Отговори
# 75
  • Мнения: 4 586
Толкова коментари, а никой не е обяснил на жената защо да не дава прясно мляко.

Прясното краве мляко (независимо дали е домашноили не) съдържа белтъци, които са трудно обработваеми от бебешкия организъм и могат да предизвикат алергии. Понякога хранителните алергии не се проявяват веднага, затова дори сега детето да не проявява признаци на алергия не означава, че храната не му вреди. Прясното мляко не се препоръчва дори и на кърмачки. Киселото мляко, сиренето и изварата са вторични продукти, вероятността от алергии е по-малка и е допустимо да се дават по-рано като последователността трябва да е извара- обезсолено сирене- кисело мляко. Въпреки това 8-ми месец пак се счита рано за запознаване с киселото мляко. Дори да давате прясно мляко по-рано препоръчително е то да е козе тъй като се приема по-добр еот човешкия организъм от кравето.


Едно време ако майката е нямала кърма , нЕмало е АМ  какво са давали  Sunglasses ?!

То и аз съм спазвала нещата от  цитата горе ама се запитах ?

Имаше две три кози в селото, които пасяха по улиците на въженца. И ако някоя булка няма кърма, мъжа й тръгва да търси коза от някой, чието дете вече е поотраснало. Дава му двайсе лева и си води козата у дома.
Козето и женското мляко са най-близки по състав. Тъй де, то жената и козата са от дявола.


Награкахте жената, че кравето мляко съдържало нам коси, а тя не е казала краве. Да купувала АМ, а не я питахте има ли пари? Може да няма пари, а да има овце, или кози.

# 76
  • София
  • Мнения: 929
Каквото и да дадеш на такова малко бебе, няма начин да не го изяде (изпие), особено с опрян в гърлото биберон  Sick дори и да не го харесва, няма как, ще преглъща  ooooh!

Според мен и за киселото мляко е рано, аз дадох след годинката, а прясно още не съм давала, понеже кърмя Simple Smile Но пък авторката дава домашно кисело мляко, което е сто пъти по-добро о т това в магазина. Но наистина, не давай захар, нито бисквити. Ако наистина нямаш пари за АМ давай с домашното кисело, но без захар  Peace За потенето: поти се, защото му е топло Wink Няма нужда да даваш допълнително витамин Д, сега времето се оправя, ще има много слънце, нека да си го набави по естествен начин.

Трещерица, , защо си толкова против кърменето?  Rolling Eyes

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 262
Видях, че са споменати различните десерти, които се предлагат в детските кухни, а и в детските градини - нишестета, грисове, кремчета и други подобни, и това ме подсети да ви попитам - защо изобщо се смята, че това са подходящи десерти за бебета и малки деца? Винаги са ми били противни да ги ям, благодарение на насилственото им предлагане в най-ранна детска възраст. С какво подобен род десерти са полезни за детския организъм? Не е ли по-подходящо да се дават пресни плодове (естествено, съобразени с възрастта на детето), а защо не и печени ябълки, сливи, круши и др.?  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 12 683
Не съм против кърменето, а против вманиачването и фанатизирането на тази тема.

# 79
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Видях, че са споменати различните десерти, които се предлагат в детските кухни, а и в детските градини - нишестета, грисове, кремчета и други подобни, и това ме подсети да ви попитам - защо изобщо се смята, че това са подходящи десерти за бебета и малки деца?

Вече не се дават на децата в ДГ.Дава се плод като десерт на обяд.Има плод като междинна закуска и в 10 часа.Следобедните закуски са солени,най-много макарони със сирене и захар на фурна да е.В петък понякога дават за сл закуска крем какао.От няколко години има нова наредба за храненето на децата

# 80
  • София
  • Мнения: 929
Не съм против кърменето, а против вманиачването и фанатизирането на тази тема.


А какво разбираш под вманиачаване? Всяка двойка мама-бебе решават сами колко дълго да се кърмят. За някои даже и кърменето след 6 месеца е вредно, грозно, вманиачено и т.н. 


Вече не се дават на децата в ДГ.Дава се плод като десерт на обяд.Има плод като междинна закуска и в 10 часа.


Да се дава плод за десерт, веднага след като детето се е наобядвало е толкова вредно, колкото да го тъпчеш с кренвирши и прочее гнусотии. Плодовете трябва да се консумират между храненията, иначе ферментират когато са изядени непосредствено след обяда. Имам чувството че няма читави диетолози  Confused

# 81
  • Мнения: 4 586

Ти, Шугър бейби, читав диетолог ли си?

# 82
  • София
  • Мнения: 929

Ти, Шугър бейби, читав диетолог ли си?

Достатъчно съм чела и имам съответните познания. Simple Smile Иначе срам и позор е за здравната ни система обикновените хора да знаят повече от лекарите. В края на лятото се наложи да влезем в болницата цялото семейство, т.е. аз, Вики и майка ми, понеже се разболяхме от стомашно чревния вирус. И тъй като болницата, в която лежахме е университетска, идваха студенти на визитациите. И в нашата стая като влезнаха, професорът започна да им задава въпроси, милите студенти мълчат, а пациента, т.е. аз, отговаря Wink Даже ме питаха дали следвам медицина. Не съм медик, педагог съм, но обичам да се развивам всестранно. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 4 586
Защото червата ти са био-химична лаборатория, в която ферментацията е най-безобидния процес, че и най-бавен. Нали гледам материала си за ракия как се развива.

# 84
  • Мнения: 12 683
Сегашните мами имат интернет. Чудя се защо изобщо ходят при педиатри, като знаят повече от тях.

# 85
  • UK
  • Мнения: 4 311
Знаеща, незнаеща, по правилата на здравословното хранене плодовете се ядат самостоятелно, никога като десерт след основно. Това е. Всеки, който се интересува поне малко от добро хранене го знае това.  Peace

# 86
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Знаеща, незнаеща, по правилата на здравословното хранене плодовете се ядат самостоятелно, никога като десерт след основно.

Така е
Но аз предпочитам все пак в ДГ да има плод за десерт,а не нещо сладко.Чудя за какво им е този десерт изобщо,но явно много държат да го има

# 87
  • UK
  • Мнения: 4 311
Е да, за предпочитане е. Аз бих желала да има салата, някоя краставичка, домат или морков, ама кой ме пита. При вас сладко ли е десертът? При нас е плод. Цяла есен беше праскова, цяла зима ябълка. Затова следобедната закуска най-често е сладка, халва, грис, меденка и подобни. Веднъж месечно сутрин закусват филия с течен шоколад.  Laughing А моето е в яслата още. Simple Smile

# 88
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Не,десертът ни е плод всеки ден.Но нали се отбеляза,че е вредно.Затова писах,че все пак го предпочитам пред нещо сладко.Сл закуска ни е солена всеки ден с изключение на петък,когато дават крем какао,плодова пита или нещо такова сладко.Салати също дават,но не всеки ден.Обаче повечето деца не я хапват.Моят също яде на салата,само такава от краставица.Но трябва да се дава салатка,за да свикват

Общи условия

Активация на акаунт