ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 48 тема

  • 41 522
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
В дни щато днешния аз носа не си показвам...
Както и да е. Време имам много да реша...
Няма ме, както си описала нещата и както аз ги разбрах, ти си представяш дворно куче на каишка, освен в случаите, в които времето е хубаво, цветята не са цъфнали и има време за разходки. Моля те, извини ме, ако съм те разбрала погрешно. И тъй като казваш, че искаш съвет, ето моя - не си взимай куче за момента, помисли още, детайлите са коварно нещо. Peace
Тук има стопани на прекрасни хъскита. Наистина е най-добре да изчакаш тяхното мнение.
***
Джак, newsm10
***
Аша, благодаря за труда! Hug

# 16
  • Мнения: 19 501
Абе и аз преди да имам куче си представях как не мога в студа да излизам, как не мога да пипам разни неща, че ме е гнус....ами наложи ми се в хотелска стая да чистя диария на кучето с двете си ръчички без моп и ръкавици...ползвайки само тоалетната хартия в банята. Е, наложи ми се и го направих. А преди това си мислех, че не мога. А кучето ми е 50 кг, та се сещате за какви количества за почистване става дума.

# 17
  • на морето
  • Мнения: 103
Благодаря за новата прекрасна темичка   bouquet Мноооого са ни хубави животинките!  Peace

Аша, щях да питам, ама забравих - тези малки котета какви са? От първата ли котка, която доведе Лора?

Не ,Деси , Лора преди 3 год отгледа/откърми/ 2 момченца , които са вече "дърти магарета " , но особено единия има много силна връзка с нея . Двечките са от една Фондация л към която съм приемен дом . Черничкото го осинових ,въпреки неприличната бройка мои лични котета . "Взело" кожухчето на моята първа любимка  и ми открадна очите и сърцето още като го видях .Това е много интересна окраска . Момченце е и се казва Гари .Сестричката му / с кожухче тип "уискас" ,т.е. негатив на неговото / е осиновена в Германия от средата на миналия месец. Шареничката буба е Доли .Беше прогледнало бебе ,когато я поех преди Коледа . Вече порасна игрива глезана .Има вече осиновители  , но ще пътува края на месеца.

Те ги “ синовете“ на мама Лора
Скрит текст:
2011г


2012г
 
2013г - още я ползват за беберонче , ако я в настроение .




asha благодаря за прекрасната тема  Hug  bouquet
То хубаво почва новата фотогалерия, ама с тоя сняг никаква пролет не надушваме ние  Mr. Green

Абе ...права си .. Wink Sunglasses Laughing Laughing Laughing
 Все пак баба Марта е това - веднъж се усмихне , друг път  тръгне да тупа пухените завивки .....
То и предната галерия беше за снежните преспи , ама повечето снимки на пролетни го докарваха .Ама к' во да правим ....какъвто фон ни подготви природата , на такъв ще снимаме , нали така.... Peace Hug Hug

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 20:47 от asha

# 18
  • Мнения: 406
Аша, Лора не е ли кастрирана, как е кърмила котетата, наистина ли е имала мляко? #Crazy

# 19
  • на морето
  • Мнения: 103
Аша, Лора не е ли кастрирана, как е кърмила котетата, наистина ли е имала мляко? #Crazy

2011г не беше кастрирана . Есента беше второто й разгонване при мене и малко след това , явно от стимулирането на цицките й пусна мляко .И после почти постоянно пускаше по малко , колчем  я натиснеха да цоцкат. И започнаха фалшивите бременности .Кастрирах я миналата година ,ранна пролет . От тогава " пуска гювеч"  да я ползват за биберон само ако е в настроение .Инък ги наръмжава и се премества . Вече , естествено , нищо не пуска .

# 20
  • Мнения: 622
Ашаа, цун и гуш за темичката, пък и не само за нея  Flutter!
Сладурки и сладруко Джак, не мога да сваря да ви изчета, гелдам сериозни работи си говорите тука. Моите мецанки идеално виреят на двора, дори смятам, че навън може би ще им по-хубаво, но аз пък как ще им се радвам цяла зима като са отвън, затова си ги държа вътре  Blush.
И аз съм щерка на ветеринар от соца  hahaha, една нощ чувам че квичи прасе, мисля си сънувам, ама само съм си мислила, че сънувам, ставам сънена и к'во да видя..в коридора на апартамента ни една миниатюрна гуцинка на преглед  #Crazy Joy. Мама, зооинженер пак от соца имаше една много набожна колежка от отдел "Говедовъдство", дето летеше с една бяла жигула с бясна скорост и обясняваше, че господ я варди, та тази сладуранка беше довела гуцката.. еех спомени..
Надявам, се че ви поразведрих малко  Hug!
И да ви се оплача как до сега спорих във феса(чак се чудя защо ли?!?!) с една дама, която се опитва да ме убеди, колко е хуманно за човечеството да се правят експерименти и опити с животни за благото на хората!! Ц ц ц.. е много ме ядоса!

# 21
  • Мнения: 19 501
Ашаа, цун и гуш за темичката, пък и не само за нея  Flutter!
Сладурки и сладруко Джак, не мога да свяр да ви изчета, гелдам сериозни работи си говорите тука. Моите мецанки идеално виреят на двора, дори смятам, че навън може би ще им по-хубаво, но аз пък ка ще им се радвам цяла зима като са отвъм, затова си ги държа вътре  Blush.
И аз съм щерка на ветеринар от соца  hahaha, една нощ чувам че квичи прасе, мисля си сънувам, ама само съм си мислила, че сънувам, ставам сънена и к'во да видя..в коридора на апартамента ни една миниатюрна гуцинка на преглед  #Crazy Joy. Мама, зооинженер пак от соца имаше една много набожна колежка от отдел "Говедовъдство", дето летеше с една бяла жихула с бясна скорост и обясняваше, че господ я варди, та тази сладуранка беше довела гуцката.. еех спомени..
Надявам, се че ви поразведрих малко  Hug!

Определено! Моят татко беше инженер и нямаме такива интересни среднощни преживявания с  мучащи, лаещи и квичащи пациенти  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 786
Без да се заяждам, но от това, което прочетох, стигам до извода ,че тази позната с бебето куче, си търси как да се отърве от него, а пък другата смята да се възползва от промоцията ... Детето може да се научи на отговорности и като гледа някое по-малко животно, което може да живее в клетка, аквариум или кафез и да се пуска само понякога . Например заек , лятото може да си е в градината, зимата вътре в клетка и всички са доволни .

# 23
  • Мнения: 406
Ашаа, цун и гуш за темичката, пък и не само за нея  Flutter!
Сладурки и сладруко Джак, не мога да сваря да ви изчета, гелдам сериозни работи си говорите тука. Моите мецанки идеално виреят на двора, дори смятам, че навън може би ще им по-хубаво, но аз пък как ще им се радвам цяла зима като са отвън, затова си ги държа вътре  Blush.
И аз съм щерка на ветеринар от соца  hahaha, една нощ чувам че квичи прасе, мисля си сънувам, ама само съм си мислила, че сънувам, ставам сънена и к'во да видя..в коридора на апартамента ни една миниатюрна гуцинка на преглед  #Crazy Joy. Мама, зооинженер пак от соца имаше една много набожна колежка от отдел "Говедовъдство", дето летеше с една бяла жигула с бясна скорост и обясняваше, че господ я варди, та тази сладуранка беше довела гуцката.. еех спомени..
Надявам, се че ви поразведрих малко  Hug!
И да ви се оплача как до сега спорих във феса(чак се чудя защо ли?!?!) с една дама, която се опитва да ме убеди, колко е хуманно за човечеството да се правят експерименти и опити с животни за благото на хората!! Ц ц ц.. е много ме ядоса!

А ти що се хващаш на такива, че да се ядосваш...подминавай ги бе няма смисъл да се задълбочаваш това е само един форум не си струва .

# 24
  • Мнения: 312
Да се запиша и аз в новата тема

# 25
  • Мнения: X
Привет!

Аша   bouquet за темичката. Колко мило, че Лора се е грижила за бебоци котета.  Wink

niama_me,
Подкрепям напълно мнението на Аша и Джак, че трябва да се вземат рибки или хамстер, независимо от "промоцията" на хъски. Рибките/хамстера се гледат много лесно, не изискват време, нито големи разходи. Детето може, да си ги гледа само.
Кучето ще му омръзне, след като вече не е бебе за гушкане и всички дейности - хранене, чистене, разхождане, ще падат върху вас родителите на 100 процента. Кучето ще ви бъде тежест и ще сте нещастни и вие и то.
Аз като бях малка, исках куче, съответно след време спрях, да се грижа за него и да го разхождам. Мина се време, на родителите ми им писна и го пратихме на едно село. Дано е било щастливо там, че вкъщи не е било. Сега като си спомня ужасно съжалявам и ми става много мъчно и тъжно. Детска му работа.. Cry
Куче се взима, когато всички в семейството искате, а не само детето, особено като е малко т.е 2 клас.
Не е необходимо, да спи в сатенени чаршафи, но иска много грижи, любов и внимание, а също и финанси.
Не виждам, какъв е проблема със студа!? И в най - големия студ и сняг съм си извеждала кучето, пък дори и за кратко време.
Ако имах двор и достатъчно средства, сигурно щях да гледам 10 кучета и котки.

Ако все пак си вземете куче..
Само моля, не го дръжте вързано.  PraynigПреградете си двора или просто го пуснете. С извинение, но майната им на цветята. Нека си бяга кучето на воля из двора, даже така ще си спестите от части извежданията.

# 26
  • Мнения: 1 251
Честит последен сняг! Wink
Благодаря за темичката!    bouquet
Честит нов дом на Тоби! Много е хубав и разбирам,че вече е щастлив с вас.  Peace
Относно полемиките с взимането на ново куче, направи ми лошо впечатление израза,че ако не се справят стопаните,ще му потърсили други!!!!
Не искам да се карам с никой,но пък човек,чийто родител е бил ветеринар,да мисли така......не го приемам за нормално и го намирам за страшно безотговорно!

# 27
  • Мнения: 406
Добро утро на всички  Hug вчера зима, днес пролет, едно слънце е напекло ...направо супер.Ние сме ок, довечера ще запознаваме Тиби със Сара, дано всичко мине добре, а в събота ще сме на вет за разчитане на чип и лаф с вета. Joy

# 28
  • Мнения: 622
Добро утро на всички  Hug вчера зима, днес пролет, едно слънце е напекло ...направо супер.Ние сме ок, довечера ще запознаваме Тиби със Сара, дано всичко мине добре, а в събота ще сме на вет за разчитане на чип и лаф с вета. Joy
Peace стискам палци срещата да бъде добра за всички ви   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 976
Момичета, знам, че не е мястото точно тук, но знам и че ще ми отговорите адекватно без нападки...искам да ви попитам- имам съмнения, че снощи направих нервна криза /4 часа рев и нерви, последвани от болки в ставите, тресене, жестоко главоболие, гадене, задух, чувство за нереалност, отнесеност/ и днес се чувствам все така...чудя се дали да започна прием на Денаксит , да изпия 2-3 хапченца в посочения период, че да си стъпя малко на краката. Защото съм а работа и едва стоя  Sick Sad

Общи условия

Активация на акаунт