Mистерия около изчезването на малайзийският боинг от 7 март 2014.

  • 85 431
  • 1 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 311
Това е изключено като версия .
Ако е паднал в океан щяло е да изплуват отломки .
Един пилот обясняваше , че материалите от които е направен боинга е такъв да изплува .

За мен най-вероятно е отвлечен .

# 31
  • Мнения: 2
Аз се подготвям вече за филма, който американците ще направят по темата...то си е куриоз едни вид  толкова време без информация конкретна. Ако не беше толкова голям мащаба на трагедията бих го сметнал за някаква нелепа шега - как в наше време изчезва нещо толкова голямо....
Както и да е чакаме още

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Не случайно в авиацията казват, че най-тежко е падане на самолет в океан, море....изобщо във вода. Трудно се намират кутията, отломки, тела и т.н.
Прочети линка в началният пост  Peace




Факт 3: Много от частите на самолетите са изработени от материали, които не потъват във вода.

При авиокатастрофи над океана в миналото отломки от самолетите са били откривани да плуват по повърхността. Това е така, понеже - както вероятно си спомняте от често пренебрегваните от пасажерите инструкции за безопасност - "Вашата седалка може да се използва като спасително средство във водата".

Да, седалките не потъват. Както и много от неметалните части на самолетите. Ако полет 370 е бил свален от някаква експлозия, би трябвало големи отломки да плават на повърхността на океана и не би било трудно те да бъдат забелязани. Фактът, че такива не са открити, само увеличава мистерията около изчезналата машина.

# 33
  • Мнения: 5 710
Аз се подготвям вече за филма, който американците ще направят по темата...


те вече то направиха, ма ти не си го гледал.

# 34
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз се подготвям вече за филма, който американците ще направят по темата...то си е куриоз едни вид  толкова време без информация конкретна. Ако не беше толкова голям мащаба на трагедията бих го сметнал за някаква нелепа шега - как в наше време изчезва нещо толкова голямо....
Както и да е чакаме още

Филми има за всякакви мистерии научно документални и не  Rolling Eyes не знам защо иронизираш  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 3 506
Може ли да се приводни цял самолета?
Чела съм,че във вода все едно се разбива в бетон.

Не може, разбира се.

Може да се приводни цял, но няма логика след това да потъне цял, без някой / нещо да излезе / изплува.



Тук може да гледате епизод от Air Crash Investigation с историята на полета от снимките.

Като заговорихте за филми, пак в същия сериал имаше серия за един полет, взривен във въздуха от военните, в който дълго време търсиха останки, защото се оказа, че са ги търсили на съвсем друго място (поне това е официалната версия...).

# 36
  • Мнения: 46 591
За мен най-вероятно е отвлечен .

И според мен. Но няма как да не е паднал. Иначе щеше да излиза на радарите.

# 37
# 38
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За мен най-вероятно е отвлечен .

И според мен. Но няма как да не е паднал. Иначе щеше да излиза на радарите.
е то и да е отвлечен пак ще излезне на радарите  Rolling Eyes
освен да мълчат  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 762
Тези факти са много интересни, но поне един от тях не е точен, все пак авторът е софтуерен инженер.

Цитат
Факт 1: Всички машини Боинг 777 имат черни кутии, които могат да оцелеят след всякаква експлозия на борда.

Нито една експлозия в самолета не може да унищожи записващите устройства в черните кутии. Те са бомбоустойчиви и съдържат цифрови записи на разговорите в пилотската кабина и детайли за полета управлението му

Имало е катастофи, след които записите от черните кутии не са могли да бъдат разчетени. Peace

# 40
  • Мнения: X
А няма ли сателити, които постоянно снимат отгоре земята?

# 41
  • Мнения: 3 506
И според мен. Но няма как да не е паднал. Иначе щеше да излиза на радарите.

Добре де, дали е толкова невъзможно по някакъв начин да се заглушат устройствата, които изпращат информация към радарите  Thinking  Иска ми се да вярвам, но наистина за толкоз време не знам къде би могъл да бъде скрит...

# 42
  • Мнения: 46 591

Много голям умник е този, няма що.

Добре де, дали е толкова невъзможно по някакъв начин да се заглушат устройствата, които изпращат информация към радарите  Thinking

Мисля, че е невъзможно.

# 43
  • Мнения: 311
При толкова мистерии версията за извънземни
не е толкова смешна

# 44
  • София
  • Мнения: 16 160

Добре де, дали е толкова невъзможно по някакъв начин да се заглушат устройствата, които изпращат информация към радарите  Thinking  Иска ми се да вярвам, но наистина за толкоз време не знам къде би могъл да бъде скрит...
Напълно възможно е да се заглуши всеки издаван сигнал. Има подобни устройства, не са скъпи.
Може да е скрит някъде из джунглата. Но все пак клоня към немарливо водене от наземната служба.

Общи условия

Активация на акаунт