Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 038
  • 724
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 922
Е, щом сте такива големи фенове на настолните игри, задължителна е Каркасон. Ние играем най-често нея, макар че с няколкото разширения, които сме взели, продължава към два часа.

# 616
  • София
  • Мнения: 1 891
Много благодаря за споделеното! 

Ние имаме класически Катан, разширение с морета и острови ( не знам точно как се казва май Мореплаватели ) и версия с камили и пустини ( търговци и варвари ми се струва) . Харесват ни първите две, при тях си има интересни разлики,... Е и  последната не е лоша, но не е ах. Общо взето като имаш първите две версии, сякаш останалото е излишно.

Лелеееее, това е ентусиазъм Simple Smile
Реденето ми убива всякакво желание за игра. Откакто преди две години взехме едно от разширенията, да сме го играли 2-3 пъти... а беше интересно Simple Smile

# 617
  • Мнения: 697
за мен най-доброто разширение на Катан е Градове и рицари, прави играта различна и не толкова зависеща от зара.

# 618
  • Мнения: 5 234
Ticket to ride - Europe пише, че е втората част на играта. А коя е първата? И коя бихте препоръчали?

# 619
  • Мнения: 54
Здравейте, да се включа и аз към темичката.
Ние сме големи фенове на настолните игри, започнахме може би от Dixit, като почти вече не я играем, защото е по- простичка.
Имаме Пандемия, почти всички експанжъни на Smallworld, 7 wonders, Misterium,  който продадохме, защото ни доскуча, Munchkin, Root, Risk, Betrayal at Baldurs gate, Abyss, Ankhn, The others:7 sins. От тези с карти най- обичаме Port royal, flux, gloom и Стой далеч. Наш приятел има Scythe, Raising sun, Gloomhaven и Dead of winter, които са страхотни за англоговорящите.

# 620
  • Мнения: 250
Ticket to ride - Europe пише, че е втората част на играта. А коя е първата? И коя бихте препоръчали?
Първата е Ticket to Ride (2004)

След това излизат:

Ticket to Ride: Europe (2005)

Ticket to Ride: Märklin (2006)

Ticket to Ride: Nordic Countries (2007)

Ticket to Ride: The Card Game (2008 )

Ticket to Ride: Rails & Sails (2016)

Ticket to Ride: First Journey (U.S.) (2016)

Ticket to Ride: Germany (2017)

Ticket to Ride Demo (2017)

Ticket to Ride: New York (2018 )

Les Aventuriers du Rail Express (2018 )

Ticket to Ride: London (2019)

Ticket to Ride: Amsterdam (2020)

# 621
  • Мнения: 5 234
chelyadinka, благодаря. Но, ако сега искам да купя такава игра, не ми излиза само Ticket to ride в озона, да кажем, а Europe, Asie, rails and sails и т.н. Коя бихте ми препоръчали или няма голямо значение?

# 622
  • Мнения: 13 793
Ние имаме Европа. За нас беше добро начало. Имаме само нея и не мога да сравня с другите. Все пак Европа е нашия континент и ни се стори най-логичния избор. Сега обмисляме Азия, Япония заради съпътстващи интереси на децата. Но нашите деца са големи - разбрах наскоро че имало и детски вариант.

# 623
  • Мнения: 6 992
Като говорим за игри с влакове, купихме Железници на изд. Българска история. Ticket to ride сме я играли веднъж преди няколко години и не я помня, за да ги сравня. Но Железници ми харесва.
Теглят се карти, които ти казват къде да строиш, купуваш материали, получаваш или губиш уважението на обществото и от това също зависи как ще се справиш в играта. Лесно се учи, с едно разиграване се схваща, но си остава интересна и след много изигравания.

# 624
  • София
  • Мнения: 11 562
Вземете Европа, поне за мен е по-интересно от оригинала - САЩ, както и като цяло тук тя се играе най-често.

Аз имам и разширение Индия и Швейцария.

# 625
  • Мнения: 4 028
Здравейте, сега виждам темата. Ние също обичаме настолни игри, особено децата. Към момента изцяло за възрастни имаме само Трансформирай Марс и Concept. Трансформирай Марс е сложна, но на мен много ми харесва. Другата може да се получи много забавна с много смях.
С децата играем Ticket to ride Европа, Splendor, Кинг Домино, Експлоадиращи котета и Дом Мечта. Купили сме още и детския Катан, Takenoko и Лабиринт, но още не сме ги отворили.
С удоволствие ще ви следя за идеи за добри настолни игри.

# 626
  • Мнения: 18 073
"Цитадели" бе настолната игра с  която "проходих" в стратегиите-настолни игри. Не броя "Монополи" и разни бизнес вариации от типа на "Фирма" "Цитадели" може да се играе по прости правила - папример само да строите сгради и събирате пулове - или по сложни правила, да включвате определи сгради, да отчитате цветовете на картите и пр. Правилата са доста малко книжле, джобен формат.

# 627
  • София
  • Мнения: 850
И от мен един глас за Ticket to ride Europe. Играла съм версията с картата на САЩ. Европата е по-усложнена, но всъщност това я прави по-приятна. Разликата между САЩ и Европа освен картата е и че в САЩ няма тунели, фериботи и гари и реално става доста скучна за игра.


Иначе в нас имаме много настолни игри, като най-любими са ни именно Ticket to ride Europe, Splendor и Catan (версията с инките).

# 628
  • Мнения: 54
Да ви се похваля с подранилия ми 8-мо мартентски подарък

# 629
  • Мнения: 697
chelyadinka, благодаря. Но, ако сега искам да купя такава игра, не ми излиза само Ticket to ride в озона, да кажем, а Europe, Asie, rails and sails и т.н. Коя бихте ми препоръчали или няма голямо значение?
Европа и САЩ са основни игри, от които после ще ползвате компоненти за разширенията - Индия, Франция, Япония, Африка, Азия ...
Chelyadinka е избройла и друди основни игри, но те са си самостоятелни, някой като Ню Йорк и Амстердам удобни за път, "джобни" и бързи.
Rails & Sails, е доста тежка и обемиста и включва целия свят. Двете юбилейни също, те са и с много красива изработка, но и малко скъпи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт