Mистерия около изчезването на малайзийският боинг от 7 март 2014.

  • 85 414
  • 1 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 758
А няма ли сателити, които постоянно снимат отгоре земята?

Има
Цитат
Китай разполага сателити в търсене на малайзийския самолет
11 Март 2014 | 06:28 | Агенция "Фокус"
 
Пекин. Докато издирването на изчезналия малайзийски самолет навлиза в четвъртия си ден, Пекин съобщи, че разполага 10 сателита в надежда да проследи полет MH370 на Малайзийските авиолинии, предаде AFP.
Сателити с висока резолюция, които са контролирани от Контролния сателитен център Ксиан в Северен Китай, ще бъдат използвани за навигация, метеорологични наблюдения, комуникации и други аспекти от спасителните усилия.

# 46
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
А няма ли сателити, които постоянно снимат отгоре земята?


Но разшифровката на данните от американски спътник за проследяване показва, че не е фиксиран взрив над акваторията на района на изчезване. А радарите са успели да фиксират обръщане на лайнера. Както смятат авиационните власти в Малайзия, пилотите може да са направили това с намерение да се върнат обратно в Куала Лумпур.


Ако нещо се е 'изпарило' как да се засече  Rolling Eyes
Ако е имало взрив щеше да е засечен , ако е отвлечен тоже.

Просто самолета изведнъж изчезва от радари и всякакви такива проследяващи устройства , знам ли аз какви  Rolling Eyes
Със спътник може да се види ако нещо се е случило  Rolling Eyes взрив , ако е променил траекторията си , самолет просто няма  Rolling Eyes и останки още няма  Rolling Eyes


# 47
  • София
  • Мнения: 4 878
Със сигурност няма намеса на свръхестествени сили в изчезването на самолета, още по-малка е вероятността извънземни да са го отвлекли. Останките мисля, че ще бъдат открити в скоро време.

# 48
  • Мнения: 46 565
Ако е имало взрив щеше да е засечен , ако е отвлечен тоже.

В документалните филми, които съм гледала при взрив/падане просто изчезват от радара.

# 49
  • Мнения: 77
Не изчезват от радарА, сигнала оставА. Наистина е мистерия.

# 50
  • Мнения: 2 185
Не виждам никой да го е споменал, тук (САЩ) се коментира, че е имало на борда 2ма пасежери с крадени паспорти, в последствие се оказва, че са от ирански произход, към момента се отхвърля версията да са били терористи.

http://www.cbsnews.com/news/flight-370-search-for-missing-malays … es-focus-on-land/
http://www.wfaa.com/news/world/Interpol-shows-image-of-2-Iranian … t--249418041.html

# 51
  • Мнения: 5 710
За мен най-вероятно е отвлечен .

И според мен. Но няма как да не е паднал. Иначе щеше да излиза на радарите.

А като е отвлечен какво - натискат вътре едно копче и 'изчезват"?

# 52
  • Мнения: 5 710
А няма ли сателити, които постоянно снимат отгоре земята?

има, само че те тези сателити трябва да гледат нанякъде, зададена посока,  за да видят. Напълно възможно е да има огромни територии които са непокрити от 'виждащи' сателити.  напр. това, което виждаме по филмите, че могат сега да видят какво пиша или номера на колата и тн. е само ако 'окото' гледа насам. ако не гледа няма как да ме види. освен това сигурно има много видове сателити за различни цели ..

# 53
  • Мнения: 46 565
Не изчезват от радарА, сигнала оставА. Наистина е мистерия.

Странно. Поне в поредицата "Разследване на самолетни катастрофи" по National Geographic изчезват, просто угасват от екрана  newsm78

# 54
  • Мнения: 79
Кой знае на коя планетка сега си пият коктейлчета  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 811
Ред_Хот, дано, макар, че то там не са ли мюсулмани, може да не пият. помогнете ми да си изтрия темата дубликат, моля ви !!!

# 56
  • Мнения: 2 811

Не случайно в авиацията казват, че най-тежко е падане на самолет в океан, море....изобщо във вода. Трудно се намират кутията, отломки, тела и т.н.
Прочети линка в началният пост  Peace




Факт 3: Много от частите на самолетите са изработени от материали, които не потъват във вода.

При авиокатастрофи над океана в миналото отломки от самолетите са били откривани да плуват по повърхността. Това е така, понеже - както вероятно си спомняте от често пренебрегваните от пасажерите инструкции за безопасност - "Вашата седалка може да се използва като спасително средство във водата".

Да, седалките не потъват. Както и много от неметалните части на самолетите. Ако полет 370 е бил свален от някаква експлозия, би трябвало големи отломки да плават на повърхността на океана и не би било трудно те да бъдат забелязани. Фактът, че такива не са открити, само увеличава мистерията около изчезналата машина.

Десс имало ли е случаи на разбити самолети, при които не са открити останки, но се знае, че са се разбили? Тоест възможно ли е просто периметърът да е прекалено голям и заради това да не се вижда нищо?

# 57
  • Мнения: 5 710
просто явно периметъра е много широк и той като се е отклонил от трасето  ...това са 10 000 метра височина. най-логично е да е имало взрив , разпадане и сега търсят игла в купа сено.

# 58
  • София
  • Мнения: 15 486
http://prodavalnik.com/boing-777-i44250823

А в продавалника се подиграват с нещастието.Други обяви махат, но тази все още стои.

# 59
  • Мнения: 79
Ред_Хот, дано, макар, че то там не са ли мюсулмани, може да не пият. помогнете ми да си изтрия темата дубликат, моля ви !!!

Не ме разбра  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт