разбрах newsm78

Grinning : tub
За бебето е такава. Избягва се до падането на пъпа според тях, после е стандарт.

Е, да, де, ти го разбираш така, щот' в английския текст таквоз чудо не пише. Peace

# 109
  • Мнения: 8
Ако си говорим за хидратация, редно е да си зададем въпроса кое е това нещо, което хидратира? Водата естествено! Водата, която пием най-вече. А водата, с която къпем децата не виждам как може да им навреди. Според мен други фактори водят до кожни проблеми, но нямам намерение да споря. Къпала съм си детето всеки ден, давала съм му вода между кърменията, нито се е подсичал, нито е имал кожни проблеми, освен споменатите по-горе пъпчици, които бяха в резултат на прегряване. Свалих един слой дрехи и се оправи.

Е ако водата хидратираше кожата чрез къпане, надали щяхме да се мажем с мазила след това! Моята майка също се опита да ме убеди с този аргумент за всекидневното къпане, но е факт, че колкото по-често кожата е изложена на мокрене, толкова по суха става!

# 110
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ако си говорим за хидратация, редно е да си зададем въпроса кое е това нещо, което хидратира? Водата естествено! Водата, която пием най-вече. А водата, с която къпем децата не виждам как може да им навреди. Според мен други фактори водят до кожни проблеми, но нямам намерение да споря. Къпала съм си детето всеки ден, давала съм му вода между кърменията, нито се е подсичал, нито е имал кожни проблеми, освен споменатите по-горе пъпчици, които бяха в резултат на прегряване. Свалих един слой дрехи и се оправи.

Е ако водата хидратираше кожата чрез къпане, надали щяхме да се мажем с мазила след това! Моята майка също се опита да ме убеди с този аргумент за всекидневното къпане, но е факт, че колкото по-често кожата е изложена на мокрене, толкова по суха става!

 Joy
A   предполагам знаеш, че водата става и за пиене  Joy

# 111
  • Мнения: 334
Водата е перфектният природен разтворител, затова извлича мазнината и изсушава кожата, когато се прекалява с миенето. Хидратацията се получава с пиене, а не с миене, обаче това е друга тема Grinning

# 112
  • Мнения: 8
Ако си говорим за хидратация, редно е да си зададем въпроса кое е това нещо, което хидратира? Водата естествено! Водата, която пием най-вече. А водата, с която къпем децата не виждам как може да им навреди. Според мен други фактори водят до кожни проблеми, но нямам намерение да споря. Къпала съм си детето всеки ден, давала съм му вода между кърменията, нито се е подсичал, нито е имал кожни проблеми, освен споменатите по-горе пъпчици, които бяха в резултат на прегряване. Свалих един слой дрехи и се оправи.

Е ако водата хидратираше кожата чрез къпане, надали щяхме да се мажем с мазила след това! Моята майка също се опита да ме убеди с този аргумент за всекидневното къпане, но е факт, че колкото по-често кожата е изложена на мокрене, толкова по суха става!

 Joy
A   предполагам знаеш, че водата става и за пиене  Joy

Наистина ли????? Tired

# 113
  • Мнения: 67
В болницата ми го къпеха всеки ден. Като се прибрахме си откара без баня 4-5 дни, докато му падне пъпчето  Laughing
Дупето, лапичките - постоянно се миеха, ама къпане във вана - на 3-4 дни. тя и моята не изпадаше в див възторг от тая процедура, де.. Ако го успокоява детенцето, и не му се изсушава кожата - може и да се къпе ежедневно, ама моята така викаше при изстискването / Mr. Green/, че намалихме процедурите:)
След първото море на 5-6 месеца започнахме да се къпем заедно под душа, и досега я къпя на 3-4 дни цялостно, под душа, и и харесва. Не се вмирисва хахаха, но и кожата и е здравичка, и почти никога не съм я мазала с нищо. Може би ако я обливах с масла и олиа щеше да има повече нужда от къпане:)
Лятото, на морето - всеки ден, ама там хем слънцезащитно, хем пясък - няма начин:)

# 114
  • Мнения: 334
И аз се чудя за това олио. Себе си никога не съм успявала да се намажа с такова. Че то, детето, като го намажеш като мазна баничка и после пак ще трябва да го къпеш.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 995
Antri, а как под душа? Седнала ли? Върху какво?
Аз също планирам море в 6-тия месец, но се чудех, дали може да влиза във водата? А слънцезащитта ползва ли? Аз вече няколко седмици избирам слънцезащитен крем и все не съм убедена, че е подходящ и безобиден.

# 116
  • Мнения: 67
Antri, а как под душа? Седнала ли? Върху какво?
Аз също планирам море в 6-тия месец, но се чудех, дали може да влиза във водата? А слънцезащитта ползва ли? Аз вече няколко седмици избирам слънцезащитен крем и все не съм убедена, че е подходящ и безобиден.

В началото - седнала в душ кабината. после открих рахата на пластмасов стол в банята - ако е достатъчно голяма е супер удобно. След това море и вкъщи си я къпя така- права вече, тя се гушка в мен и супер сладко се успива от думкащият душ по гръбчето и  Heart Eyes Когато съм права обаче, таткото е на стендбай да ми подава и да си я вземе, че инак мама остава некъпана хахах

В морската вода към седмия месец сама си излази - преди това ходихме началотот на юни /моето е януарче/, и беше доста студено. След седмия месец висяхме почти два месеца на морето, и вече си щрапаше вътре. Слънцезащитен взех май Бюбхен 50, гледах да е за лице и тяло, че и аз да го ползвам  hahaha

# 117
  • София
  • Мнения: 758
Antri, а как под душа? Седнала ли? Върху какво?
Аз също планирам море в 6-тия месец, но се чудех, дали може да влиза във водата? А слънцезащитта ползва ли? Аз вече няколко седмици избирам слънцезащитен крем и все не съм убедена, че е подходящ и безобиден.
И аз искам по кожата на децата ми да има колкото по - малко химия. Бих те насочила към сайта iherb. com (има отделна тема). Там козметиката е натурална, сертифицарана органик...От там избрах слънцезащитен детски крем с минерални филтри, потърси ако ти се занимава.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 995
Да, знам сайта. Прегледах го както и много други. Засега харесах това: http://www.amazon.co.uk/Green-People-Organic-Children-Lotion/dp/B0013G8JYY/ и мисля да поръчам него.

 Antri, megislava, благодаря! Бяхте много полезни  bouquet

# 119
  • Мнения: 83
Каква козметика ще ми препоръчате да ползвам при къпане на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт