МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 15

  • 51 285
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 242
Момичета, ходихте ли днес на лекцията на Биберон?

Ходихме с y.k. и len4etyyyy, беше доста интересно  Peace Че и кафе пихме след това Simple Smile

Сиска, честито и от мен! Много здраве и късмет да имате и дай Боже такова леко и безпроблемно раждане на всички! Simple Smile

# 721
  • Мнения: 123
Благодаря за съветите, момичета. Дано не ми се случва отново, наистина доста се изплаших, може би защото за пръв път ми се случи, но вече ще знам и в чантата си ще нося поне черен шоколад и вода. Hug

# 722
  • Бургас
  • Мнения: 631
Здравейте момичета Simple Smile
Отново се обръщам към вас с молба за съдействие.Имам нужда от лично мнение относно предстоящ серклаж,който най-вероятно ще ми бъде направен от  д-р Татрова.Затова бих искала да споделите как мина процедурата,ако има бъдещи мами или вече настоящи такива,които са си правили точно при д-р Татарова.
Тъй като имам 2 неуспешни бременности,като едната завърши във 20 г.с, докторкатата иска задължително да направим сега серклаж, а а съм притеснена и объркана,въпреки че  съм запозната със предимствата на тази манипулация.
Затова ви моля за вашите мнения и споделени истории.Благодаря Ви Hug
Не знам мила как да ти дам съвет аз си водя ЖК при ние и живот и здраве ще си я избера при раждане да 6и ми е тя, защото и имом доверие. Щом ти е казала че се налага мисля че всичко ще е наред останалото е божа работа. Успех  идано всичко е ок.

# 723
  • Мнения: 162
Здравейте, момичета, не съм ви писала отдавна, но ви чета и ви следя:)Simple Smile

На родилите мами, честито, да са ви живи и здрави мъниците:)

На бъдещите такива - очакваме ви с нетърпение:)

Хубав уикенд на всички, целувки

# 724
  • Мнения: 84
Здравеите на всички не съм писала до сега в деветия месец сам искам да ви попитам мисля да раждам нормално в дева мария водя си ЖК при доктор Минчев но не мисля да правя уговорки и избор на екип    какво ми трябва като документи за раждането  .Не би ли трябвало тои да ми слуша тоновете на бебето до сега  даже не ми е обяснил общо гледам че сте доволни от него но изобщо не обяснява

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 242
От първа страница:
Документи и изследвания, които са необходими при постъпване в родилно отделение:

* лична карта, лична амбулаторна карта
* направление за раждане от гинеколога, който проследява бременността (важи 30 дни от датата на издаване)
* кръвна група
* пълна кръвна картина
* време на кървене и съсирване, INR(с направление от наблюдаващия гинеколог)
* уреа и креатенин (с направление от наблюдаващия гинеколог)
* ЕКГ и консултация с кардиолог (с направление от наблюдаващия гинеколог (може да се мине бързо в "Света София")
* консултация с анестезиолог.
* васерман- безплатно в РИОКОЗ
* хив- безплатно в РИОКОЗ

Аз също съм при Минчев и не ми е направило впечатление да не обяснява. Аз постоянно говоря, питам разни неща и той винаги ми обяснява подробно. Не знам как е, ако не му говориш, не му оставям възможност да работи в тишина като цяло  Laughing

# 726
  • Мнения: 162
Здравейте, момичета!:)Simple Smile

Пебълс, Крисана ти е посочила всички изследвания и документи, които ще са ти необходими, аз искам да направя само едно малко допълнение - консултацията с анестезиолог можеш да направиш по НЗОК и в Света София - при д-р Соколова Peace

Друго много важно нещо - кръвната група. Видях, че Крис го е отбелязала в списъка със задължителни неща, но често момичетата считат, че фактът, че си знаят кръвната група е достатъчен - това не е така. Нужно е да имате картонче (официален документ), на който да е отбелязана кръвната ви група и резус факторът - при наличие на спешни състояния, в които кръвопреливането е животоспасяващо този официален документ ще ни спести доста време и ще улесни работата на акушер-гинеколозите.

Относно тоновете - напомням, че всеки четвъртък можете да се запишете в Света София, а при нас , в Дева Мария - всеки ден след 13 часа сте добре дошли:)Simple Smile Тоновете се слушат не непременно от лекаря, следящ бременността, а от този акушер-гинеколог, който е на смяна и е свободен.

А д-р Минчев е повече от разговорлив - просто питай всичко, което те интерсува!:)Simple Smile Hug

Хубав слънчев ден от мен

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Дами, утре е моето секцио.Случайно да има някоя мама за този ден?Компания си търся. Mr. Green

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 57
*Lilac* успех мила и да се похвалих, чакаме те с добра новина  Hug

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
*Lilac* успех мила и да се похвалих, чакаме те с добра новина  Hug
Задължително ще се похваля!

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 242
Дами, утре е моето секцио.Случайно да има някоя мама за този ден?Компания си търся. Mr. Green

Компания не мога да ти правя, обаче пък ти пращам цяяялата си положителна енергия и ти стискам палци всичко да мине много леко!   bouquet Ще чакаме да се похвалиш Simple Smile

# 731
  • Мнения: 49
И за мен е рано още за компания Simple Smile Но иначе бързо, лесно и безпроблемно и ще чакаме хубавата новина Simple Smile

# 732
  • Мнения: 683
sylia, доколкото разбрах, консултацията с анестезиолог и кардиолог не е задължителна, или аз не съм разбрала ?

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
sylia, доколкото разбрах, консултацията с анестезиолог и кардиолог не е задължителна, или аз не съм разбрала ?

Желателно е да си ги направила и двете като тръгнеш да раждаш, но винаги могат да ти се направят и на място, ако обстоятелствата го изискват.За планово секцио са си задължителни.

# 734
  • Мнения: 683
Секциото няма да ми е планово, т.е. нито ще избирам екип, нито дата. Д-р Минчев ми прегледа документите и каза, че имам необходимото...

Общи условия

Активация на акаунт