Проблем с акането

  • 3 887
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
Не, не може, когато четем за подобни експерименти. Правила си озадачаващи неща и сега очакваш да си траем. Ако не искаш непознати да те нападат, питай съседките, а и педиатъра си.
Последната седмица сигурно имаше 5-6 подобни теми за ровичкане в бебешки дупета. И на мен ми е дотегнало, не само на теб.

# 16
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
в момента слагаме по 4 лъжички и малко на 130мл вода и все още не ака сам. правя клизма на 36-40часа. постепенно сменяме млякото от фрозовом на аптамил. до колко време максимално може да се изчака преди да се направи клизма. и честно казано ми е ужасно обидно от нападателни коментари и от *изумени* майки-специалистки-по-всичко ми е доста дотегнало. не може ли един път някой да зададе въпрос и да му се отговори без да нападате?  newsm78
Ваня, бебето ви има проблем.Заведи го на лекар -детски гастроенеролог.Може да е грешка в храненето, но може и да е по-сериозно.Разбери го.Не мъчи детето.След един ден всичко почва да ферментира в червото.Не е нормално да му бъркаш в дупето.За да не ака едно бебе си има причини и ти трябва да я намериш.Не тук, във форума, а при лекаря.Останалото за мен е безотговорност.Ако тези дни не го заведеш ти обещавам , че ще ти разкажа за едно заболяване, което има същите симптоми и ти гарантирам, че тогава наистина ще го заведеш.

# 17
  • Мнения: 21
Не, не може, когато четем за подобни експерименти. Правила си озадачаващи неща и сега очакваш да си траем. Ако не искаш непознати да те нападат, питай съседките, а и педиатъра си.
Последната седмица сигурно имаше 5-6 подобни теми за ровичкане в бебешки дупета. И на мен ми е дотегнало, не само на теб.
Още в самото начало написах, че когато давах млякото според указанията бебето не само не акаше само а и акаше в ужасяващо големи количества. (около две шепи ако, бебе на 2 месеца) По думите на педиатърката трябва да го изхождам с термметър, и когато сме започнели да го захранваме с пюрета, проблемът щял да изчезне от само себе си. Именно това не ми харесва и се допитвам до непознати. НЕ съм искала да ме нападат, а да ми дадат съвет. Ако това е форум за взаимообвинения това е друга тема...

# 18
  • Мнения: 237
Здравей  Simple Smile
Според мен проблема е от неправилна пропорция на млякото.Аз направих същата грешка -да дам по-концентрирано мляко,,но за щастие бързо разбрах от каде идва проблема.Според мен е прекалено много 5лъжици за 130мл.Защо не пробваш за няколко дни да приготвяш млякото с 4 лъжици?По-добре по-"рядко" мляко ,отколкото такъв лош запек,а бебчо е малък още. Peace
Дано всичко е наред и скоро нещата при вас се нормализират   Simple Smile

# 19
  • Мнения: X
1. Първо прави млякото точно съгл. опаковката; ако кривнеш се получават колики
2. Махни абсолютно всичко като препарати с изключение на био гаята. Фрутилакса не е подходящ, а симетикон съдържащите запичат
3. Без никакви клизми!
При бебета е нормално да акат рядко. Ако акото е на топка тогава говорим за запек и можеш да даваш дуфалак, без да прекаляваш

# 20
  • Мнения: 17
И ние имахме запек от капките за колики. Нашата ЛЛ ни каза да сменим млякото, тъй като на мен кърмата не ми стигаше и съм додавала допълнително  АМ , но така и не го сменихме. Не съм давала нищо да пие само сме помагали с термометър или със сапунче. След като спряхме капките всичко се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт