Отговори
  • Мнения: 2
здравейте,сина ми е на 8 месеца и го храня с домашно кисело мляко,но ми казаха че не било хубаво понеже имало много масленост.Нее много гъсто а и слагам малко вода и захар.И от известно време много се поти по главата може ли да е от млякото.Не го навличам,нормално го обличам.Питах докторката да увелича ли витамин дето,каза че няма нужда ,вече няма опаснот от рахит,ам защо ми се поти тогава?И за прясното мляко да попитам,аз правех мляко с бисквита за следобед,но докторката каза до година да не давам прясно мляко,а той си го яде.Вие давате ли прясно мляко?

# 1
  • Мнения: 9 790
Темата не е за "Клюкарник"-а, но бъди готова да те разпънат на кръст.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Едва ли си поти от киселото мляко, най-вероятно го претопляш. Но киселото мляко не е препоръчително за толкова малко бебе. По-добре давай АМ. А захарта въобще я забрави. Бисквитите най-вероятно съдържат хидрогенирани мазнини, които са изключително вредни и не само за бебета.

# 3
  • Мнения: 187
Защо му даваш захар? Абсолютно ненужно.

# 4
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мале,кисело мляко,прясно мляко и захар на 8 месечно.Готви се да те нападнат  Laughing

Не се поти от млякото.Но му е рано за прясно наистина.Киселото някак по-бива,щом е и домашно.И тези бисквити и захар за какво са?Цял живот ще се тъпче с бисвкити и захар.Сега му дай добър старт

Последна редакция: чт, 13 мар 2014, 21:01 от Milena___

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Моя на 9 месеца си ядеше/пиеше  домашно кисело мляко нямам спомени дали го е пил със захар или без (май с минимално кафява) не помня  Crazy


Темата не е за тук , вероятно ще я преместят  Wink

# 6
  • Мнения: 5 728
Първо помоли да преместят темата в "Бебета" , за да получиш по-адекватни отговори.

Правиш две грешки / според мен / - даваш захар и прясно мляко. И двете е препоръчително да се въведат поне след годинката. Това , че детето го харесва , не означава че може да го яде , то най - вероятно ще хареса и шоколад или кока кола ... но нали разбираш , че няма как да ги яде.
Киселото мляко нека го яде , но чисто , без захар , без бисквити и т.н
 Не се поти от него , не се притеснявай. Успех със захранването Hug

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Първо помоли да преместят темата в "Бебета" , за да получиш по-адекватни отговори.


Там ще я схрускат заедно с адекватността  Laughing



За прясно и аз не съм давала  на тази възраст  Wink и не помня кога дадох  Laughing

# 8
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Там ще я схрускат заедно с адекватността  Laughing


Тъй,тъй  Peace

Прясно след годинката

# 9
  • Мнения: 5 728
Абсолютно. Авторката трябва да се подготви психически , че съфорумките тук са с хапливи езици Laughing

# 10
  • Мнения: 6 624
За маслеността аз знам, че на бебета не е препоръчително да се дава обезмаслено мляко. Точно обратно - мазнините са особено важни за бурния растеж на мозъка им Peace В тозни смисъл, не се притеснявай и давай на детето си домашното кисело мляко - хем е истинско, хем полезно.

За захарта - недей да учиш детето си на сладко. Така му създаваш вредни навици Naughty

# 11
  • Мнения: 18 580
От целия пост "витамин дето" най-много ми хареса Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 237
Киселото - както и да е . Маслеността няма да му навреди. Simple Smile Но защо прясно? То не се дава на толкова малко бебе. Дава се поне след годинка. Има толкова адаптирани млека на пазара, при това и на сносни цени. Прави са момичетата, то бебето може и пица и кока-кола да иска, въпроса е редно ли е да ги яде.
Захарта пък е съвсем излишна. Освен да доведе до напълняване....аз не виждам за какво му е  Thinking Бисквитките също са натоварващи.

Потенето е просто от претопляне.

# 13
  • Мнения: 25 718
И тези бисквити и захар за какво са?Цял живот ще се тъпче с бисвкити и захар.Сега му дай добър старт

С шоколад?  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 12 674
Там ще я схрускат заедно с адекватността  Laughing


Тъй,тъй  Peace

Прясно след годинката

Да, бе , да, поне до 3 години АМ, ама най-добре кърма. За прясно и кисело - не богохулствай.

Общи условия

Активация на акаунт