КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 1

  • 59 685
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 447
Аз имам фобия от захарта от миналата година. Обичам по-сладки козунаци, обаче пробвах да поръся допълнително захар при оформянето на фитилите при единия от опитите. Тези дрожди, изглежда, пощуряха. Еластичността на тестото пострада сериозно, защото то буквално се разкъса на места. Оттогава ме е страх да рискувам! Naughty

# 721
  • Мнения: 7 779
Не само конците, а ще си изпечете една сладка тухличка. Simple Smile
Подсладителят не само, че е сигурно, а изобщо няма да окаже влияние на активирането на маята. Simple Smile
точно заради това аз замествам част от захарта с подсладител. от една страна намалявам напрежението при дрождите от многото захар , а от друга си подслаждам на вкус .  Laughing

# 722
  • Мнения: 7 779
... пробвах да поръся допълнително захар при оформянето на фитилите ...
направи козунака , остави го да втаса и непосредствено преди печене го поръси обилно със захар.  тогава няма какво да пречи на дрождите. те вече са си свършили работата и като започне печенето ще загинат. по-опитните слагат да се пече и след няколко минути вадят козунака , мажат и поръсват със захар. но това трябва да стане доста бързо за да не "спадне" козунака

# 723
  • София
  • Мнения: 6 010
Тестото е във фурната да втасва, но се притеснявам, че отиде доста повече брашно докато престане да лепне. В началото с 1/2 от продуктите по рецептата за традиционен козунак беше с консистенция като за кекс, а дори не бях добавила маслото  ooooh! Знам, че е от водата, в която разтворих захарта. Сложих около 100 мл, другия път ще е по-малко. Джема, ти с колко вода разтваряш колко гр. захар?
Знам, че въпросите ми сигурно са дразнещи, но за първи път правя опит за козунак и ми е тъмна Индия. Поне маята добре се "активира". Simple Smile

# 724
  • Мнения: 447
Не само конците, а ще си изпечете една сладка тухличка. Simple Smile
Подсладителят не само, че е сигурно, а изобщо няма да окаже влияние на активирането на маята. Simple Smile
точно заради това аз замествам част от захарта с подсладител. от една страна намалявам напрежението при дрождите от многото захар , а от друга си подслаждам на вкус .  Laughing

Какъв подсладител ползваш, бате? Thinking

# 725
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Рецептата с водата е на Мимето, аз никога не съм разтваряла във вода захарта. Или в млякото, или с яйцата разбивам.

# 726
  • Мнения: 7 779
Какъв подсладител ползваш, бате? Thinking
Суитли - ултра, 270 мл  с изтекъл срок на годност.  hahaha

пп.  добавяйте по 1 с.л.  сок от лимон. няма да навреди , а ще подпомогне за структурата на тестото.

# 727
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
пп.  добавяйте по 1 с.л.  сок от лимон. няма да навреди , а ще подпомогне за структурата на тестото.[/color]

Но внимавайте да не го излеете в млякото, че ще се пресече. Peace

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Бат Бонго,а колко подсладител слагаш на една доза? Намаляваш ли количеството на захарта за сметка на подсладителя? Яде ми се много сладък козунак с конци  Crazy
А дали някой би могъл да сподели изчислена рецепта за някаква малка доза (като за 1 козунче),че не съм добра в математиката да не объркам нещо  Blush

# 729
  • Мнения: 11 607
Бат Бонго,а колко подсладител слагаш на една доза? Намаляваш ли количеството на захарта за сметка на подсладителя? Яде ми се много сладък козунак с конци  Crazy
А дали някой би могъл да сподели изчислена рецепта за някаква малка доза (като за 1 козунче),че не съм добра в математиката да не объркам нещо  Blush

В 1 пост има рецепта за  козунак с подсладител, не знам колко ще ви свърши работа.....

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Мама Цоцоланка,благодаря,видях рецептата  Peace Може да се пробвам  Wink
Интерсуваше ме по-скоро някоя от рецептите(не с подсладител),която да е изчислена(продуктите) като за 1 малък козунак  Peace

# 731
  • Мнения: 7 779
в горната част на страницата съм казал точно това , че заменям част от захарта с подсладител. не е хубаво да се слага повече подсладител защото добива малко изкуствена сладост.
иначе опитвам на вкус как е тестото. все пак не разчитам то да ме заслади. разчитам на поръсването отгоре и на сладката плънка.
прави поне по 2 козунака.  #Cussing out  да има да подариш

# 732
  • Мнения: 11 607
която да е изчислена(продуктите) като за 1 малък козунак  Peace

Можеш сама да намалиш пропорционално продуктите....

В момента, по никое време - в 20ч. започнах - правя козунака на Морена....Та....сама си намалих продуктите, защото исках малко козуначе.....

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Seengirl, ползвай калкулатор, ако трябва и дели дадена рецепта (всички продукти) на колкото малко козуначе искаш - на 2 (за половин доза), на 3 (пък ползвай ако искаш 1/3 или 2/3), на 4 (ползвай пак колкото искаш - 1/4, 3/4, пропускам 2/4, че си е половин доза).

# 734
  • София
  • Мнения: 11 732
Мама Цоцоланка,благодаря,видях рецептата  Peace Може да се пробвам  Wink
Интерсуваше ме по-скоро някоя от рецептите(не с подсладител),която да е изчислена(продуктите) като за 1 малък козунак  Peace
От рецепта на класически козунак от 1 кг брашно излизат две големи форми за кейк. От 1/2 кг ще излезе една форма. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт