Давате ли вода на новороденото

  • 18 286
  • 231
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 86
На нито едно от двете ми деца не съм давала вода до 5-6 месец. Били са изключително и само на кърма.
Не сте ли забелязвали, ако сте се цедили, че в началото тече много рядка и безцветна кърма. Със нея бебето си набавя водата. След няколко минути идва хранителната кърма. Затова малките бебетата трябва да се оставят по-дълго да сучат, защото първите 2-3 мин е само вода.
Сега дъщеря ми пие много вода, а синът ми ако му предлагам на по час-два.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Предлагала съм вода (без захар), но и първото ми дете (което беше на смесено хранене до 4-тия си месец, а оттам насетне - на АМ), нито второто (кърмено до 1 година и 2 месеца) не желаеха да пият вода, преди да станат на 10-11 месеца.

# 62
  • Мнения: 733
Не че имам прекалено дълъг опит с бебета, но реших да кажа и своето мнение. Моят син /на почти 5 месеца/ пие вода от първия месец /по съвет на педиатъра, който беше на мнение, че дори и на кърма, задължително трябва да се даде вода, за да се изплакне устичката и да не се появи т.нар. "млечница"/. Детето ми я обожава и за секунда не съм помисляла, че това може да е проблем. Дори, когато е много изнервен, без да има видима причина, водичката е нещото, което го успокоява. И няма значение дали е гладен или не. Просто си я обича. Може да изпие сума вода и после да си изяде дозата АМ, която трябва да яде на неговата възраст, т.е. не му се убива апетитът, заради нея. Така и не разбрах защо има школа, която яростно отрича даването на вода на бебета. И според мен, малкото човече най-добре ще си покаже дали има нужда да пие или не, а майката трябва сама да вземе решение кое счита, че е най-доброто за нейното дете.

# 63
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Аз съм твърдо ЗА даването на вода. Всички живи същества имаме нужда от вода.  То сега вече какво ли няма да измислят. В един форум четох че не трябвало и да се къпят бебетата всеки ден..  Grinning

Ти видяла ли си някое животинско бебе да пие вода?

Защо давате такива неуместни сравнения? Ти да си видяла някое животинско бебе да се кърми 3 години?

И какво му е неуместното? Нали за всички живи твари става въпрос. Да, имат нужда от вода. Но при бозайниците, докато трае кърменето, кърмачетата вода не пият. Набавят си водата от кърмата.
А относно времетраенето на кърменето, бях чела, че ако кърмим колкото животните(съизмеримо на продължителността на живота), би трябвало да кърмим около 5 години. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 836
Аз все още не съм дала вода  Peace

# 65
  • Мнения: 167
Давам от самото начало, просто първия месец и половина много се задавяше. А и само ядеше и спеше и нямаше как да й давам между храненията, но след хранене глътваше по малко. Пак ще го кажа... ако кърмата е 90% вода, то тогава какво е АМ (след като се разтваря във вода). Такива теории не приемам, все едно ние вместо вода да пием безалкохолно  Stop Друг е въпросът,  ако самото дете не иска да пие  Naughty ВОДАТА СИ Е ВОДА, МЛЯКОТО СИ Е МЛЯКО

# 66
  • Мнения: 836
Безалкохолното, не се води за утоляване на жажда, докато чая - да  Peace   Не съм предлагала вода и не съм видяла причина да го правя. Всяка майка решава за своето дете  Hug

# 67
  • Мнения: 140
Не съм давала вода и на двете ми деца,докато ги кърмих

# 68
  • Мнения: 12 685
А с какво може да им попречи водата?

# 69
  • Мнения: 167
Безалкохолното, не се води за утоляване на жажда, докато чая - да  Peace   Не съм предлагала вода и не съм видяла причина да го правя. Всяка майка решава за своето дете  Hug
под безалкохолно имах предвид напитка без алкохол, без значение дали е чай, кафе, мляко, сок, компот и т.н. Аз не бих пила чай вместо вода. НО за пореден път казвам, тук всеки изказва мнение, всеки е прав за себе си и никой не е по прав от другия  Peace
Аз съм предлагала, детето ми да си намери причина дали ще пие или не. Когато му подам шишето и си пие, за мен няма проблем (то само и да иска няма как нито да си налее, нито да ми каже, че иска)

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 16:51 от bani4arkata

# 70
  • Мнения: 8 242
АМ е животинско мляко + химия, минали през сумати процеси и преработки, за да постигне продукта търсената функционалност..

# 71
  • Мнения: 768
АМ е животинско мляко + химия, минали през сумати процеси и преработки, за да постигне продукта търсената функционалност..

Много страшно звучи химия Simple Smile. Органична и неорганична- аминокиселини, микроелементи, минерали, захари....- всичко това е химия, каквато има и в човешкото мляко  Peace. Човешкото тяло и всички процеси- всичко е химия, всякаква, най-вече биохимия.

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 17:08 от Bonbonska

# 72
  • Мнения: 68
Не  бебето няма  нужда  от  вода  първите   6  месеца  набавя  си  всичко  необходимо  от  кърма  или  АМ  Wink
 А  що се  отнася  ,че  АМ  е  химия,благодарение  на  тази  химия  нашето  бебе  един  път  не  е  боледувало   досега  в  сравнение  с  бебетата  на  мои  приятелки,които  нон  стоп  са болни   и  ги  тъпчат  с  антибиотици,нищо  ,че  са  изцяло  на  кърма  Laughing

# 73
  • Мнения: 167
и моето е на АМ от втория месец и пу-пу ама не е боледувало от грипове, настинки и др подобни  Peace
Но съм против категоричното казване НЕ трябва или ТРЯБВА да се дава вода, детето най-добре знае дали има нужда или не. Водата няма да навреди, но ако пие вода и това му пречи на наддаването обикновено педиатрите ти казват временно да я изключиш. На мен в началото педиатърката ми каза да си и давам вода, ако иска да пие-да си пие, ако не иска-не. И ако не наддава тогава да не й давам.

# 74
  • Мнения: 4 709
Не  бебето няма  нужда  от  вода  първите   6  месеца  набавя  си  всичко  необходимо  от  кърма  или  АМ  Wink
 А  що се  отнася  ,че  АМ  е  химия,благодарение  на  тази  химия  нашето  бебе  един  път  не  е  боледувало   досега  в  сравнение  с  бебетата  на  мои  приятелки,които  нон  стоп  са болни   и  ги  тъпчат  с  антибиотици,нищо  ,че  са  изцяло  на  кърма  Laughing
Няма никаква връзка с темата, но за статистиката, моето дете не е боледувало нито веднъж, а пък е на кърма  Wink а в отчетната има достатъчно примери за болни деца, които бяха на АМ. Това дали са кърмени или не, не е единственият фактор, който има значение дали детето ще боледува или не. Но не тук му е мястото. А кой и защо е решил, че детето няма нужда от вода? Аз също съм на мнението на баничарката, даваш ако иска да пие, ако не иска значи няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт