КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 32-ра тема

  • 51 736
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Не знам точно какъв съвет да ви дам за преодоляване на страха от болести, но ви разбирам напълно... Hug
Иначе наистина често осъзнаването е първа стъпка. Понякога до следващата може да мине време, а дори и човек никога да не стигне до нея...
Скрит текст:
По повод страховете, ето 2 истински примера от моя живот... Crazy
В университета имах страх от писането. Всъщност ме беше страх да не се окаже, че съм посредствена; че няма да мога да напиша нито една смислена и научно-приносна дума. И за да преодолея този страх, записах да уча магистратура. Понеже знаех, че там няма мърдане - така или иначе ще се пише дипломна работа. Разбира се, мотивът за магистратурата не беше само този, но и това влизаше в сметката. Естествено, написах си дипломната работа, а и няколко курсови междувременно. Смело се изправях пред страха си всеки път, с всяко следващо писане добивах все повече опит и се отърсвах все повече от страха. После и дисертация написах, че и статии разни имам публикувани.  Embarassed
Друг пример. Помня боледуването на детето след първото посещение при хомеопата. Каза: никакви алопатични, щом температурата не надминава 39.5. Цяла нощ стоях будна, щях да се побъркам, какви ли не мисли ми минаваха през главата, колко е опасна Т и т.н. Обаче си казах: това е един различен път. Избрала ли си да вървиш по него?Да. Имаш ли доверие на хомеопата? Да. Значи трябва да стиснеш зъби и да следваш друг модел на поведение. След 2-3 пъти вече нямах проблем с температурата. И това е точно защото направих тази крачка и излязох от обичайната си схема на поведение (която беше да давам температуропонижаващо след 38.5).А междувременно, сменяйки схемата на действие, си дадох възможност да понатрупам личен опит с темпаратурата и боледуванията на детето и да се убедя, че не слиза всичко надолу, ако не се лекува алопатично; че температурата не е страшна, а е част от оздравителна реакция на организма; че хрема може да мине и без капки, както и отит; че не всяка кашлица идва от дробовете, а може да е предизвикана от хрема, и т.н.
Грубо казано, страховете са нещо като кръг, който ни огражда. Успеем ли веднъж да излезем от него, дори за малко, виждаме какво има отвън. А излезем ли няколко пъти, съвсем. И все по-лесно ни става да не се връщаме в кръга, в чиято "сигурност" сме се крили до момента...
А като направим крачка в тази посока, после все по-лесно провокираме себе си да търсим нови реакции, ниво нагласи и модели на поведение, които ни карат да се чувстваме по-добре и да живеем живота си с по-малко страхове, по по-удовлетворяващ и смел начин. Всъщност смелост е нужна само за първите 1-2 крачки, оттам всичко тръгва някак от само себе си...
Извинете, отплеснах се, обаче не се сещам как по-обобщено да напиша това, което мисля, освен с тези лични примери...Дано не съм много досадна вече с моите писания  Embarassed
И все пак това са само конкретни случаи. В други случаи, че дори и в тези, подходът за осъзнаване и преодоляване на страха може да е различен...
Не мисля, че всичко би могло да стане ясно от няколко поста тук, всеки трябва сам да напипа вярната формула за себе си.  Hug Понеже нищо не е само, всичко идва отнякъде и често е свързано с други минали преживявания, нагласи, отношение, гледни точки и т.н.
Ох, голямо философстваме му дръпнах днес! Joy Но е искрено и лично и дано бъде полезно на някой! Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 06 юли 2014, 01:10 от yulinga

# 736
  • Мнения: X
О, не спирайте да пишете! Полезни сте, даже много  Wink. Понякога е нужно човек извън обкръжението ти да погледне отстрани и през неговата камбанария успява да ти обясни неща, за които сам не си се сетил.
Скрит текст:
Сега просто трябва да се изправя срещу страха си, определено няма да е лесно. И наистина-ако имам два-три успешни опита(излекувани болести/неразположения), нещата ще тръгнат по-добре, защото ще повярвам, че има и друг начин (а не неминуемо влошаване след стартиране на някаква болест).
Още веднъж благодаря, ще чета редовно тук.  Hug

# 737
  • Мнения: 3 484
Пиши, пиши Simple Smile
Скрит текст:
/мен ме мързи Rolling Eyes/

Отдавна не правя арсени. Но мога да ти кажа, че няма да решиш проблема, бягайки от него, тоест с разсейване. Това е временна палиация, тоест облекчаване, чисто симптоматично, което не решава проблема, напротив, само хаби енергия, защото за да избягаш, за да търсиш непрекъснато нови различни стимули, трябва енергия.
Възможно е да не си арсен, а само да обостряш състоянието си в арсен. Ако хомеопатът ти е добър, ти препоръчвам по-често проследяване. Предвид и че при теб има коекс система на травмата, диагнозата на майката, болестта на детето, тоест повтаряемост на относително близки събития, които задълбочават процесите.
Арсен дава сравнително бързи резултати, и в остро състояние, и в хронично, а ти си в това състояние от доста време. Доста лекарства имат симптомите, които ти изброи, и отделно включват и тези, които аз видях в редовете.
 
Скрит текст:
Моето състояние също бе дълго време, но се оправи в мига, в който смених хомеопата и спрях да пия нитрик ацид. За около 6 месеца излязох от доста задълбочена арсенска картина....С два или три приема на лекарството, разсрочени във времето. /индивидуално е, разбира се, защото никой не знае докъде е стигнала психо-емоционалната патология при отделния човек/. Някак един ден реших, че или ще умирам, или ще живея. Стана ми тясно в колибката, която си бях изградила. И вариантите, когато вече не ти стига мястото, са два: или чупиш колибката /е, може да е с цената на някоя-друга болезнена драскотина/, или застиваш и се предаваш... Въпросът е, че трябва движение, защото животът е движение. Спреш ли, това не е живот, а е ясно какво е.
Trust me, и аз ти благодаря, че четеш тук, независимо че звучи комично. Ако човек е бил полезен дори на един човек в този живот, значи има смисъл. А  понеже съм на вълна смисъл, затова го и казвам Crazy

# 738
  • Мнения: X
Мда, хубаво нещо е комуникацията   bouquet
А сега имам един чисто "теоретичен въпрос":
Скрит текст:
При положение, че си взех конституц. лекарство и 10-11 дни след това отидох за лечение на това остро състояние, което се появи и пих ново ХЛ.......какво става с конституционното? Предполагам се антидотира с новото  newsm78 (простете невежеството ми, тепърва ще се уча). И как се процедира след това-като оздравея от това остро състояние, пак на преглед за конституция ли? И ако е същото лекарство-то ще действа ли с втори прием?

# 739
  • Мнения: 648
Мечка Малинарка, yulinga, Trust me страшно полезен разговор, благодаря ви за него   bouquet Точно тези неща ме вълнуват и мен.

# 740
  • Мнения: 8 527
Мече, в две шишенца имам от лекарството Х, но е ползвано от двама различни човека с различни сукусии и т.н., останало е по-малко, мога ли да го събера в едно шишенце или е по-добре да не го правя?

И още нещо - може ли обяснение как от гранула да се направи стабилизиран разтвор? Или как е правилно да се долее (вода или спирт) във вече готовия разтвор - например в тия шишенца дето ми е оставало по малко?

# 741
  • Мнения: X
Да ме извинявате за глупавия въпрос, но лук (в салата) влияе ли на хомеопатичното лекарство?

# 742
  • София
  • Мнения: 28
Един спешен въпрос, извинявам се, ако е писано скоро. Търся аптека с хомеопатични лекарства по южното черноморие, къде може да се намери такава?

# 743
  • Мнения: 8 527
До 30 може да намериш в почти всяка по-голяма аптека. Добре заредена е на кауфланд в Бургас.

# 744
  • Мнения: 3 484
Да ме извинявате за глупавия въпрос, но лук (в салата) влияе ли на хомеопатичното лекарство?
Ако лукът ви влошава по принцип, може да повлияе. Да се прави разлика между влошава/подобрява и обичам/необичам. /в смисъл и алкохоликът обича алкохол, но го влошава/. Най-добре питайте хомеопата си.

Дари, писах ти на лични

# 745
  • Мнения: 3 484
Мда, хубаво нещо е комуникацията   bouquet
А сега имам един чисто "теоретичен въпрос":
Скрит текст:
При положение, че си взех конституц. лекарство и 10-11 дни след това отидох за лечение на това остро състояние, което се появи и пих ново ХЛ.......какво става с конституционното? Предполагам се антидотира с новото  newsm78 (простете невежеството ми, тепърва ще се уча). И как се процедира след това-като оздравея от това остро състояние, пак на преглед за конституция ли? И ако е същото лекарство-то ще действа ли с втори прием?

По принцип се връщаме към прием на конституционалното. И пак зависи. Ако тези 10-11 дни са били от значение в смисъл такъв, че жизнената сила вече е добре активизирана, може и да не се налага повторен прием на конституц. Така че най-добре преценява хомеопата. За антидотиране няма как да говорим за момента, тъй като това се разбира при изследване, в смисъл като се разпита добре човека се вижда дали е стъпил към пътя на оздравяване и изведнъж процесът спира, или не.

# 746
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Заповядайте в новата 33-та ТЕМА! Hug

                  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=789692.new#new

# 747
  • Мнения: 33
Искам да споделя за моя опит с хомеопатията.
От години , когато имаме здравословен проблем -преди всичко за децата пробвам лечение първо с хомеопатия /предписано от хомеопат/ а в случай, че няма подобрение преминаваме към обичайните лекарства, предписвани от лекар при възпаление на дихателните пътища. Та в общи линии бях на мнение  хомеопатията ако не помогне няма да навреди,ДО ПРЕДИ СЕДМИЦА!!!!
Дъщеря ми до година и 3 месеца изобщо не е боледувала. Изведнъж започна да вдига много висока температура 39.5, -след преглед от лекар й поставиха диагноза херпангина. Започнах с беладона, фитолака декандра,меркуриус сулубилис и нищо. Детето изгоря 4 дни. Тогава реших, че ще се съглася на антибиотика предписан от педиатъра. /каза, че вече имала зелени секрети/ За три дни спадна температурата и уж се оправи.Антибиотика го пи 7 дни Точно след една седмица отново внезапно пламна с 39 градуса. Заведох я ня лекар иказаха, че е отново херпангина, но дишането й било остро и за това се налага отново антибиотик. ПРЕДСТАВЕТЕ СИ ВТОРИ АНТИБИОТИК ЗА ДЕСЕТ ДНИ. За мое щастие се свързах с хомеопат , за който знаех и преди, но не ни се беше налагало/нали си имах/ Само с консултация по телефона, изписа на детето един вид лекарство в точно определено разреждане, което лекарство давах цяла нощ през 2 часа и ЧУДО за една нощ малката оздравя. Легна с температура, а сутринта беше като пършинг.
От тогава мина седмица и  няма и помен от болестните симтоми. Следя от доста време форума, но все не вярвях,че е възможно с монопрепарат да се постигнат някакви изключителни резултати. Сега вече съм абсолютен фен на този вид лечение и благодаря на Господ, че има такива специалисти.
 newsm51

# 748
  • Мнения: 19 307
Чудесен резултат, 0403! Дано и за напред всичко да се оправя толкова бързо и да не се налага да посещавате често хомеопата!
Има вече нова тема с линк по-горе. Ако искаш се включи там.

Общи условия

Активация на акаунт