Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 25

  • 58 962
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 104
Pati111 добавката не съм чела състав , действие и т.н., но може да хапваш по-често извара, белтък/ яйчен/ и месни булъони/ приготвени от месо с кост/

# 61
  • София
  • Мнения: 39 941
Pati111, има няколко теми. Тази е последната - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=770351.0

Това е състава на IsoMilk

Скрит текст:
Цитат
Състав на съдържанието в 60 g

Млечен протеин – 40.4 g
Суроватъчен протеин – 9.9 g
Въглехидрати – 2.4 g
Глутаминов комплекс – 1.68 g
Мазнини – 0.6 g

Витамини
- Витамин C – 20 mg
- Витамин Е – 6 mg
- Никотинамид – 5 mg
- Витамин B1 – 2 mg
- Витамин B2 – 2 mg
- Витамин B6 – 2 mg
- Ca D-пантотенат – 2 mg
- Витамин A – 152 µg
- Фолиева к-на – 32 µg
- Биотин – 8 µg
- Витамин B12 – 8 µg
- Витамин D – 2 µg

Микроелементи
- Калций – 720 mg
- Калий – 600 mg
- Натрий – 300 mg
- Магнезий – 150 mg
- Фосфор – 150 mg
- Желязо – 3 mg

Съдържание на аминокиселините
спрямо белтъчините в %
L-Глутаминова киселина – 18,0
L-Пролин – 9,3
L-Левцин – 8,1
L-Лизин – 6,8
L-Аспаргинова киселина – 6,4
L-Валин – 5,6
L-Изолевцин – 5,4
L-Тирозин – 5,2
L-Серин – 5,0
L-Фенилаланин – 4,8
L-Хистидин – 4,6
L-Аргинин – 3,5
L-Треонин – 3,5
L-Аланин – 2,9
L-Метионин – 2,9
L-Глицин – 2,0
L-Триптофан – 0,8
L-1/2 Цистин – 0,6

Eнергийна стойност за 60 г: 879 kJ (212 kcal)

Сложих го в спойлер, защото текста е голям.
Абстрахирате се от "тренировките". Вие не спадате към т.нар. "мутанти"  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 109
мама ирина, АнМари, благодаря ви за бързата реакция  bouquet
Прочетох темата преди да пиша тук, но от нея става ясно, че биогейм се пие при изоставане на бебето, а моето върви със седмица напред. Това е другата причина да умувам по въпроса. Освен това в тази добавка имам много витамини, а аз отделно си пия такива. В понеделник ще видя док и ще я разпитам по-обстойно.
 

# 63
  • Мнения: 628
Възможно е (а и разумно) да те накарат да дадеш повторно урина, но този път внимавай ти сама да не я замърсиш.  Моят лекар държи да си подготвям пробата вкъщи, след измиване, средна струя и след това бързо да я нося до лабораторията в контейнер, нищо че не се изследва стерилна урина. Всеки път подробно ми обяснява процедурата  Laughing
Щом вече нямаш парене, вероятно всичко си е наред, но е добре, че скоро ще те видят.
Вчера изкоментирахме резултатите с доктора, който каза, че изследванията са съвсем в норма и няма нищо притеснително. Аз нямам оплаквания (сърбежът беше 2-3 дни докато се усетя и спра да използвам ежедневните превръзки, от тогава насам няма нито парене или каквото и да било друго).   Peace

DanyV за урината са ти писали. Или е замърсена пробата , но щом имаш оплаквания по-добре пусни стерилна/ поне 2 бр./
Според мен обаче кр. зах. / ако си я изследвала правилно/ т.е. поне 12ч  не си се хранила/ е висока. Повтори и нея като спазиш това правило и ако пак е над 5,1 се консултирай с добър ендокринолог! Според новите норми при бременност това е границата  Confused
Относно кръвната захар - в нормите ми е. Какво ще рече "по новите норми за бременност"?  newsm78

# 64
  • Мнения: 2 104
Точно това ,което съм написала. Според новите норми на СЗО при бременност кр.зах. >или = на 5,1 е висока. Добрите АГ и ендокринолози го знаят.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 605
DanyV, за да не се объркваш от различни мнения, е най-добре да слушаш само лекаря си  Peace Радвам се, че всичко при теб е добре!

# 66
  • Мнения: 2
Здравейте ,ще бъда кратка ,за да не ви затормозявам с дълги въпроси.Аз съм студентка,все още не ми е време за бебе ,но по невнимание с приятели ми правихме секс 2 пъти без презерватив,като втория път беше след еякулация около 30 мни след първия някъде ...да ,знам беше много глупаво ,но моля ви не ме обвинявайте.Чаках си цикъла закъсня ми с около 2 дни и първия път ,когато видях,че има кръв беше съвсем леко в тоалетната с кафява течност,слуз..мислех си ,че ще ми прокърви нормално,но не .. в момента цикъла ми е много оскъден ,а по принцип нормалния ми е с силно кръвотечение в началото ..не знам какво да мисля,дали е някаъв друг проблем,а не най-лошото за мен -бременност.Направих си и тест днес ,беше отрицателен.Какво мислите,вие сте минали по този път и може би сте по-компетентни от мен.Иначе в момента не мога да отида на гинеколог,евентуално след 2 седмици ,когато се прибера (студентка съм както казах)...Цялата треперя и ми е много притеснително ,не знам как ще дочакам да отида на гинеколог евентуално ,да не говорим ,че ще ми е за пръв път ходенето на гинеколог

# 67
  • Мнения: 768
Оффф,.........хора, четете името на темата! Непрекъснато се налага някой да го напомня. Има други подходящи такива. Тук е тема за ВЕЧЕ ДОКАЗАНО БРЕМЕННИ!

# 68
  • Мнения: 628
DanyV, за да не се объркваш от различни мнения, е най-добре да слушаш само лекаря си  Peace Радвам се, че всичко при теб е добре!
Peace Благодаря! Лека бременност и на теб!  bouquet

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря, DanyV!
vipbaby: В интерес на истината се изисква време, докато човек се ориентира в отделните подфоруми и теми. Момичето е било достатъчно притеснено и объркано, когато си е задало въпроса тук. За съжаление отговор от нас не може да получи. Трябва да изчака още няколко дни и да повтори теста за бременност. И нека си изгради навика за редовни профилактични прегледи при гинеколог, минимум веднъж годишно.

# 70
  • Мнения: 349
Момичета,  вчера видях двете чертички. Днес ме боли корема,  сякаш ще ми идва и е подут.  Направих си три теста,  за да съм сигурна.  Нормално ли е да я има тази тъпа болка?  Възможно ли е да е от нерви,? Благодаря предврително

# 71
  • Мнения: X
Нормално е.

# 72
  • София
  • Мнения: 39 941
Burmette, нормално е. Аз имах болки през целия 1ви месец.
Говорете с гинеколога си. Вече не помня какво ми бяха предписали, най-вероятно Но-Шпа.

# 73
  • Мнения: 349
Благодаря ви з отговорите.  Вече съм по-добре.  Вероятно е от нерви,  защото е малко неочаквано,  а и аз имам нервен стомах. Все още ми е пълна каша в главата и само се моля всичко да е наред Simple Smile

# 74
  • Мнения: 961
Здравейте  Simple Smile Искам да питам първия преглед за установяване на бременност с направление за нормален преглед при гинеколог влиза ли в тези 2 прегледа които се полагат по ЗК..Досега съм ходила 2 пъти да ме гледат от които втория  преглед вече бях с направление за бременност..

Общи условия

Активация на акаунт