Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 4 311
Важно е млякото на децата до 2-3 години да е пълномаслено, т.е. домашното си е супер. Ако купуваш по-нататък - масленост 3,6 % по БДС.
Другото няма да го коментирам, че аз съм от тия, дето обикновено населяват "Бебета".   Grinning

Цитат
витамин дето
Цитат
ам защо ми се поти тогава
Харесва ми как пишеш. Simple Smile 

# 16
  • Мнения: 282
на около 10-11 месеца започнах с домашното кисело мляко. Прясно почнах след годинка да давам, и то в началото в кремчета, и дооста по-късно започнах да му давам да пие директно.

Захар не съм слагала никога.

# 17
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Да, бе , да, поне до 3 години АМ, ама най-добре кърма. За прясно и кисело - не богохулствай.

От де да я нацъркаме таз кърма до трите години ?  Laughing

# 18
  • Мнения: 5 732
Е това пък дете на 3 години да пие АМ за мен е излишна превземка от страна на родителите.  Stop

# 19
  • Мнения: 782
Толкова коментари, а никой не е обяснил на жената защо да не дава прясно мляко.

Прясното краве мляко (независимо дали е домашноили не) съдържа белтъци, които са трудно обработваеми от бебешкия организъм и могат да предизвикат алергии. Понякога хранителните алергии не се проявяват веднага, затова дори сега детето да не проявява признаци на алергия не означава, че храната не му вреди. Прясното мляко не се препоръчва дори и на кърмачки. Киселото мляко, сиренето и изварата са вторични продукти, вероятността от алергии е по-малка и е допустимо да се дават по-рано като последователността трябва да е извара- обезсолено сирене- кисело мляко. Въпреки това 8-ми месец пак се счита рано за запознаване с киселото мляко. Дори да давате прясно мляко по-рано препоръчително е то да е козе тъй като се приема по-добр еот човешкия организъм от кравето.

# 20
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Е това пък дете на 3 години да пие АМ за мен е излишна превземка от страна на родителите.  Stop

Трещи точно това има предвид

sunlight_eli,теб чакаме,да обясниш

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Е това пък дете на 3 години да пие АМ за мен е излишна превземка от страна на родителите.  Stop
Sunglasses

'що има някои кърмят до тогава  Wink или и това е превземка  Wink

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Толкова коментари, а никой не е обяснил на жената защо да не дава прясно мляко.

Прясното краве мляко (независимо дали е домашноили не) съдържа белтъци, които са трудно обработваеми от бебешкия организъм и могат да предизвикат алергии. Понякога хранителните алергии не се проявяват веднага, затова дори сега детето да не проявява признаци на алергия не означава, че храната не му вреди. Прясното мляко не се препоръчва дори и на кърмачки. Киселото мляко, сиренето и изварата са вторични продукти, вероятността от алергии е по-малка и е допустимо да се дават по-рано като последователността трябва да е извара- обезсолено сирене- кисело мляко. Въпреки това 8-ми месец пак се счита рано за запознаване с киселото мляко. Дори да давате прясно мляко по-рано препоръчително е то да е козе тъй като се приема по-добр еот човешкия организъм от кравето.


Едно време ако майката е нямала кърма , нЕмало е АМ  какво са давали  Sunglasses ?!

То и аз съм спазвала нещата от  цитата горе ама се запитах ?

# 23
  • Мнения: 12 687
Понякога хранителните алергии не се проявяват веднага, затова дори сега детето да не проявява признаци на алергия не означава, че храната не му вреди.

Аха, моите са на 25-30, още чакам алергиите.

# 24
  • Мнения: 46 599
Миналите м/у капките обожават да иронизират, но не на всеки му е смешно.

Към авторката - педиатърът ти явно е в час, слушай го.
И махни захарта.

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 311
Е това пък дете на 3 години да пие АМ за мен е излишна превземка от страна на родителите.  Stop
То това май в повечето случаи се получава, защото детето отказва да приема каквото и да е друго мляко и да пие някакво. АМ си е сладичко, тези за по-големите деца са овкусени, с ванилия, бисквитки, плодчета, не знам какво още. То това е и целта на производителите. Алтернативата е Данонино или подобните му.

# 26
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Едно време ако майката е нямала кърма , нЕмало е АМ  какво са давали  Sunglasses ?!

Давали са козе мляко,който нямал козичка,взимал от съседа.За бебе никой не отказвал.Вече ако няма от къде да вземе-краве или овче.Баба ми е разказвала
Вече в комунистическите времена са започнали да дават кисело.Който няма коза и не може да намери тогавашното адаптирано мляко,или няма парички за него

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Е това пък дете на 3 години да пие АМ за мен е излишна превземка от страна на родителите.  Stop
То това май в повечето случаи се получава, защото детето отказва да приема каквото и да е друго мляко и да пие някакво. АМ си е сладичко, тези за по-големите деца са овкусени, с ванилия, бисквитки, плодчета, не знам какво още. То това е и целта на производителите.

И кърмата е сладичка  Wink



Milena___ , мерси за отговора  Grinning

# 28
  • Мнения: 12 687
Миналите м/у капките обожават да иронизират, но не на всеки му е смешно.
О, да, сигурно 25-30 годишните са по-алергични от малките.  Има много други фактори, не е сокът и киселото мляко.

# 29
  • UK
  • Мнения: 4 311
Е това пък дете на 3 години да пие АМ за мен е излишна превземка от страна на родителите.  Stop
То това май в повечето случаи се получава, защото детето отказва да приема каквото и да е друго мляко и да пие някакво. АМ си е сладичко, тези за по-големите деца са овкусени, с ванилия, бисквитки, плодчета, не знам какво още. То това е и целта на производителите.

И кърмата е сладичка  Wink
Не правя сравнение между АМ и кърмата, а между АМ и прясното/киселото мляко, това което повечето 3-годишни пият.

Общи условия

Активация на акаунт