Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 231
  • 724
  •   1
Отговори
# 90
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Благодаря за интересната тема

# 91
  • Мнения: 697
ние две вечери подред играем 7 чудеса  Laughing иначе последната ни придобивка е вещици по Тери Пратчет  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 6 993
Запис.
И ние имаме Вещиците по Тери Пратчетт, сбъркахме я от игра  Crazy Много ме забавлява.
Обичаме и Скрабъл.
ММ иска да купим и Анкх Морпорк, но за нея четох, че е по-хаотична от Вещиците и е за по-напреднали, та направо се притеснявам, то Вещиците трябваше да я играем едно 10 пъти, докато научим всичко в детайли и да стане истински забавна... Crazy

# 93
  • Мнения: 697
и аз не съм играла Анк-Морпорк, но тя е от типа игри стратегия и всеки играе за себе си, докато Вещици е подобна на Пандемия, всички играем срещу играта и опитваме различни стратегии за да победим, на Пандемия винаги намираме лековете, но на Вещиците все ни поразяват  Joy newsm78
Анк-Морпорк, ще е много добра преди избори  hahaha, нали там искаме с всякакви средства ние да сме лидерите- премиери  Joy, сега ми хрумна дали да не купя и изпратя една на Бареков например  hahaha

# 94
  • Мнения: X
Анк-Морпорк е голямо надлъгване, да. Simple Smile  Аз не обичам много такива пряко-конфликтни игри, но може би фенщината и това, че не е толкова войнствена като Игра на Тронове примерно, ме спечелиха.
Имаме и Вещиците отскоро, не сме я пробвали, но вашите коментари ме запалиха. Simple Smile

# 95
  • Мнения: 6 993
Ние Вещиците срещу играта не сме играли, един срещу друг играем. Трябва да видим как става и срещу играта.  Sunglasses

# 96
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Tatjana, да знаеш в ДЕ къде мога да си потърся клуб за настолни игри?

Играла съм две игри - Активити и Табу Simple Smile и е адски забавно. Супер добри вариянти за тренинг на чужд език, в моя случай немски.

Последна редакция: чт, 15 май 2014, 13:07 от vesel4e

# 97
  • Мнения: 7 605
Tatjana, да знаеш в ДЕ къде мога да си потърся клуб за настолни игри?


Гугъл ми изплю това:http://www.pegasus.de/community/spieleclubs/spieleclub-liste/

# 98
  • Мнения: 2 343
Много хубава тема! Ние рядко играем на настолни игри, но за мен е истински празник като ес случи.

Повече време и усилия впрягам в детските игри и то за най-малките 3-4 годишните. Наскоро направих нова игра за дъщеря ми по подобие на оригиналната PICCOBELLO. Тук съм показала повече снимки и обяснения http://hubavinki.blogspot.com/2014/05/piccobello.html

# 99
  • Мнения: 697
на 21.06.2014 в МОЛ Сердика ще се проведе първия национален турнир по играта Ticket to Ride, победителя ще получи билет отиване и връщане до Париж, хотел и храна от организаторите Паладиум геймс и Days of Wonder, където септември ще участва на световно първенство, а там наградите са най-разнообразни, но световния шампион ще пътува с влака Ориент експрес от Сингапур до Банкок  Mr. Green
Предварително ще има квалификации в София и Варна, чакаме дати!!!  Thinking newsm78

# 100
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Brain Box също е интересна игра за възраст от около 7 г. нагоре. Развива краткотрайна и зрителна памет  Mr. Green най-вече, а с повечко игри се запомнят и за по-дълго разни интересни факти. Има няколко модела, в зависимост от тематиката на картите.

# 101
  • Мнения: 11
Аз препоръчвам Цитадели и Лабиринт, ако някой не го е направил преди мен. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 697
Josette, за съжаление Цитадели няма от доста време на пазара  Sad

# 103
  • Мнения: 697
има вече информация за квалификациите на настолната игра "Ticket to Ride", ние със сигурност ще ходим, но още се чудим къде и кога?! а ако може и световното да спечелим  Joy newsm17 /наградата била екскурзия с Ориент експрес от Сингапур до Банкок  Mr. Green Praynig /гладна кокошка, просо сънува  hahaha/
ето я подробната информация:
http://www.paladium-games.com/index.php/novini/nacionalno-pyrven … cket-to-ride.html

# 104
  • Мнения: 697
има вече информация за квалификациите на настолната игра "Ticket to Ride", ние със сигурност ще ходим, но още се чудим къде и кога?! а ако може и световното да спечелим  Joy newsm17 /наградата била екскурзия с Ориент експрес от Сингапур до Банкок  Mr. Green Praynig /гладна кокошка, просо сънува  hahaha/
ето я подробната информация:
http://www.paladium-games.com/index.php/novini/nacionalno-pyrven … cket-to-ride.html

Общи условия

Активация на акаунт