Как върви захранването-част 5

  • 15 434
  • 309
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Ivy, ти си решаваш с какво ще започнеш.  Peace
От кашата децата наддават много добре, но тя пък запича(разбира се и това е индивидуално). Може би начина да не е запичаща е да е от кафяв ориз домашно приготвена.
Аз лично почнах със зеленчуково - морков, защото доста майки почнали с плодово така ме посъветваха.
Ако се окаже, че не наддаваме много ще въведа и кашата. Като начало мисля да взема инстантна(чиста оризова, без мляко, плодове и т.н.), защото нямаме проблем с акането и за няколко лъжички не си струва занимаването (домашната, не само че трябва да си приготвиш брашното, но и после се прави с варене). По-нататък ако не ми секне ентусиазма ще пробвам да направя от брашно от кафяв ориз. Тук има описание как се приготвя
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
Успех!  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 08:54 от taigi

# 76
  • Мнения: 1 383

Момичета аз като гледам, повечето дечица май харесват ябълката. Моя Саня не я харесва и това е !! Яде я обаче насила. Виж крушата я лапа с кеффф.



Каква ябълка даваш? И Боби не хареса ябълковото пюре, но виж печена ябълка ...ммм. И още, забелязала съм, че предпочета храните по-топлички, може би така е свикнал от кърмата.
Иначе, напредваме с храните, но не и с количествата. 50гр. е максимумът. В началото лапа с желавие, но след няколко лъжички ъ-ъ. Проявява интерес към нашите храни. Но едно че още не е захранен с глутен, второ, много ме е страх да не се задави с някакво парченямаме нито един зъб

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Момичета, давате ли на вашите дечица извара и също така пшенични зародиши?
Дона, абе аз все търся да купя хубава извара, ама с това пазаруване от Фантастико след работа Laughing. А там няма хубава. Иначе няма проблеми-аз четох специално из форума-пуснах търсачка.И майките бяха доволни и даваха. Освен това аз отдавна дадох чрез пюрета с извара на Хип, Гербер и Хаме.
Аз купих ако знаеш има едно сирене Дунавия ама в кутии/има го във Фантастико/, което е много меко и е доста безсолно. Давам го на беба направо, защото другото като го обезсоля става съвсем безвкусно. Тя много харесва сирене-хапва си и направо. Напоследък и слагам много в зеленчуковите пюрета. Ама извара трябва да купя и аз-дори и за разнообразие Laughing
 За зародишите-не съм давала, но мисля, че не би имало проблем. Просто аз не ги обичам Laughing
 Хайде-целувки на Пламъчето! Heart Eyes

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
До колкото схващам, ако се притеснявам от алергии, а и не само е най-добре да се почне с оризова каша? Така ли е и ако да как да я приготвя или тя се купува?

Ами и ние започнахме с оризова каша. На 6 мес и 10 дена някъде беше беба. Понеже и аз се притеснявах дали ще я направя добре, купих готова. Оризова и безмлечна на Нестле. Много добре я прие беба и си изяде кутията Laughing. След това купих  от безмлечната с елда на Хип, но нея чиста не я искаше/аз се помъчих да я дам само с вода като оризовата/. Тази на Нестле е много приятна, защото е с ванилия и бебетата я харесват обикновено. Не се притеснявай-има страхотно разнообразие на каши и вие ще си намерите любимите. В момента сме на Милупа и плодовите на Хумана. Страхотни са!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Браво за хубавата темичка Heart Eyes
Ние се захранихме преди няколко дни с ранни моркови на Сънвал, 3 дни хапвахме по мъничко от тях и вчера почивахме. Днес й сварих сладък картоф и мисля, че й хареса доста повече Flutter
Ще следя темата с интерес и ще докладвам, какво ново включвам. Благодаря на всички, които помагат със свои схеми на захранване Hug

# 80
  • Мнения: 1 999
Бебка от кашите досега е яла само безмлечна оризова. Решила съм следващата каша, която ще и дам да е безмлечна Елда. Питането ми е - от кога мога да и давам млечни каши при условие, че е на кърма (ако това е важно)? Thinking

# 81
  • Мнения: 524

Момичета аз като гледам, повечето дечица май харесват ябълката. Моя Саня не я харесва и това е !! Яде я обаче насила. Виж крушата я лапа с кеффф.



Каква ябълка даваш? И Боби не хареса ябълковото пюре, но виж печена ябълка ...ммм. И още, забелязала съм, че предпочета храните по-топлички, може би така е свикнал от кърмата.
Цвети, мерси за въпроса, че се замислих. Ами първо давах градинска ябълка изцедена на сок. Обелвах я, Стържех я ,цедя я и давам. Тц. Сед първата лъжица и край. Викам си може тази ябълка да не му е по вкуса. Взех на ХИП пюре от ябълки. Ами не и това не мина ОБАЧЕ!! твоя въпрос ме накара да се замисля и днес му връчих ябълка с круша  Joy Heart Eyes Хапва. Е, не с такъв възторг като само круша, но яде значитено по-добре. Утре почвам пак морков, после картов и тиква.-а..

# 82
  • Мнения: 694
Здравейте!!!
Аз пък се отказвам вече от тиквата.От утре ще пробвам морков-готовите на хип-не ще и не ще тази тиква-просот явно не му харесва.Ако хареса моркова-ще смесвам с морков.Иначе просто я игнорирам за сега.Идеята ми бе да давам само зеленчукови пюрета за момента-но ако продължава да им се чумери ще пробвам и ябълка. Wink
Момичета-една от мамите във форума ми изпрати една примерна ,страхотна схема на късно захранване.Надявам се да няма нищо против да я копна тук-вярвам,че на мнозина ще бъде страааашно полезна.Руми-дени-надявам се да нямаш нищо против Flutter Praynig


Схема на захранавне изпратена от мама Руми-Дени-благодаря!!!
“ Това е схемата от книгата,която аз ползвам.тя е за първите два месеца на захранването-идеята е,че през това време бебето само пробва новите храни,първо се дава млякото(500-600мл на ден) и не се замества хранене.
аз не я следя стриктно,примерно като нямах сладък картоф дадох обикновен,обикновен с морков или с чушка. все пак мисля,че ще е полезна. новата храна се въвежда на обяд. 1 супена лъжица= 1 замразено кубче.  Обяд: 11:00 ч.  Вечеря: 18:00
 1-3 ден
обяд: 1 ч.л. оризова каша с кърма/вода
4-6 ден
обяд: 1 кубче пюре от круша с кърма/вода
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша

7-9 ден
 обяд:1 кубче пюре от морков
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от круша

10-12 ден
1 кубче ябълково пюре
2-3 оризова каша

13-15 ден
1 кубче сладък картоф(или картоф)
2-3 оризова каша и едно кубче пюре от круша

16-18 ден
1 кубче картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от тиквички
3-4 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша

19-21 ден
1-2 кубчета картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от морков
3-4 ч.л.оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша

22-24 ден
2 кубчета картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от swede( шведска ряпа,но не съм сигурна за превода,сладка е)
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка
 
25-27 ден
2 кубчета картофено пюре или 2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от зелен боб
 4 ч.л.оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша

28-30 ден:
2 кубчета пюре от морков  или 2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от swede
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша

втори месец
 1-3 ден
закуска: 1 ч.л. безглутенова каша
4 кубчета картоф, морков и тиквичка смесени заедно
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша

4-6 ден
1 ч.л. безглутенова каша и 1 кубче пюре от праскова
4-5 кубчета картоф,ряпа и зелен боб
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша


7-9 ден
1 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова или ябълка
2 супени л. авокадо(намачкано) и 2 кубчета пюре от ябълка
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

10-12 ден
1 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
3 кубчета картоф с 2 кубчета тиквичка или морков
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

13-15 ДЕН
2 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова
2 кубчета картоф с 2 кубчета тиквичка и морков
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

16-18 ДЕН
2 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
2 кубчета ряпа,1 кубчесладък картоф, 2 кубчета морков и 1 с.л. пилешки булион.
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

19-21 ден
3 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
3 кубчета сладък картоф и 2 кубчета пюре от карфиол
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

22-24 ден
3 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
3 кубчета сладък картоф  и 2 пюре от броколи
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

25-27 ден
3 ч.л. овесена каша и половин намачкан банан
 3 кубчета сладък картоф  , 2 морков и 1 карфиол
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

28-30 ден
4 ч.л. овесена каша и 2 кубчета пюре от праскова,круша или ябълка
2 кубчета сладък картоф, 2 кубчета пащърнак и 2 броколи
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от круша

Също добро:
Нямам намерение да деля майските майчета на рано захранили и такива, които искат да захранват късно, но тъй като аз съм решила да изчакам да навърши 6 месеца и тогава да давам каквото и да било получих от една близка живееща в Германия прилаганата от нея схема за късно захранване и с нейно разрешение ще си позволя да я пусна тук. Надявам се да бъде полезна за всички. Пускам каквто ми е пратила с малки съкращения:
    Относно захранването с "твърда " храна. Тук се препоръчва първо замяната на обедната кърма, това означава че се започва със зеленчуково пюре.
При семейна обремененост от алергии е важно въвеждането само на 1-2 нови  вида хранителни продукти на седмица.  Дава се продукта 2-3 дена и се прави пауза от 2-3 дена за да се изчакат евентуални алергични реакции. Започваш примерно със задушен морков, даваш колкото иска бебето и непосредствено след това го кърмиш колкото поиска. Следващата седмица даваш допълнително въглехидрати под формата на сварен картоф, следващата седмица добавяш и мазнината (олио) и така вървиш седмица по седмица с тест на нов зеленчук. Аз до сега сам давала моркови, картофи, ориз, тиквички, тиква и спанак (последния се дава най-рано в 9.месец). Може
да се прибавя и месо - ние сме давали досега само пиле и пуйка.

Схемата на цялата манджа за обяд е следната:
100 г зеленчук (виж горе)
50 г картофи или ориз
10 г олио (например слънчогледово)
вода "на око"
Ако даваш месо, то е 20 г.

Следващата замяна става следобед или вечерно време (тук има различни препоръки, ние заменяхме първо следобед) примерно през 8. или 9.месец. Ние чакахме средно по 2 месеца със замяната на следващата храна, значи заменихме следобед през 9.месец:
20 г зърно (овес, ориз, елда, грис и t.n.)
90 г вода
100 г плод (досега сме давали ябълка, круша, авокадо, банан)
5 г мазнина (ние сме давали навсякъде само олио, може да се дава и масло)

Вечерно време:
200 г мляко (кърма или адаптирано, не бич препоръчала краве)
20 г зърно (виж горе).

Важно за банана е да се реже 3-4 см от дръжката, тъй като тези плодове трупат там пестициди. Освен това аз го "разреждам" с друг плод, тъй като съдържа много захар.
При всички яденета не се прибавят никакви подправки, нито сол нито захар. Няма опасност на бебетата да им е еднообразно - напротив те  обичат да няма "изненади и несигурност", поне докато са толкова малки.


Ред на даване на храните

МАйчета, понеже нямам много време да влизам напоследък, а ми се ще да съм ви полезна, виждам, че доста се пита за захранването (което е нормално де) пускам една тема как аз захраних Гого. Ще ме извините за липсата на ред (всъщност е подредено по азбучен), но се надявам да съм полезна на майките, които захранват сега, поне малко.

Само да учотня, че съм захранвала не само по съветите на майките тук и от това, което съм прочела в Интернет, но съм съгласувала всичко и с педиатърката на детето, която е и алерголог.

Ето я:

авокадо - началото на 7-ми месец
ананас - началото на 13 месеца
банан - началото на 6-ти месец
боровинка - началото на 9-и месец
броколи - края на 8-ми месец
брюкселско зеле
- не съм правила, давала съм в готови пюрета след годинката
булгур - 12-13 месеца, със зеленчуци
вода - започна да пие по много малко през 7-ми месец, сега вече си пие добре
глутен - давам от 8 месец трохички хляб, а края на 8-ми дадох една цяла обикновена бисквита
говеждо - в края на 11 месеца
грах - края на 7-ми месец
грис (пшеничен) - началото на 11 месец
грозде - на сок - в началото на 7-ми месец
дафинов лист - след 15-16 месеца в общата храна
диня - 12-13 месеца, не я хареса
домати - 12 месеца
елда - началото на 7-ми месец
ечемик - давам го в една смес от различни ядки - овесени и т.н.
жълтък - средата на 12 месец
заешко - края на 9-ти месец
захар - не съм давала така, но в някои готови каши има захар (напр. Слънчо, Фризо, ...)
зеле - 14 месеца
зелен фасул - края на 7-ми месец
зелени зеленчуци - 12-13 месеца, краставици
зехтин - от 6-ти месец слагам по малко в пюретата
зърнени закуски - доколкото може да се смята, че яде овесени ядки и други ядки (елда и т.н) значи яде и такива от 10-11 месечен, иначе от 16-17 месеца му дадох и готова зърнена на Нестле (но не шоколадова), яде я най-вече като соленки
кайсии - началото на 10-ти месец
картоф - началото на 6-ти месец
карфиол - края на 7-ми месец
кашкавал - началото на 13 месеца
кисело мляко - 14 месеца
коприва - 12 месеца
копър - края на 9-ти месец в пюре заешко купено
краставица - 12 месеца
круши - края на 6-ти месец
лайка чай - от 12 месец, в попара
леща (червена) - началото на 11-ти месец
липа чай - началото на 10-ти месец
лук кромид - началото на 8-ми месец
магданоз - началото на 8-ми месец
макарони - 12 месеца
макарони – пълнозърнести - 14 месеца
манго - началото на 8-ми месец
мандарина - средата на 12 месеца
маргарин - началото на 13 месеца
масло краве - в средата на 11 месец
морков - края на 6-ти месец
овесени ядки - началото на 10-ти месец
овесено брашно - 11 месеца
орехи - в края на 11 месеца
ориз (кафяв) - каша края на 6-ти месец
пащърнак - края на 7-ми месец в пюре на Семпер с картоф
пиле - след средата на 8-ми месец
пипер на зърна - в общата храна (но го махам като давам на него) или смлян в неговата, след 16 мес
портокал - края на 12 месеца
праз лук - от 8-9 месец в пюретата
праскови - 13 месеца сурови
просо - началото на 11 месец
пуешко - края на 8-ми месец
пшеница - началото на 10 месец
пъпеш - 12-13 месеца
разреден сок от сини сливи - 7-ми месец
риба - 15 месеца
риган - в ястията, най-вече в общата храна, след 15-16 месеца
ръж - средата на 11 месец
ряпа бяла - 11 месеца
свинско - давала съм шунка след 1 година
сини сливи - на сок - началото на 7-ми месец, на пюре малко по-късно
сирене краве - средата на 12 месеца
сирене овче - края на 10-ти месец
сол - не съм давала, но в някои готови пюрета има, така че вероятно около 10-11 месеца е ял вече в готово пюре, а и някой път като готвим за нас нещо, което ще яде и Гого, слагам малко сол с понижено съдържание на натрий
спанак - края на 8-ми месец
стар боб - 17-18 месеца, но по малко от моето ядене
стафиди - в средата на 10 месец
сушени кайсии - в средата на 10 месец
сушени сини сливи - края на 7-ми месец
телешко - края на 11 месец
тиква - захраних с тиква началото на 6-ти месец
тиквички - началото на 8-ми месец
тъмнозелени зеленчуци - давам спанак, коприва, цвекло...
филе от риба треска
- давам само говоно пюре на Семпер - сьомга, риба треска
царевица - средата на 6-ти месец, но в зрънчо, иначе средата на 8-ми месец в пюре на Семпер картоф и царевица
целина, кервиз - началото на 10-ти месец
червена чушка - края на 7-ми месец
червено цвекло - края на 8-ми месец
череша - началото на 12 месеца
шипка чай - от 14 месец в попара
шунка - средата на 12 месеца, а сега (18 месеца) и в кайма
ябълка – сок - сок - средата на 6-ти месец
ябълково пюре - 7-ми месец
ягоди - 14 месеца, в готова каша на Хумана
яйчен белтък -  на 16 месеца, обаче не сварен, а в кремче или в палачинки

Ако имате въпроси, ще ме извините, ако не отговарям веднага.

Поздрави и целувки на бебоците.

Суров плод – 6ти месец
Плодови сокове – 7ми месец
Зелени подправки - 7/8 месец.
раст. олио (зехтин), сок, зелен фасул - 8 м;
Царевица – 8/9ти месец
жълтък - 9 м;
бобови растения ( леща, фасул, грах) - 9 месец
глутен (пшеница, овес, ечемик, ръж, жито) - 10 месец;
сирене, извара - 10 месец;
месо - пилешко, заешко, пуешко – (може и 6ти м.), 8ми месец
телешко, агнешко -  след 10 месец;

прясно мляко, масло, сметана, кисело мляко – след 12 месец;
броколи, брюкселско зеле, карфиол, патладжан - 12 м
захар и сол - след годинката
цитруси - след годинката
домати - след годинката
цяло яйце – след годинката
Горски плодове - след годинката.
Свинско месо - след годинката.
Целина - след годинката.
Къпини, малини, боровинки - след годинката.

Мъхести плодове - след 1,5 г
Риба, ракообразни - след втората годинка.
Шоколад - след втората годинка.
Ядки - 2-3 годинка; фъстъци - след 3 годинка.
Гъби - след третата годинка.
Ягоди – след третата годинка.

Според мен има някои странни нища-напр. пюре картоф с царевица на Семпер за след 4 месеца,но явно има и презастраховане...

АЛЕРГЕНИ
Копвам ти от един файл,от който аз се ориентирам (за поредност на храните при алергични деца става въпрос) за това какво е разрешено до 1г
6-9 месеца
Сварени зеленчуци:
Ямс (сладък картоф)
Тиква (всички видове)
Морков
Цвекло
Броколи
Картоф
Зелен фасул
Зеле
Сварени плодове
Круша
Праскова
Банан (суров - не става добре за замразяване,пък и няма смисъл,нали постоянно го има)
Кайсия
Нектарини
Боровинки

9-12 месеца
Аспержи
Авокадо
Карфиол
Брюкселско зеле   

Сливи
Ананас
Грозде
Ябълка(сварена)
Червени боровинки
Стафиди

Естествено,тези неща са ориентировъчни и не мисля,че ще е проблем да дадеш ябълка след 6-тия месец примерно  Аз лично бих добавила и грах и чушка (изпечена,обелена и пасирана) към зеленчуците.
За количествата - най-добре замразявай във формички за лед,така имаш  кубчета от около 30гр пюре и е възможно най-удобно - можеш да си извадиш 1-2 кубчета в началото на захранването,когато яде съвсем малки количества или да комбинираш по няколко кубчета от различни плодове или зеленчуци по-нататък.


Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 15:57 от lidiana

# 83
  • Мнения: 127
Здравейте и от нас! Hug
И ние започнахме с оризовата каша на Нестле и Ива си я хапваше с голямо удоволствие, но....понеже е много вкусна и след това ми отказа всякакви зеленчукови пюрета-на Хип ,хапваше най много лъжичка -две и това е. Един ден и направих домашно морков,картоф и малка главичка лук и малко масло,колкото грахово зърно, изяде го с огромно удоволствие. След това смесвах купено с готово и така прояде и купените. Grinning

пюре от ябълка не обича, но ябълка и банан Н Хип, го яде с огромно удоволствие! Heart Eyes

Майчета как давате авокадо? А плода мек ли трябва да е или твърд, т.е кога авокадото се води за добре узряло? newsm78

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Питането ми е - от кога мога да и давам млечни каши при условие, че е на кърма (ако това е важно)? Thinking
И аз се чудих доста затова, но когато останахме на 3 кърмения/работното ми време си каза думата, но това го реши бебка, на аз Laughing/ и купих млечна. Много ги обича! Това стана когато тя навърши 9 месеца. Значи аз от тогава давам млечни каши Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 190
Питането ми е - от кога мога да и давам млечни каши при условие, че е на кърма (ако това е важно)? Thinking

Тук майките препоръчват краве мляко и съответно млечни каши да се дават след 1г. Повечето млечни каши са със сухо мляко. Всъщност някой беше споменал за няколко марки, които са със АМ (на Хумана мисля беше едната). Ако намалите кърменията, може да пробваш с изцедена кърма или АМ да правиш безмлечните каши, вместо с вода.
Аз млечна каша дадох, когато стана на 11м и половина за след обедна закуска. Сега все още сме на 5-6 дневни кърмения.

# 86
  • Мнения: 3 595
Благодаря ви за отговорите. Доста се поориентирах, но наистина се чувствам като пълен идиот. Вярвайте ми за първи път чувам половината от храните за които става въпрос. По тоя повод колкото и да ми е тъп въпроса Елда храна ли е или някаква марка  Embarassed Rolling Eyes Embarassed И каква е разликата между картоф и сладък картоф. А каква е разликата между морков и ранен морков? От къде се купуват такива продукти, ако не са в готови пюрета?

# 87
Хайде и аз да се включа Grinning Аз вече захраних - първо с плодово пюре, а отскоро и със зеленчуково. Бебчо определено е фен на плодовото, но и зеленчуково не отказва Mr. Green Всъщност вече замених обедното хранене с домашно зеленчуково пюре, което приготвям с кърма. Пробвах и купените, но ги яде само ако добавя и кърма и картоф (независимо дали в готовото има картоф). Та реших, че няма смисъл да купувам, като тъй или иначе пак се налага да готвя... Обаче засега съм въвела само 3 зеленчука - картоф, морков и тиква... Чудя се с какво да продължа newsm78 Колебая се между чушка и грах Thinking Исках да давам ориз, но малчо лесно се запича и гледам да давам все разхлабващи храни. Можете ли да ми дадете идея?
Иви, елдата (гречката) е зърнен продукт, изключително полезен при редица заболявания, включително глутенова непоносимост, анемия, забавен растеж и др. - поне така се твърди Wink Сладкият картоф не е точно картоф - нарича се още и ямс, освен това е червеникъв на цвят и вкусът му бил по-различен и сладък. Купува се от пазара  Grinning
Благодаря на всички за предоставената информация Hug

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Ivy, сладкия картоф е с оранжева сърцевина и е по-сладък от обикновените. Аз лично ще захраня с обикновен картоф. Според мен идеята е да захраним бебетата с неща, които смятаме и за в бъдеще да готвим. У нас елда не се яде изобщо и ако я давам ще е само в готова каша по-натам.
Ранните моркови май също са по-сладки от обикновените. Аз давам домашни обикновени, но накупих пюрета на хип и ще ги пробваме и тях.
Морковите задържат много нитрати, а тази година с наводненията имат и амоняк, тъй че не те съветвам да взимаш от пазара за бебо.
Елда със сигурност съм виждала в хит при диетичните храни.

Аз днес въведох тиква, Рали изяде 50-60мл. Как мислите за 5ти ден много ли е?
И колко след започване на захранването заменихте ядене?

# 89
  • Мнения: 3 595
Златни сте!! За последните 5 месеца, в които нямам ПЦ явно доста съм изостанала с прочетните материали.  Rolling Eyes Това беше другото, което ме очудва как мога да си готвя домашни пюрета като 90% от нещата са нитратни. Направо незнам. Идеи дали копривата и спанака също задържат нитрати?

Общи условия

Активация на акаунт