СЕДМИ КЛАС - чувства се вече напрежение у нас - тема № 42

  • 50 963
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 298
Понякога ние родителите имаме големи претенции за училищата и не отчитаме, че с деца в пубертета е трудно дори на учителите. В 35то се научава език, ако детето иска да учи.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 9 770
Понякога ние родителите имаме големи претенции за училищата и не отчитаме, че с деца в пубертета е трудно дори на учителите. В 35то се научава език, ако детето иска да учи.

Това е на 100 % валидно и за НЕГ, и за всяко друго училище. Който иска, и с 5 часа седмично пак ще научи езика.  Peace

# 662
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не е съвсем така. Редовно чета за езикови паралелки и училища, в които поради постоянно текучество на преподаватели, езикът не се учи и самите деца усещат пропуските си и негодуват. Включително и в уж елитни училища, а за по "нискоразредните" да не говорим. Именно от тая гледна точка ми се иска да разбера, дори и в едно неелитно училище кои паралелки са с доказано добри преподаватели по език. Знаем, че има такива.

# 663
  • София
  • Мнения: 1 655
   Да видите какво разочарование има от някои високоелитни и високобалови училища, а пък и какво местене после от едно в друго...

Големите разочарования идват от големите очаквания, не защото нивото в елитните гимназии
е по-лошо от нивото в по-непретенциозните училища. Имам ужасно много претенции към
гимназията на децата ми и то към преподаването по основни предмети. И все пак - ако прегледате
списъците на класираните на национален кръг на различни олимпиади, почти във всеки списък
има дете, че и по няколко, от класа на дъщеря ми. Децата са умни и амбициозни - не вярвам, че
ако детето ми учеше в кварталното училище или дори в 35 СОУ, щеше да е в същата среда  Naughty

# 664
  • София
  • Мнения: 3 298
В София от 9 000 деца колко са умните? 100 от тях ще отидат в 1 НЕГ, 100 в 73то, 50 в 35то, все ще са деца с отличен на матурите. И ще си попаднат в добра среда от отличници.

То е ясно, че тия с пълно 6 ще са в 1 НЕГ и точно те ще ходят на олимпиади. Същото е като СМГ: много от децата учили в СМГ след 4ти остават там. Но не се отчита, че те са си дошли със знания по математика отпреди СМГ още и е логично точно те да се изявяват после на състезания.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 655
Грета, не говоря само за математика - английски език, химия, физика, биология, история, математическа лингвистика. Това са просто деца с висока мотивация и с високо IQ. За това си говорим!

# 666
  • София
  • Мнения: 3 298
Да де, те тия деца са си отличници още от 4ти клас и логично влизат по първо желание.

Мисълта ми беше друга: няма място за всички отличници в НЕГ, та ще останат умни деца и за 35то. И моето ако отиде там, ще е в добра среда.

# 667
  • Мнения: 34
качила съм пробните в Пловдив от последните две седмици. Пожелавам на всички ви чудесен ден!
Много благодаря   bouquet
а някой може ли да напише и верните отговори ?

# 668
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
няма място за всички отличници в НЕГ, та ще останат умни деца и за 35то.
Laughing
Така е.

# 669
  • Мнения: 2 078
айде всички, дето/ако не ни приемат по първо желание, да се запишем в една уточнена паралелка накуп - поне да си знаем средата предварително; то ако не децата - поне майките сме умни (разбирай - амбициозни) Laughing

----

иначе сериозно погледнато, напоследък мненията в темата за НЕГ не са особено положителни и почвам да разбирам дамата, дето казва за разочарованията в 8 клас; честно казано ми се вижда нелепо в подготвителен клас езикова гимназия да няма преподавател-чужденец, и то в 2014 година..... че аз като учех във френската, преди 89-та имахме двама французи, от които да попиваме произношение, сега да не могат да осигурят нейтив-спикъри ми е странно

# 670
  • София
  • Мнения: 3 298
antea, то ще трябва ние да сме и даскали обаче. Аз имам диплома за математика и информатика, ако трябва ще изкарам и по физика. Русалката ще ги научи на немски.

Не вярвам като разправят, че нивото е паднало навсякъде. Едва ли е по-зле от 7ми клас в квартално училище, а тоя филм вече го гледаме. Е, догодина може и да си променя мнението, ако продължим да си общуваме с вас.

# 671
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
айде всички, дето/ако не ни приемат по първо желание, да се запишем в една уточнена паралелка накуп - поне да си знаем средата предварително; то ако не децата - поне майките сме умни (разбирай - амбициозни) Laughing

 Laughing, добро предложение  Wink. Аз с даскалуване не мога да се включа, но нещо по дисципилината, ако трябва .... неслучайно вкъщи съм по-известна като Хелга  Mr. Green

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 15:53 от Айяла

# 672
  • Мнения: X
http://www.mon.bg/


22 и 26 май са обявени за неучебни.

# 673
  • София
  • Мнения: 18 380
Antea, точно германците в НЕГ са солиден довод за  избор на училището .  Искрено се надявам, че станалото тази година  с осмите класове е  временно явление и  вероятно е свързано с рокадите в немския отдел.  Иначе  в горните класове  немци си влизат редовно.  В 11  клас децата  имат  5 часа немски с бг преподавател и още  3 часа с немец.   В 12 клас часовете се изравняват - 4 са часовете с бг учител и още толкова с немец.  Освен това разните  клубове (в които всеки може да се запише) се водят от немци.  Така че каквито и негативи да има за оправяне, а такива има със сигурност, пак за момента НЕГ е единственото държавно училище, предлагащо  този хорариум от часове с носител на езика.  В останалите езикови един или двама чужденци няма как да огреят едновременно  5 випуска.. Peace

Грета, много е относително това с падналото ниво. Толкова зависи кой какво влага в това понятие, с какво сравнява и  спрямо кой период..

# 674
  • Мнения: 5 434
...е браво за 22-ри. Наистина добро решение. Децата така или иначе си намират извинение и не са в училище на този ден. Така поне ще е официално.

Общи условия

Активация на акаунт