СЕДМИ КЛАС - чувства се вече напрежение у нас - тема № 42

  • 50 939
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 489
...е браво за 22-ри. Наистина добро решение. Децата така или иначе си намират извинение и не са в училище на този ден. Така поне ще е официално.

И аз много се зарадвах на 22ри Simple Smile

# 676
  • Мнения: 34
Здравейте,
интересно ми е - през ваканцията вашите деца ще учат ли за матурите  newsm78?

# 677
  • Мнения: X
...е браво за 22-ри. Наистина добро решение. Децата така или иначе си намират извинение и не са в училище на този ден. Така поне ще е официално.

Ако знаеш от колко време точно това си мисля. Така и така много деца намират начин да отсъстват, така и така изпитите са изморителни за тях, защо не вземат да го направят почивен ден този между двете НВО-та. Ето, че стана.
Очакваме нова заповед - за промяна на датата на НВО по обществени науки.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 158
http://www.mon.bg/


22 и 26 май са обявени за неучебни.


21 до 26 включително   Laughing

# 679
  • Мнения: 5 395
Основно това ще правят. И тези с матурите, и тези с немския  Laughing
Направил си е график синът ми. За да го улесня излизам във ваканция с него - поне да съм му под ръка .
И големия е с график - обещал си е след седмица да няма пропуски в изучената до момента граматика по немски.
Каквото зависи от мен - здрав сън и храна, вечерни развлечения - ще ги имат. Другото е от тях.

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
Щерката днес е на пробен по математика в школата, а в понеделник ПИ в училище, пак математика...
И, за разлика от зимната ваканция, ще има занятия в школата, а и ще ходи на математика допълнително. Резултатите от ПИ по математика от ТГ, които взех преди малко, са трагични... ooooh!

# 681
  • Мнения: 1 175
Здравейте,
интересно ми е - през ваканцията вашите деца ще учат ли за матурите  newsm78?

Моят ще прави по един пробен по БЕЛ на ден и то без преразказа. Половин час. Повече от това не мога да му причиня Simple Smile И той е човек.

# 682
  • Мнения: 2 078
при нас ваканцията евентуално малко от онлайн-практикума на Регалия по литература, и 1-2 теста да направи от другото им електронно обучение, през другото време го виждам да си кемпи на лаптопа в захлас пред любимите му гейм-видеоканали и да рита футбол с приятели из квартала

поне съм реалистка и не се самозаблуждавам Laughing

освен това преди малко се прибра от няколко дни на Банско - зелено "училище", където математиката му е била последна грижа, така че си представям трагичния резултат от пробния в неделя

# 683
  • Мнения: 489
 
http://www.mon.bg/
22 и 26 май са обявени за неучебни.
21 до 26 включително   Laughing
След толкова почивни дни и ваканция си мисля, че учебната година попривърши  Rolling Eyes

А, за ученето през ваканцията, аз мисля сериозно да се учи, то това ще е, види му се края Simple Smile

# 684
  • Русе
  • Мнения: 2 153
вашите пробни не са ли съобразени с олимпиадата по математика в неделя?

# 685
  • Мнения: 2 078
Регалия си преместиха пробния по БЕЛ заради изпита в АК, но заради областния по математика няма промяна - явно се предполага, че се явяват по-малко деца... а и то не остана време, за което да го отложат

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 9 738

След толкова почивни дни и ваканция си мисля, че учебната година попривърши  Rolling Eyes

А, за ученето през ваканцията, аз мисля сериозно да се учи, то това ще е, види му се края Simple Smile

Не знам дали ще е поприключила. Миналата година в някои училища след НВО ги подложиха и на класни работи по МАТ и БЕЛ, да не говорим, че има учители, които чакат резултатите, за да вземат окончателно решение за годишните оценки. Все пак учебната година свършва на 15 юни.  Peace
Моят племенник го изпитваха до последно по МАТ и БЕЛ за оформяне.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 262
Аз ще дам лека почивка на седмокласника през ваканцията. Ще си ходи на школите и не смятам да го занимавам допълнително с нищо друго. Госпожата му по математика от училище, днес ми каза, че е станал много нервен и има нужда от почивка, за да си подреди главата. Смятам да я послушам. Утре е на пробен по БЕЛ, в неделя по математика,  след тях мисля да успокоим топката до към края на април.
Нашето класно по БЕЛ е в края на април, а по математика мисля беше десетина дни преди НВО.

# 688
  • Мнения: 5 395
"'Миналата година в някои училища след НВО ги подложиха и на класни работи по МАТ и БЕЛ, да не говорим, че има учители, които чакат резултатите, за да вземат окончателно решение за годишните оценки. Все пак учебната година свършва на 15 юни. "

ВСИЧКИ учители чакат резултатите от матурите за да оформят годишните оценки - както тези по български и математика, така и тези  по останалите предмети. Докато не излязат резултатите от матурите няма годишни оценки и нищо не е загубено!




# 689
  • Бургас
  • Мнения: 75
Здравейте на всички,аз съм нова ,само ви чета и аз имам седмокласник,но нашия човек си счупи дяснята ръка и сме под голям стрес.Не мойе да пише и се чудим с баща му,какво да правим.Продължава да ходи на частни уроци,но гипса ще трябва да го свалят към 28 април.Та това е нашето притеснение сега.

Общи условия

Активация на акаунт