ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№15

  • 128 194
  • 764
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 860
Здравейте на всички. Аз от няколко дена съм по-добре, да чукна на дърво, пълна мистерия, не сменяла нищо то лекарствата, които пия с месеци, просто почнах да се подобрявам. Е, не съм здрава, но горе долу съм на крака. От поста на мари се замислих, мислите ли, че има хора които ви завиждат? Аз вчера направо се опулих като питах една приятелка да каже нещо интересно и тя каза, че интересните неща ставали при мен. И това защото отидох на мач на Лудогорец /ного зле, буквално мъжа ми ме мъкнеше/ и после в един клуб в НДК /там вече бях доста по-добре/ на италиански любовни песни. Това, че съм била в 2 болници, малко в неадекватна и в безсъзнание известно време то не се брои Simple Smile. И аз съм много по-добре от нея, защото тя ходела на работа и била уморена вечно и нямала пари и не можела да се развихри в мола, а до софия можела да отиде само в командировка. Усетих толкова много завист, ама по-добре отколкото съжаление де.

# 61
  • Мнения: 1 501
гала , радвам се , че си по - добре . А за завиждането не се бях замисляла , но сега ме накара друго да се замисля - ти някога мислила ли си , че може да имаш направена магия? Де да знам , аз не вярвам много в тези неща , но човек , на който лекарите не могат да му намерят причините да се чувства толкова зле , а ти се чувстваш зле , да не би да имаш направено нещо знам ли? Уф , не вярвам наистина много в тея неща , но то пък можеш да потърсиш в нета против уроки нещо - да си напръскаш примерно къщата със светена вода , да си намериш там разни предмети , които са против уроки . Аз вярвам ,че има хора около нас с лоша енергия и те ни я изсмукват , в това вярвам .
Ох ,айде и аз да се оплача . Изкарах 3 дена някакъв вирус , но без темп , само хрема и болки в гърлото . Пушех до преди 1 седмица , когато ги отказах заради болестта . Сега педи ме хвърли в джаза буквално , защото чувала някакви хрипове и ме праща на пулмолог . Аз й обясних , че пушех до преди седмица и сигурно от цигарите , но това , че ме праща на друг лекар много ме изнервя . А междувременно нямам никакви симптоми , оплаквания нищооо . Нито кашлям , нито имам задух , само тия хрипчета . Ох , дано не е нещо сериозно , че съм влязла във филма.

# 62
  • Мнения: X
Честит празник мили момичета! Бъдете много силни, много уверени и никога не се предавайте! Hug
http://vbox7.com/play:ea683aec82

Гала, много добри новини! Heart Eyes

В началото когато ми започна гадостта, отидох на врачка, повече не мисля да повтарям, стресна ме още повече, не искам да споделям какви ми ги наприказва, и куршум ходих да ми леят и от там се уплаших  и от двете места ми казаха,че има човек ,който много ми завижда, и който идва отвреме на време в дома ми!Има ли истина ,няма ли незнам, не искам да вярвам в това, това си е просто период в живота,през който минават много хора, не сме единствените, един вид изпитание, да ни даде още повече издръжливост, смелост и да ни разкрие нови хоризонти и предизвикателства пред нас!

И аз да публикувам нещо,което вчера прочетох и много, много ми хареса!

…колкото повече се събуждаме, толкова повече съзнаваме болката и тъмнината, които внимателно сме заровили в нашата психика. Когато светлината на нашата съзнателност освети болката, всичко, което сме изградили около нея, за да се защитаваме от нея, започва да се разпада. И често изплашени, ние се извръщаме от нея…

]Всички ние сме чувствали как нашия крак „заспива“. Той се сковава, но когато кръвообращението се задвижи и той започне да се „пробужда“ – ох! Доста е неприятно, нали? Духовното пробуждане може да е подобно на това. Когато осъзнаването ви е заспало, вие сте несъзнателни и вцепенени. Не чувствате, не чувате или не виждате много. Когато обаче започнете да се пробуждате, ви полазват „тръпките“. Дълго потисканата болка, емоции и мисли излизат на повърхността на съзнателния ви ум.

Добрата новина е, че имате избор. Можете да изберете да се съпротивлявате на този процес на психична детоксикация и с усилия да продължавате да заравяте болката. Или можете да изберете с готовност да се изправите пред изпитанията – и наградите – на това психично приключение в дълбините на своята същност….

Когато кракът ви се пробуди от сковаността, е болезнено, но знаете, че ще премине. Колкото повече се отпускате и оставяте усещането да премине, толкова по-бързо отминава. Същото се отнася и до болката, която се появява с духовния растеж. Трябва да я оставите да премине. Съпротивлението не само е безсмислено, но и налива „масло в огъня“….“

Последна редакция: сб, 08 мар 2014, 11:21 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 5 459
Браво, Гала. За пореден път казвам, че си боец.
Честит 8 март, мили дами. Бъдете здрави, усмихнати и щастливи.
Палечка, обикновено ремиртата се изписва с друго АД. Аз я пиех с Тифаксин.  По принцип основно я изписват за нарушения в съня. Вероятно не ти е достатъчна, за да потуши ПА.

# 64
  • Мнения: 21
Палечка, обикновено ремиртата се изписва с друго АД. Аз я пиех с Тифаксин.  По принцип основно я изписват за нарушения в съня. Вероятно не ти е достатъчна, за да потуши ПА.
Много странно, защото аз никога не съм имала проблеми със съня(мога да си спя по 12 часа без проблем) - само проклетите болки и изтръпвания. За мен най-хубавия миг през целия ден(в периодите на кризи) е като си легна, защото знам ,че докато спя поне няма нищо да ме боли Simple Smile.Лекарката ми каза, че ми го дава защото според нея като формула е близко малко до флоанксола(деанксита) и се надява, че ремиртатта при мен може да подейства....Ако не подейства, ще се върна на флоанксола, а така не ми се иска....

# 65
  • Мнения: 5 459
Аз спя зле и понеже пиех тифаксин, ми добавиха към него ремирта, за да мога да спя  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 109
гала, чудесни новини!!! Дано все така да се чувстваш занапред! Hug
Честит празник,момичета! newsm51

# 67
  • Мнения: 270
Честит празник и от мен на всички!  bouquet
Аз все пак реших да започна АД, пия го вече 2 дни по половинка / Sertraline Teva - е името на моя АД/ и го взимам вечер уж да не усещм много страничните ефекти, но започнах да усещам една кофти топлина в корема и гърдите и треперя цялата....дали това е от АД, друг имал ли е подобно нещо със започването и кога ще отмине, ако е от него? Тук при нас от 2 години са спрели изписването на успокоителни с АД, защото се привиквало към тях...и затова сега трябва датърпя страничните???
Известен ли е някому този АД?

# 68
  • Мнения: 5 459
Честит празник и от мен на всички!  bouquet
Аз все пак реших да започна АД, пия го вече 2 дни по половинка / Sertraline Teva - е името на моя АД/ и го взимам вечер уж да не усещм много страничните ефекти, но започнах да усещам една кофти топлина в корема и гърдите и треперя цялата....дали това е от АД, друг имал ли е подобно нещо със започването и кога ще отмине, ако е от него? Тук при нас от 2 години са спрели изписването на успокоителни с АД, защото се привиквало към тях...и затова сега трябва датърпя страничните???
Известен ли е някому този АД?
Сертралин е активното вещество в золофт и стимулотон, но така без успокоителни ще ти бъде трудно, страничните ефекти доста трудно се издържат....

# 69
  • Мнения: 270
Ами нямам друг вариант,а товва което описвам от него ли е? Много ли са гадни страничните ефекти....нали са само 2 седмици уж или...? Кажете ми долу горе какви да очаквам, за да не се плаша  newsm78

Последна редакция: сб, 08 мар 2014, 22:12 от maiamiii

# 70
  • Мнения: 2 860
Някакви билкови успокоителни няма ли, или всичко е с рецепта?

# 71
  • София
  • Мнения: 480
maiamii, и аз така го карах без успокоителни. Като знаеш, че нещата ще отшумят, просто стискаш зъби и чакаш да отмине. 2-3 седмици е гадното, после отминава.
На мен ми изписаха успокоителни Хедонин (от 25 мг, и трябваше да пия по половинка вечер първите 20 дни). Не се привиква към тях. Те са от типа на атаракса, но с по-лек трупясващ ефект, сиреч като пиеш, ставаш парцал и ти се спи постоянно. Хубавото е, че спиш като къпан, лошото е, че ефекта трае до следобеда на другия ден и общо взето цял ден си зомбиран. Аз ги пиех само когато положението ставаше нетърпимо, не съм ги пил редовно. И в момента отвреме-навреме взимам. Другото хубаво на тези хапчета е, че като ти се стабилизира нервната система след два-три месеца, вече не действат трупиращо, а само успокояват - първите 2-3 часа ти се спи зверски, но през останалото време си просто спокоен, тоест ефекта им се доближава до този на бензодиазепините...
Може да си поискаш от личната лекарка да ти ги изпише (не са със зелена рецепта) - от 25 мг са най-малките мисля и да пробваш по половинка вечер.

Момичета, честит празник на патерици! Вчера се отнесох нещо и забравих да честитя  Embarassed
Да сте живи и здрави и всички да се преборите с тези шантави болести - това ви пожелавам   bouquet

# 72
  • Мнения: 5 459
Маями, като си вкъщи някак се изтрайва. На мен ми  беше трудно, защото ходя на работа, но със стимулотона  бях вкъщи и не съм пила успокоителни, а и в интерес на истината го понесох сравнително леко.

# 73
  • Мнения: 270
Какви други странични са нормални хора, моля ви кажете ми....че незнам...дано устискам да минат, чеееее???

Аз съм си вкъщи, ама все пак ми се налага да си гледам детенцето, което е на почти 4 месеца и другото също...е не съм сама, но все пак!

# 74
  • Мнения: 2 860
Аз не знам какви са страничните, че пия 7 вида хапчета и не знам кое от какво е.
Исках да питам пак за тая позната, световъртежа и замаяността които имате, постоянни ли са, или отвреме на време?

Общи условия

Активация на акаунт