КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 32-ра тема

  • 51 820
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
budiko, аз те разбрах, обаче аз друго имах предвид - че макар да си му спестила многото алопатични лекарства, очевидно пък хомеопатията не е помогнала да премине към състояние на здраве, поне така ми звучи от написаното от теб, може и да греша, разбира се.  Peace За което, естествено, не е виновна хомеопатията сама по себе си...

# 721
  • Мнения: X
Здравейте, моля за помощ и съвети вас, тъй като не мога да се свържа с хомеопата си.
В края на април изкарах някаква убийствена болест, по всяка вероятност вирус, която лекуваха като пневмония, трахеит и не помня вече какво. Факт е че изпих 3 антибиотика+не знам колко сиропи. (може би тук е мястото да спомена, че не боледувам често-един-два пъти в годината имам лек проблем с гърлото, това е). След месец и половина алопатично лечение и никакъв резултат отидох на хомеопат. Факт е, че с едно лекарство (Bryonia), за три дни почувствах огромно облекчение, а след седмица вече можех да се нарека почти здрава. Разбрахме се да се видим с хомеопата след 20-тина дни, когато съм добре, за да говорим за конституционалното ми лекарство, защото си имам доста "вътрешни" неща, които имат нужда да бъдат преодоляни(емоционални имам предвид, не физически). Видяхме се, изписа ми лекарство (не знам какво, даде ми го там в кабинета) и каза да се видим след месец. В самия ден на приема се чувствах страхотно, но няколко дни след това носът ми започна да се запушва зверски, започнаха едни болки в челото, носът ми беше задръстен буквално, но при издухване-никакъв секрет, при навеждане и движение главата ми беше като от олово, цялата беше като под налягане. Не издържах и се обадих след 8-10дни и се видяхме пак с хомеопата. (По мое усещане имах някакъв синузит, поне по симптоми на това ми прилича, не помня да съм имала някога, освен може би като дете, но ако е имало-явно е било много отдавна). Пак говорихме-ново лекарство (Hamamelis)-аз малко се притесних като прочетох по принцип за какво е това лекарство, но го взех. Факт е, че половин час след първия прием започнаха да изтичат едни секрети от лявата ми ноздра (само от нея) ум да ти зайде от цвета и консистенцият им. Зарадвах се, в крайна сметка нали с това евентуално се лекува синузит - трябва да се разкара този насъбран секрет. И така 2 дни взимах 3 х 3 гр, през 15 мин си духам носа, постоянно излизат някакви гнусотии но друго подобрение няма. Минаха повече от три дни в които трябваше да говоря с него, аз спрях лекарвтото защото не знам какво да правя (той каза 3 дни да го приемам) и ето сега-от носът ми продължавта да изтичат жълтите секрети, главата ми продължава да е като в баро камера, главоболието обаче понамаля, имам лека болка във венеца в ляво.....и какво да правя???? Бавно ли минава? Да чакам ли? Вече нямам много сили, както казах от април съм все болна.
Благодаря ако някой се наеме за съвет и ако случайно имате препоръка за хомеопат във Варна, може би трябва да си потърся друг, знам ли? (Знам, че има много теми за хомеопати във Варна, но ....)
Хубав ден

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
budiko, аз те разбрах, обаче аз друго имах предвид - че макар да си му спестила многото алопатични лекарства, очевидно пък хомеопатията не е помогнала да премине към състояние на здраве, поне така ми звучи от написаното от теб, може и да греша, разбира се.  Peace За което, естествено, не е виновна хомеопатията сама по себе си...

да точно това и аз имам предвид,правилно си ме разбрала.

Въпросът е обаче ,че наесен тръгна надобре(направи ларингит),но хомеопата ни беше оставила вече,и ако тогава беше пил ХЛ сигурно нямаше да се завъртим в кръга тази пролет.Защото всяко пиене на АБ пък връща назад..Този януари пък му сложих няколко дни капки с кортикостероид в носа и след тях всичко се оплеска.
Просто всяко алопатично което приеме оплесква още повече нещата.

Като се замисля-преди 2 години точно когато му се възпали 3-та сливица започнаха и тиковете с очите,после пи АБ,сливицата се сви,но почна да мига,носа беше като алергичен-кихане,подсмърчане,чесане,чести разболявания.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Budiko, няма как да знаеш какво би станало, ако бяхте тръгнали по другия път, така че не го мисли...Откровено, не знам какво да те посъветвам, не е лесна вашата... Hug А сега имате ли хомеопат, не разбрах? newsm78
Пак казвам, може би на твое място бих пробвала с АБ, ако детето е видимо нездраво и ако нямам други алтернативи. Но без никакви други алопатични (без капки за нос, сиропи за кашлица, противоалергично или еди-какво си....).  Peace
Какво имаш предвид точно, като казваш, че след всеки АБ се връщате назад? newsm78
Както описваш гневните пристъпи на детето, мисля, че трябва да се работи върху цялостната му самооценка, настроение, да се търси какво го тревожи, кое отвън може да създава проблеми (било семейните отношения като цяло, конкретно твоите отношения с него, отношенията с бащата, някакъв други външен стимул, който поражда реакции на тревожност)...
Случва се да се концентрираме твърде върху конкретните физически признаци на нездраве, а да е нужно всъщност да поработим върху цялостния контекст и после промяната в него да доведе да затихване на физическите неразположения...
Trust me, според мен изчакай да се свържеш с хомеопата! Peace Дотогава издухвай редовно носа, за да излиза секрета, и толкова. А как се чувстваш цялостно?По-добре ли (имам предвид общото ти усещане за себе си. При последното вирусно заболяване и аз имах такъв симптом (запушен нос и главоболие като при синузит). На 5-6 ден усещането ми беше като за изключително цялостно подобрение, но симптомът си оставаше наличен със същата сила като преди. После изведнъж отмина. Затова обърни внимание на цялостното си състояние (нива на енергия, настроение, желание за работа, движение, творчески дейности, апетит, сън...).
Цитат
Разбрахме се да се видим с хомеопата след 20-тина дни, когато съм добре, за да говорим за конституционалното ми лекарство, защото си имам доста "вътрешни" неща, които имат нужда да бъдат преодоляни(емоционални имам предвид, не физически).
Имай предвид, че ХЛ може да даде импулс, но и човек трябва да работи над себе си за справяне с подобни проблеми. Казвам това, понеже ми се струва, че имаш определени очаквания... Wink
Цитат
Пак говорихме-ново лекарство (Hamamelis)-аз малко се притесних като прочетох по принцип за какво е това лекарство, но го взех.
Тук прозира алопатично мислене. ХЛ не се дават за еди-какво си, а защото картината им се покрива с картината на пациента, което означава, че те са подходящи за него в дадения момент и би следвало да го поведат по пътя към по-добро здраве. Така че не се плаши от прочетеното! Peace

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 13:54 от yulinga

# 724
  • Мнения: X
Благодаря ти yulinga   bouquet,
Да, признах си че малко ме притесни прочетеното за Hamamelis-a, но и аз заложих на това, че хомеопата си разбира нещата и шом той е преценил-значи е това.
Общото ми състояние ли???Хм, с една дума-смарангясано! От няколко месеца вече. и не за друго, а заради това непрестанно боледуване (като цяло имам страх от болести и основния ми проблем е с тях), отделно напоследък имаме проблеми с работата, не издържам вече там, преди няколко месеца ни преместиха на ново работно място, което подозирам, че някак може да е допринесло за "недобрия ми вътрешен свят". Въобще......нищо около мен не е такова, каквото искам (включително и семейството ми), но поне разбрах, че ако си здрав-всичко останало намира някакво решение. А аз не съм здрава.
Друго също исках да споделя, че се притеснявам, че не давам вярна информация на хомеопата си. На някои от въпросите му не бях сигурна как да отговоря, а на други, в последствие, като си мислех след прегледа, разбрах, че може би съм го подвела.....един вид, че аз самата не познавам себе си....

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Trust me, ето, ти горе-долу си наясно със ситуацията... Hug
Скрит текст:
1.
Цитат
(като цяло имам страх от болести и основния ми проблем е с тях)
Работи върху това!Откъде идва, защо, как и т.н.
2.
Цитат
имаме проблеми с работата, не издържам вече там
Ако не можеш да промениш нагласата си към ситуацията или реакциите си, помисли за смяна на работата....Очевидно това много те тормози....
3.
Цитат
нищо около мен не е такова, каквото искам (включително и семейството ми)
Първо направи себе си такава, каквато искаш и смяташ, че трябва да бъдеш, за да си спокойна, щастлива и в хармония със себе си. Оттам всичко около теб ще започне да се променя Wink , а на това, което не може да се промени, ти ще можеш да реагираш по подходящ начин, така че да си удовлетворена.  Hug
4. Щом като си осъзнала, че очевидно не се познаваш, значи си се вгледала в себе си и си направила първата крачка в правилната посока. Продължи да вървиш по този път, опознай се, обикни се повече и се погрижи за себе си! Hug
5. Няма грешни/верни отговори на въпросите на хомеопата. Отговаряш както прецениш на момента. Според мен добрият хомеопат не може да бъде подведен от отговорите на 1-2 въпроса. Напротив, всеки отговор би следвало да му носи необходимата информация. Например, ако пациентът често не може да отговори на въпросите ясно и точно, ако не познава себе си и не си обръща внимание, хомеопатът би следвало точно до този извод да стигне: пациентът не се вглежда в себе си, не се познава, пренебрегва се или какъвто там е случаят. Това си е достатъчн информативно. Така че не се тревожи за това!
6. Послушай интуицията си!Щом си избрала да пробваш лечение при този хомеопат и щом видимо нямаш причина да си недоволна/разочарована от него, бъди търпелива и му дай повече време!
7. Неудовлетвореността не се лекува само с ХЛ и в никакъв случай за 2-3-10 дни. Предполагам, че боледуването ти е пряко свързано с всичко написано от теб като контекст, в който се виждаш и в който се намираш в момента, така че работата върху себе си би следвало при всички случаи да доведе до по-добро здраве.  Hug
8. Започни с въпроса: какво АЗ лично мога да направя за себе си, за да се чувствам по-добре?Какво АЗ лично мога да направя, за да се подобри ситуацията около мен?Груб пример: жената постоянно мрънка, че мъжът й си слага чорапите в центъра на стаята. Това толкова я дразни, че често се стига до семейни скандали заради пустите чорапи. Мъжът може да каже: ей, какво толкова, много ме дразни, като вземе да прави драма от тези чорапи. Голяма е кокошка, като вземе да се цупи и да мрънка за тях!Или да си каже (след 10-ия път). Очевидно това наистина много я дразни. Ще се опитам да подобря ситуацията, като се постарая да не забравям, че за нея е дразнещо да си хвърлям чорапите на пода. И ще гледам да не правя така....В единия случай той се изживява като жертва на дразнеща и досадна жена; във втория поема своята отговорност към ситуацията и разбира, че зависи и от него нещата да не стигат до драма. Май елементарен пример се получи, обаче дано става ясно какво искам да кажа...Hug

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 14:22 от yulinga

# 726
  • Мнения: X
Така е, права си и съм съгласна с теб. Работата е там, че миналата година по това време някъде започнах да спортувам, свалих малко килограми, запознах се с нови хора, прекарвах времето си след работа интересно, забавно, чувствах се страхотно! И дойде април....започнаха болестите( първо детето, после аз) , спрях спорта и ми останаха само работата и болестите! Все чакам да оздравея за да се върна в залата и от там се надявам пак да се завърти всичко в положителната посока, но уви. Не мога да стигна до това напълно оздравяване...

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Trust me, ами ето,
Скрит текст:
Цитат
Работата е там, че миналата година по това време някъде започнах да спортувам, свалих малко килограми, запознах се с нови хора, прекарвах времето си след работа интересно, забавно, чувствах се страхотно!
според мен трябва да работи върху това не обстоятелствата да определят как се чувстваш като цяло. Например да спортуваш не защото не се харесваш и искаш да си по-слаба, а напротив, защото се обичаш, харесваш, искаш да полагаш добра грижа за тялото си, за да е то здраво и добре функциониращо.
Искам да кажа, не търси промяна във външните обстоятелства, надявайки се така да промениш себе си и да се чувстваш добре. Работи върху вътрешна промяна, която неизбежно ще доведе и до промяна в обстоятелствата.  Wink
Иначе аз съм много ЗА тренировките при всички случаи. Но нагласата, с която подхождаме към тях, също е много важна! Peace

# 728
  • Мнения: X
yulinga,
Скрит текст:
как се "работи" за нещо, в посока да го подобриш? Например за страха ми от болести-това беше основна част от интервюто при срещата ми с хомеопата за конституц. лекарсвто. И да, знам, че няма как с магическа пръчка всичко да се промени, особено за ден-два или седмица. Но какво да направя аз? ЗНам за силата на мисълта, опитвам се, но ...не ми се получават нещата. Ох, дълго стана, не бива да занимавам непознати с емоционалните си разстройства  Wink, още веднъж ти благодаря, че се отзова.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Trust me, едва ли може да се отговори на този въпрос в един пост, поне аз не бих могла... Simple Smile
Но например:
Скрит текст:
Аз имам страхове, свързани с храната. Това ме правеше преди лакома на моменти. Понеже изхождах от нагласата: трябва да хапна СЕГА, защото ПОСЛЕ няма да има от тази храна, тоест трябва да ям сега, за да не ми се прияде после. Понеже ако ми се прияде после, няма да има от тази храна и няма да се чувствам добре, понеже няма да мога да хапна. Ще изпусна момента да си доставя удоволствие с храната.
Когато осъзнах това, се замислих откъде идва. После ми светна, че от детството, когато бяха трудни години и доста храни се купуваха рядко. А също и от отношението на майка ми към храната и към мен, например натурален сок се купуваше само когато бях болна; постоянно ми се повтаряше, че това или онова е скъпи, че трябва да се яде по малко; следеше ми се всеки залък. Съответно по празници имаше от любимите храни, контролът отслабваше и аз бързах да си наваксам, като ям колкото се може повече. Оттам нагласата, отношението и т.н....И съответно моделът се повтаря...
След осъзнаване на това си зададох въпроса: толкова ли удоволствие ми доставя храната?Защо имам нужда да търся удоволствие в храната?
Осъзнах, че сега не съм в онези моменти; че сега има храна винаги и навсякъде и ако ми се прияде, мога да си купя от съответното нещо. Постепенно можех да мина и без да хапна всяко нещо, с което ме черпеха. Стигна се дотам даже да не ми се ядат доста неща, на които преди налитах. Вече не беше нужно да се ограничавам, за да не ям еди-какво си, което смятам, че не е полезна храна...Изобщо започнах да се храня много по-осъзнато, не бях вече така зависима от храната като цяло.  Тази промяна ми донесе вътрешна свобода, промени самооценката ми...Отслабването беше бонус.  Wink
Разбира се, това е поглед само на парче, опростено представяне на нещата (без контекст и взаимовръзки), които винаги свързани едно с друго, но предполагам, ще разбереш какво искам да кажа... Hug

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 15:42 от yulinga

# 730
  • Мнения: X
Хм  Wink,
 
Скрит текст:
колко е интересно да четеш, че и други хора имат странни проблеми, не като твоите, но техни си, които ги притесняват в една или друга степен  Hug Така не се чувствам чак толкова "сама" в лудостта си.
 Мога ли да дам един пример за себе си, за да разбера дали аз мисля в правилната посока? Ще пробвам: аз обичам чистотата, обичам в къщи да ми е чисто и подредено, мога да минавам с парцал сутрин обед и вечер. Предполагам, че това може да се тълкува, че така като няма ред в собствения ми живот, се опитвам да го компенсирам с реда в къщи (например). И сега от как съм болна съм зарязала чистенето и подреждането, именно защото съм болна. И все си казвам "като се оправя-ще излъскам всичко, само да ми мине". И така ден след ден в къщи е кочина, щото аз чакам, ли чакам.....Вторачила съм се в мислите си колко съм зле и това ми е приоритет. Ако започна да си мисля, че всичко е в главата ми и всъщност не съм легнала да умирам и спра да отлагам нещата (не само чистенето) за "след като оздравея", а си продължа ежедневните ангажименти (които ми носят някакво удовлетворение), постепенно ще спра да мисля за състоянието си така задълбочено (защото сега цялата ми енергия е съсредоточена там, че съм болна) и постепенно ще се оправя-нещо като вторичен ефект?!?! Аз сама вече се оплетох, не знам за теб.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Trust me, според мен си на прав път по принцип, само започни да се вглеждаш повече в себе си и да се грижиш по-добре за нуждите си!Отговорите сами ще те намерят! Hug Hug Hug
Всеки си има своите си неща, които трябва било да приеме, било да разбере, било да преодолее, било да промени или комбинация от няколко или всички написани според случая... Wink

# 732
  • Мнения: 3 491
Цитат
Искам да кажа, не търси промяна във външните обстоятелства, надявайки се така да промениш себе си и да се чувстваш добре. Работи върху вътрешна промяна, която неизбежно ще доведе и до промяна в обстоятелствата.
Peace
Да добавя: Не залитайте по позитивното мислене. Най-лошото например е да се каже на един човек в депресия: Нищо ти няма, "втилясваш" се... Самовтълпяването на мисли не е решение. А осмислянена процесите.
Скрит текст:
Аз съм била около две години в ситуация на неистов ужас от всякакво заболяване или нараняване. Черногледството ми развиваше сепсис от най-малкото порязване...Та....мога да вляза в положение.Неприятно е, обсебващо, забравяш всичко друго. Пих си лекарството известно време и се оправих, независимо релапсите. Причини много - при мен беше операция, която имаше известни проблеми в постоперативния период, тогава го отключих. Но го отключих пак заради пристрастеност към контрола /да, пристрастеност като към наркотик, на една плоскост е/. На кой ще си оставя децата, как ще се справят и т.н. Всичко това е контрол, а не друго. Мина ми Grinning
Е как ще умра, като това значи да пусна контрола; или болестите, респективно смъртта ме плаши, защото е извън моя контрол. Несигурност, плод на малоценност. И още причини и още причини. Търсете вашата. Тогава ми предписаха нитрик ацид, а съм била жив арсеникум......
Дано моята епизодична история също ви бъде полезна.

# 733
  • Мнения: 648
yulinga, много ми е интересно да те чета, пишеш толкова полезни неща   bouquet

Последна редакция: нд, 06 юли 2014, 08:08 от penelopy

# 734
  • Мнения: X
Да, и аз бих искала да разбера какво значи "да работя" за конкретно нещо. Как да работя, за да превъзмогна този пуст страх/паника от болести? Аз мисля, че знам от къде тръгва всичко при мен-от както почина майка ми. Оказа се че дълги години лекарите не са могли да навържат симптомите й за правилна диагноза и когато е разбрала, вече е било късно. От деня, в който разбрахме какво й има до смъртта й минаха два месеца. До тогава в семейството ни за болестта рак бяхме  гледали само по филмите. След това, когато синът ми беше на две изкара пневмония, с лежане в болница. Ей тогава вече тотално превъртях. От тогава само да го чуя да се изкиха или да видя сопол и си представям болници, инжекции, системи... И започвам да мисля само и единствено за това. Осъзнавам, че сама си усложнявам положението, а и явно вредя на детето, но въпреки това не мога да спра да мисля. Трябват ми повече "извънкласни занимания", повече нови емоции, преживявания, ангажименти, които да не ми оставят време за тия черни мисли...
Ох, темата е дълга и обширна, факт е, че от тази вечер съм с ново ХЛ и се надявам подобрението да е бързо, но за сметка на това-трайно Wink.
Мечка Малинарка, и моето конституционално лекарство е като твоето Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт