МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 15

  • 51 289
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 244
Момичета, благодаря за отговорите  Hug Извинете че се забавих с благодарността, но вчера не бях влизала тук, защото бях много изплашена. За първи път ми се случи да припадна, добре че бях с приятели, и е имало кой да ме хване, иначе не ми се мисли. Свестила съм се бързо, помня само че като отворих очи насреща си видях непознат доктор. Приятелите ми ме закарали до Св. София, тъй като знаят, че се следя при д-р Минчев. На смяна обаче беше д-р Недялков. Нямам думи да изкажа благодарността си към този човек. Много мил доктор, успокои ме, че на бебето му няма нищо за мен това беше най-важното. Оказа се че кръвното ми е паднало, това била причината. Посъветва ме да пия повече течности и да нося нещо сладко в чантата си и вода, ако усетя в бъдеще да ми прилошава.  Някоя от вас да е имала такъв припадък по време на бременността, ще се радвам ако споделите и какво сте правили ако сте били с ниско кръвно, че доста се изплаших и още ми е едно такова притеснено да не би да се повтори.

На мен ми се случи в деветия месец по време на лекцията на "Биберон". Бяхме много бременни мамчета в залата и си припаднах на стола, добре че не бях сама и ме наплискаха бързо с вода. Никой не разбра дето се казва. От тогава пак си ходех на лекциите, но гледах да не се навличам, имах вода под ръка, винаги хапвах по нещо сладко преди това и си взимах желязото. Следих се при д-р Недялков и като му разказах случая ми се накара, да не ходя повече по такива масови мероприятия. Пази се и гледай да не оставаш сама на вън.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 631
tina_an нямала съм припадъци но ми е прилошавало тоси ки наистина по нещо с теб, не винаги ще се претече някой на помощ.....
Хайде утре на лекциите темата е супер. ?!? И да се запознаем  туку виш бутаме количките заедно Wink))

# 707
  • Мнения: 140
tina_an аз също бях с много ниско кръвно по време на бременността. За щастие не съм припадала, но когато усетех световъртеж изпивах чаша-две солен айран, на малки глътки, това ме спасяваше. Както каза schandy добре е да избягваш масови събития, и щом си с толкова ниско кръвно не излизай в големите жеги (които сега ги няма де, но предстоят), ако не се налага.  Hug

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 242
Тъй като поради много ниската си кръвна захар и ниско кръвно имам добър опит с припадания и първоначалните симптоми, сега докато съм бременна гледам да излизам нахранена и да нося нещо сладко в себе си. Прилошавало ми е два пъти досега, оправям се с бърз въглехидрат, съветвам те да сложиш един Кит-кат или вафла в чантата и да не го вадиш. Не излизай гладна и не се оставяй да прегладняваш, не ходи много по места, в които няма много въздух или пък е много жега.
И като усетиш рязко да отпадаш (понякога избива студена пот, понякога се чувстваш все едно стъпваш в облаци, все едно движенията ти са забавени, може да започне да ти се повръща), да поседнеш някъде и набързо да излапаш това, което носиш.
Дано не ти се случва повече, представям си какъв ужас е...

# 709
  • Мнения: 9
Здравейте отново,

малко късно се включвам, но по-добре от никога. Родих на 10 май 2014 в  "Дева Мария" момиченце и съм много доволна, че избрах да родя точно там, предвид факта, че нито съм от Бургас, нито съм си следила бременността тук.

Имам прекрасно момиченце, което стана на 42 дена и ни мъчат колики, които са причината, поради която не можах да се впиша по-рано. Благодаря и на Sylia за насоките които ми даде преди раждането. Като си от друг град си е малко стряскащо докато не си гушнеш детето Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 юни 2014, 15:26 от ludagana

# 710
  • Мнения: 84
Здравей, sunbeam2,
Талон за хоспитализация може да ти издаде всеки един лекар, независимо от здравноосигурителния ти статус.
За информация на всички момичета казвам, че специално 141 клинична пътека (която е за раждане) се заплаща към болниците от НЗОК, независимо дали родилката е осигурена. Има фонд към МЗ, който плаща към Здравната каса, а Касата се разплаща към болниците.

Може ли да попитам за тази форма направление за раждане - предполагам, че се издава само на здравноосигурени лица, ако нямам ДжиПи и не съм здравноосигурена в България, има ли алтернатива на тази форма и каква точно е нейната функция?

Причината да питам тук е, че така или иначе си плащаш за избор на екип и си мисля това направление е за да може болницата да си получи и парите от НЗОК, ако разбирам правилно?

# 711
  • Мнения: 155
Да се изкажа и аз за припадането - малко може да ми се скарате ама..
с предната бременност ми се случи на 2 пъти да съм на секунди от припадане - няколко глътки кола ме спасяваха на секундата.. единия път добре, че успях да стигна в магазина, иначе щях да се строполя по средата на улицата..
сега с тази бременност ми се случва много по-често да ми пада кръвната захар, нищо, че съм яла - ето тази сутрин е така - замайва ми се главата, задъхвам се и имам чувството, че ще падна - кола кенче и съм 6 точки. Пробвала съм и с шоколад, но не ми действа толкова бързо :/ важното е да имаш нещо под ръка както ти казаха и другите момичета и много течности!

# 712
  • Мнения: 5 128
Здравейте, искам да попитам, тъй като досега не съм си правила запис на тонове в Дева Мария, а ми остава съвсем малко време до раждането, и мисля да отида утре до болницата за това, та има ли часове за тонове или когато отидеш, няма проблем?

# 713
  • Мнения: 47
anipalaz, благодаря ти много за отговора и за полезната информация!  smile3525

# 714
  • Мнения: 84
Здравейте, искам да попитам, тъй като досега не съм си правила запис на тонове в Дева Мария, а ми остава съвсем малко време до раждането, и мисля да отида утре до болницата за това, та има ли часове за тонове или когато отидеш, няма проблем?

В МБАЛ "Дева Мария" може всеки ден, не е проблем. В МЦ "Св. София" се прави само в четвъртък след предварително записване.
Напомням, че тази услуга е безплатна за всички момичета, които водят консултация в МЦ "Дева Мария" или МЦ "Света София"  Peace

# 715
  • Мнения: 1
здравейте, влизам да изкажа благодарности на болница дева мария....родих на 10. 06 .14 планирано секцио с избор доктор недялков......всичко мина толкова леко и безпроблемно и сега благодарение на този невероятен лекар в къщи спи едно малка принцеса на име никол......мога да препоръчам на всяка бременна да следи бремеността си при доктор недялков , невероятен специалист .....целия екип се справиха чудесно ,както и след раждането престоя в болницата беше супер .....благодаря и на schandy и  katrin 77  от момичетата за насоките които ми дадоха преди раждането .....ако някой иска повече подробности около престоя и раждането съм насреща......на всички момичета лека бременност и да знаят че са избрали правилната болница..........

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 121
siska_hristova, честито   ylinfant
Да е жива и здрава малката и много да ви радва!
Надявам се другия месец и аз да мога да споделя добри впечатления. Също мисля да раждам секцио, но няма да избирам лекар. Който се случи, при него.

# 717
  • Мнения: 39
Момичета, ходихте ли днес на лекцията на Биберон? Аз хем се записах, но...срам-несрам ще си призная- успах се:)) Но цяла вечер не можах да спя- бебо шаваше много, каката става 5 пъти до тоалетна и за капак кръста много ме боля. До 5 часа не можах да заспя... Но следващият път няма да пропусна темата за кърменето.

# 718
  • Мнения: 244
здравейте, влизам да изкажа благодарности на болница дева мария....родих на 10. 06 .14 планирано секцио с избор доктор недялков......всичко мина толкова леко и безпроблемно и сега благодарение на този невероятен лекар в къщи спи едно малка принцеса на име никол......мога да препоръчам на всяка бременна да следи бремеността си при доктор недялков , невероятен специалист .....целия екип се справиха чудесно ,както и след раждането престоя в болницата беше супер .....благодаря и на schandy и  katrin 77  от момичетата за насоките които ми дадоха преди раждането .....ако някой иска повече подробности около престоя и раждането съм насреща......на всички момичета лека бременност и да знаят че са избрали правилната болница..........

Честито Сиска! Да ти е здрава Никол и те радва много! Сигурна бях, че ще мине всичко нормално. Бъдете здрави! Simple Smile

# 719
  • Мнения: 806
Здравейте момичета Simple Smile
Отново се обръщам към вас с молба за съдействие.Имам нужда от лично мнение относно предстоящ серклаж,който най-вероятно ще ми бъде направен от  д-р Татрова.Затова бих искала да споделите как мина процедурата,ако има бъдещи мами или вече настоящи такива,които са си правили точно при д-р Татарова.
Тъй като имам 2 неуспешни бременности,като едната завърши във 20 г.с, докторкатата иска задължително да направим сега серклаж, а а съм притеснена и объркана,въпреки че  съм запозната със предимствата на тази манипулация.
Затова ви моля за вашите мнения и споделени истории.Благодаря Ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт