МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 15

  • 51 269
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 244
Обади се на рецепцията в ДМ и попитай. До преди три месеца ми казаха, че мога да се консултирам с анестезиолог и в деня на операцията. За кардиолог и ЕКГ не знам, аз не си бях правила и ме оперираха така.

# 736
  • Мнения: 162
Здравейте!

Вероника, не мисля, че си разбрала правилно - консултация с кардиолог и ЕКГ, както и консултация с анестезиолог са АБСОЛЮТНО задължителни, правят се в планов порядък няколко дни преди секциото.
Относно това дали секциото е "планово" или по спешност:

1. Планово - такова, което е планирано предварително, знае се точната дата , в която бременната, без да има болки и разкритие си взима багажа и пристига усмихната в Дева Мария за раждане

2. Спешно - тогава, когато раждането е тръгнало, има болки, разкритие, контракции, но по една или друга причина лекарите преценят да направят секцио, а да не чакат бебето да се роди нормално. Само в този случай са допустими спешни консултации с анестезиолог относно упойката, и с кардиолог. Във ВСИЧКИ останали случаи пациентката трябва задължително да се подготви с тези две консултации преди хоспитализацията.

Вероника, това, че няма да избираш лекар или екип няма нищо общо с плануването на секциото ти - то Е планово, не разбрах обаче как така няма дата? Кой ще я избере? Ти сама ли ще решиш кога да дойдеш да ти се направи секциото? Съветвам те да се допиташ до наблюдаващия те акушер-гинеколог и заедно да изберете дата. Има неща, които лекарите взимат предвид като дават дата за секцио - състояние на плацентата, големина на плода, предлежание и т.н.... все неща, които лекарят би преценил по-добре от пациента:)

# 737
  • Мнения: 7
Дами, утре е моето секцио.Случайно да има някоя мама за този ден?Компания си търся. Mr. Green
Стискам ти палци!!! Аз съм за утре, някой да има за тогава?  Laughing

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 57
Момичета хайде в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=787745.0

Благодарности на Анипалаз, която ми предостави всички необходими данни, за да създам темата! По нейна молба анкетата е сменена   bouquet

# 739
  • Мнения: 7
Имам някой въпроси който ме вълнуват тъй като ми предстои раждане на 12/12/2014г. Моят наблюдаващ лекар е Д-р Татарова уникален човек. С нея определихме датата за операцията да е на 12/12 но не знам какво да нося.Защото миналата година на 21/06/2013г родих отново с операция и тъй като забременях скоро отново се налага.Та в всяка болница е различно аз в предната трябваше да си нося всичко от моето спално бельо до спалното бельо на сина ми.А сега не съм запозната с условията на Дева Мария.1 Какво трябва да нося за мен ,2 какво трябва да нося за моята бъдеща дъщеря която очаквам с нетърпение.А и още нещо 3 аз съм с резус фактор отрицателен мъжът  ми също  след операцията нали няма да ми се взимат анти тела .4 И последно изпратих заявление в болницата но никой не ми е звъннал за да потвърдя че са го получили  как мога да разбера???

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 631
Има нова тема

Общи условия

Активация на акаунт