С трепет чакаме я пролетта ... тук е вече Септемврийки, стягайте децата за игра!

  • 64 609
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Стефи,не сме ги измъчили.Така е по-добре.За памперса и аз не се притеснявам,когато стане тогава.
Ние сутринта ходихме и взех на малчо два чифта сандалки и ще изкара лятото с тях.Аз си взех анцунг и дънки и вече похарчих парите преди да ги взема.

# 661
  • Мнения: 201
Ооо Данаека, той затова Дени се изнервя много у вас. Ники яко рита, катери се където свари, гоненицата и криеницата вкъщи са ни любими, иначе как ще изкараме деня.
Иначе и аз като Лина, много не се впечатлявам от цапането и газенето по локви, бъркането в боклука и т.н. Даже оня ден в дъжда се екипирахме и слезнахме долу да си поцапаме в локвите, намокрихме се и двамата и се прибрахме де се преоблечем, ама пък голям смях падна.
Стефис - хич не съм го измъчила, нито пък се бях притеснила за тая биберона. Стана на шега, ако беше проявил и най-малък признак, че му липсва, веднага щях да я върна. Иначе и при нас съня е по-дълбок и спокоен /за моя изненада/ без биберона.
Следващата ми цел е памперса, ама и там само ще пробвам и няма да насилвам нещата.
То е ясно, че рано или късно ще се откажат от тия неща, ама пък ако се случва лесно, какъв е проблема да стане по-рано.
Иначе, викаш там нон-стоп вали, а? Не е за мен тая работа, ще влезна в психото за нула време. Не видя ли слънце 10-тина дена и положението става трагично.
Вие временно ли сте там, или целта ви е да дръпните и децата при вас??

# 662
  • Мнения: 2 802
Не е за мен тая работа, ще влезна в психото за нула време. Не видя ли слънце 10-тина дена и положението става трагично.

какви 10 дена  #Crazy повече от 3 са ми много даже  Mr. Green

# 663
  • Мнения: 478
Данаека,не е ли рано за сандалки,еле пък и 2 чифта,ми ако кара само на дъждове и му умалеят до лятото newsm78  Ти си знаеш де,просто си разсъждавам.

И мойто си прави каквото иска,обувам височки обувки,локва не се пропуска,няма препядствие,което да не прескочи,по пейки се качва,само ме гледат другите майки въпросително,и една не издържа онзи ден и ми каза да отида да я хвана,че щяла да падне от пейката,тъкмо беше седнала и си клатеше краката,любимо нейно занимание Laughing , оставям я в някакви граници естествено,страх ме е да не се утрепе,ама така се расте,пък и така разчита на собствените си сили.С баткото все треперех,и той е по-страхлив и по спънат дори,сега с Маги поправям грешки... Rolling Eyes

Приспах я току що и отивам на кафенце с една френдка,баща им да си ги погледа малко Mr. Green

# 664
  • Мнения: 2 802
Моето дете няма късмет да има майки като вас  Laughing аз не давам чак толкова свободия  Sunglasses в моя свят всичко си има граници и не всичко може да се прави. Определено в някой неща имам напредък. В определени шкафове /както в този където беше лютеницата  Mr. Green/ в които не давам да се пипа отива вече и сам казва Неееееее  Joy като види ножа пак вика Нееееееееее и т.н. Не винаги слуша когато му казвам разбира се, но аз не спирам да си повтарям НЕЕЕЕЕЕ  hahaha

В локвите не давам да влиза  Naughty Хвърляме камъчета или бъркаме с пръчка  Mr. Green

# 665
  • Мнения: 217
И аз съм лоша майка, локви  no - качвам го в триколката и никакви локви. И аз все викам НЕЕЕ, ама кой ли ме чува  Crossing Arms Такава съм си и не мога да се пречупя. Не мога да си позволя да му купувам по 20 чифта обувки и да му разреша да скача в локвите. Има 2 чифта и като ги намокри, какво ще го правя после. Ако е лято и е топло ОК. Сега НЕ.
Ън, какво ще ги гледа твоят ММ децата, като Маги спи. Той нищо няма да усети. Приятно кайвенце на теб  Hug

# 666
  • Мнения: 184
Е,то не вали нон стоп,за 15 мин.може да е,но всеки ден. И слънчице има и навсякъде е зелено,тревата подстригана.  Stuck Out Tongue. На мен тук ми харесва, а и децата идват до 2-3 мес.,само да намерим подходящата квартира. Ако мога,ще пратя на Ън няколко снимки,тя да ги качи,че аз не мога.

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Здравейте! Гледам си говорите с какво да се разнообразявате в дъждовно време. При нас телевизора е нон стоп включен като сме вкъщи. Той е с интернет и от там и пускам разни песнички. Забелязвам, че доста си припява от тях, все повече думи казва, а от една седмица вече много хубаво си казва цялото име Йоана.
Аз също  не давам през локви да минава и да се цапа. Мисля, че после ще ми се качи на главата още повече като знае че и е позволено това и онова.  Wink Вкъщи все пипа детето, ама какво да правя, все НЕ и аз след нея, но ще мине и този период. То проблема е в мен, щото аз съм свикнала да контролирам и като не стане на моето, се ядосвам. Откакто се върнахме от Велинград режима е ужас. Два дни, през ден,  няма сън на обед Rolling Eyes Какво и стана, направо не знам. Дано да не продължава така. Случвало ли се е и с вашите деца?
Хайде това е от мен засега, лека на всички.  Peace

# 668
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Аз също в локви не давам да гази и да се цапа,но с пръчка бърка в тях.Камъчета и боклуци събира всякакви,нищо че аз все викам не.
Ън,не е рано за сандалки,ама и те не са от най-отворените.Даже днеска едните ги подносихме за вкъщи вместо пантофки,че иначе все са му изпотени крачетата.
Зори,криеница и ние играем в нас.
Аз искам да питам-дава ли ли сте вече на дечицата боб чорба,че в Понеделник им е такава на ДК.Май ме е страх да му е дам,че да не му е тежка и ще е изхвърля.

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Данаека мисля че това ще е отговора на всички майки от Пловдив.
Още нямаха 1 годинка бебоците когато на нашата кухня даваха боб чурба и сме го давали,не съм чула някой да е имал проблеми.Аз съм и давала и в къщи и също и грах и зелен фасул,давам ги често.

# 670
  • Мнения: 175
Привет!
Данаека, давам всичко а тя си решава дали да яде..има си мнение и вкус  Crazy Боб е яла но не всеки път иска...
На децата за да цапат в локвите не им трябват много обувки а само един чифт гумени ботуши  и са готови за забава. Емма не проявява интерес за сега  да цапа в локви, но да се въргаля по тревата,  и да ляга на земята редовно го прави. Камъни и пясък също са и любими за игра. Като цапа дрехи не се впечатлявам, дете е да цапа..пералнята и праха перат а което не се изпира хайде за боклука..
 Боклук като види и го взима и почва да дири кош за да го хвърли  Crazy   бъзикат ме да е запиша в отдел  за чистотата  Mr. Green Когато играе и падне, рядко плаче, става и продължава не и помагам. Гледам да е по самостоятелна нали може скоро да е пусна и на градина....

# 671
  • Мнения: 224
Аз имам сериозсен пробле с дисциплината  Mr. Green Като войник искам да е  Mr. Green  за момента се справям. Не давам да влиза в локви, боклуци не пипа, защото се цапа и се нервира, гледам да е все чиста, да не закача другите деца. Вкъщи също има сериозна дисциплина и все се чува НЕ  Mr. Green Леко съм изкривена аз, горкото дете  Mr. Green Дори вече лекарствата ги взима по команда. Преди нали съм ви споделяла, че мнгоо ревеше от Бейби вака... Вчера баща й носи в стаята прахосмукачката, тя отива и взима Бейби вака, слага го в маркуча, другия край в носа и започна да бръмчи с уста  Laughing Не е като да й е ежедневие май  Mr. Green
Иначе в дъждовни дни се забавляваме много. Гоним се, играем с една музикална топка, аз се мятам на земята с нея, а тя се попикава от смях. Сядам до огледалото, тя започва да се катери върху мен и да ме бори и всичко това се наблюдава в отражението  Crazy Редим чашки на кули, бутаме ги, събираме ги една в друга и пак обратно. Готвим в едни съдове и храним всички играчки. Забавления много си имаме  Mr. Green.
Иначе е вече по-добре, оправя се. Но много ме е яд на нея и нейните болести... но какво да се прави....

# 672
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Танева,аз грах и зелен фасул съм давала,ама боб не съм и се чудех дали да го дам.Май като казахте,че сте давали и няма проблем ще взема да пробвам и да му дам малко на обяд,че ако има нещо да не е вечерта и да не му е тежко и да го боли стомах.
Снощи незнам какво му беше,ама заспа с триста зора чак в 23.00 часа и в 5 се събуди с кански рев и така близо час.Нито разнасяне,нито вода,абе нищо не можа да го успокои.Биба обаче устоях и не съм давала,че вече няколко дни заспива без нея,а и не я търси.Май ще избиват два зъба на веднъж и затова рева ми се струва.

# 673
  • Мнения: 2 802
Данаека мисля че това ще е отговора на всички майки от Пловдив.
Още нямаха 1 годинка бебоците когато на нашата кухня даваха боб чурба и сме го давали,не съм чула някой да е имал проблеми.Аз съм и давала и в къщи и също и грах и зелен фасул,давам ги често.

Давала съм естествено, друг е въпроса, че като хапне две лъжици и отвръща глава  Crazy хич не ги харесва тези бобове и лещи, но за грах и царевица умира  Mr. Green  Даже му взимам от тези консервираните царевици и си хапва доволно самичък, после обаче в памперса излизат цели  Joy Joy Joy А аз във всяка манджа, която позволява слагам грах и даже с кеф яде и все търси грахчета в лъжицата, та така се залъгваме и си яде добре  Mr. Green

# 674
  • Мнения: 478
Айде и аз в клуба на Стаси с болните деца. Имам си цели две сополиви и покашлящи с червено гърло и на лек антибиотик. Тука явно се вихри някакъв бацил, защото всички вкъщи го лепнахме, сополи и драскане в гърлото. Дано минава бързо, че Иво от това гърло само се превзема и не иска да яде това и онова, не си искаше попарата за закуска ама няма проблем да нагъва соленки и цели парчета кекс да краде от масата.
В дъждовното време си издивяваме и ние вкъщи, поне че сме двете с майка и ни се пада по едно дете и няма чак толкова големи драми. Иначе аз съм от по-либералните майки и го оставям да прави каквото сметне че му е интересно стига да не е опасно за него. Тъй като не обичам да ми разхвърля шкафовете просто съм ги заключила и той така свикна и рядко отваря шкафове повече се забавлява да ги отключва и да разглобява ключалките, вече разбра как сам да си ги отваря и после веднага си ги затваря като се наиграе. За падането и пазенето аз го оставям да се спасява сам от много малък, като почна да се изправя го оставих да се научи да пада и сега е много добър в това начинание, като пада винаги се предпазва и не плаче освен ако наистина не се е ударил силно. Може би е станал една идея по-смел от колкото трябва, че грам не мисли че може да падне и да се пребие като се катери и върви към ръбове и такива неща. Аз в локви обаче не давам да се скача, хич не ми трябва да се мокри и каля още повече,той добре се справя и без локви, а и както се разболява от нищото предпочитам да са му сухи краката с вода си играе в нас на чешмата като мием ръцете. А неговото ново любимо занимание е да скача, от където му скимне най-вече от раклата на спалнята или от един кашон на пода и да бута количката (за истински бебета) из стаята напред назад и да влиза в багажника. И като цяло обича да кара колички и да тича и това прави по цял ден. По специални занимания за дъждовно време нямаме.
Сега да си го похваля вече казва мяу като види котката и почва да и нарежда  "оо коте мяу мяу коте", а за кучетата казва бау бау. Не знам защо е решил че мечетата са котки и на тях вика коте ама аз се мъча да му набия в главата че не са котета. И продължава упорито да не иска да повтаря ама грам, няма да е от ученолюбивите деца явно. Може със сестра му да проговорят заедно хихихи
Данаека децата вече хапват пържоли и кюфтета едвали един боб ще ги узори много. Иво си хапва боб откакто го дават на кухнята и проблем не е имал, въпреки че боба и лещата не са му от любимите неща пак си ги изяжда.
Колко много писах личи си че едното дете спи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт