Юлчета 2008 (тема 148)

  • 70 429
  • 314
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 1 103
Аз записах Диана на художествена гимнастика преди почти 2 години. Аз като малка съм тренирала също. Съответно в някакъв момент Диана започна да мрънка и да не иска да ходи, натиснах я. В последствие започна да плаче преди гимнастиката, говорих с треньорката да разбера дали има някакъв проблем.Тя каза, че в момента, в който я оставя спира да плаче и е супер старателна и й харесва. Пак я натиснах. Вече не се коментира темата, тя знае, че трябва да ходи. Докато мога да я натискам в тази посока, ще я натискам. Стойка и походка сега се градят. В един момент, в пубертета най-вероятно, ще спре да слуша каквото и да е, но поне няма да е прегърбена като повечето деца в днешно време.

По въпроса с училището, всички училища на мен са ми далеч, живеем във вилна зона, така че съм избрала Руското училище, остава и да ни приемат, че наплива за там е  Shocked За това училище има и добр, и лоши отзиви. Не го мисля вече, всяко дете с късмета си. Имаме и едно частно руско училище, с уникална база (басейни, игрища, обсерватория...), но е доста далеч, въпреки, че си имат осигурен транспорт... все пак почти час е дотам и пак толкова обратно. Чудя се малко и за там.

# 121
  • Мнения: 6 918
Тони, като каза Руското на Лили "брат й" учи там Mr. Green
А, между другото Лили ще си има сестричка след месец и нещо Grinning Не е от мен.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 902
Ей че бързи тез мъже ooooh!

# 123
  • Мнения: 6 918
Е, то беше случайно Wink

А училището на Камчия ми изглежда интересно и на мен, но наистина е далеч и колкото и да се чудя не мога да измисля какво ще го правят този руски. То не е лошо да го знаеш, но някак като основен език не виждам смисъл.

# 124
  • Мнения: 195
Киса, кое училище сте избрали?
За Славейков я глася дано да я приемат. Може би и за Руското ще подам, че е близо до майка ми.
Меги ходи на езда, отначало даваше отбой понеже я беше страх от конете. После веднъж пак, когато треньора я натовари повечко, но продължава да има огромно желание. На плуване ходи едно лято и бързо се отказа, защото на три пъти за малко да я удавят.

И да се похваля с още нещо: По всяка вероятност... ще ме видите утре в БТВ Новините, във връзка с проекта Селска трапеза  Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 6 918
Киса, супер, кажи по-подробно, по кое време, централната емисия ли?

Това Славейков трябваше да го търся, не знаех, че така се казва Grinning Той Павката май ходи там, може би на предучилищна, не съм сигурна, само ми се въртят като спомен снимките.
А ездата звучи интересно, само на това май не ми беше хрумвало да я водя Laughing
Иначе говорих с нея, тази събота ще ходим на балет newsm44 Ама те и такъв график му направиха на балета...преди беше вторник, четвъртък и събота. Сега го направиха петък вечерта, събота и неделя на обяд Crazy Никога не съм успявала да отида и трите дена, много са струпани.

# 126
  • София
  • Мнения: 334
Бухти, той кога те тормозеше и преследваше, кога дете чака  Joy Е, предполагам, че сега ти е по-спокойно във всяко отношение.
Киса, изтървала съм. Пусни линк, ако има.

За училището: двете най-близки квартални са на по 15 мин. пеш и са с лоша слава и плачевни резултати на матурите (на около 170 място от 190 софийски училища)  ooooh! Та ще са ми много резервен вариант. Ще кандидатствам в съседните квартали, харесала съм 2, но там пък е малко вероятно да я приемат, понеже няма да имаме точки за местожителство в района на училището. Близо до нас има много добро частно, но не е ясно дали ще имам още работа след майчинството, ако остана без - кога и какво ще намеря. Затова ще стискам палци за по-далечните държавни.
Дари също започна да ходи на художествена гимнастика. В градината имат като допълнително занимание и оттам учителката на няколко пъти ни обръща внимание, че е много гъвкава и й се удава и я покани в тренировъчната група. Декември я записахме на заниманията, януари ни каза да я водим и на тренировките на клуба, макар че там работят с по-големи момичета. Много й харесва и ходи с желание, вкъщи също прави по някое упражнение, вече чак и бебето прави разни кълбета и вири крачка край нея  hahaha Аз се радвам, понеже знам, че наистина е добре за тялото, за общото физическо развитие, за стойката, а и за концентрацията и характера. Тони, малко ме притеснява въпросът със спортните травми - като занимавала се с това, как гледаш на нещата? Можеш ли да прецениш докъде да стигне с гимнастиката изобщо и с конкретните упражнения, за да не се стига до травми? Всъщност родителите поначало не присъстват на тренировките, как да следя за претоварване, само на евентуални нейни оплаквания ли да разчитам?

# 127
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз съм против художествената гимнастика,завършила съм спортно у-ще,в класа бяхме плувци и гимнастички...много ги мъчеха горките,още помня разни фрапиращи сцени...И изобщо съм против спорта,като сериозно занимание...за удоволствие да,но до там!

# 128
  • София
  • Мнения: 334
Плуването е хубав спорт, подходящ и за деца, и за възрастни. За гимнастиката - може би зависи къде и при кого тренират децата? На 2 пъти съм гледала тренировките на Дари и не са притискали нито физически, нито психочески децата. Треньорката казваше какво да направят и допълваше за тези, които не могат да го изпълнят, по-лек вариант. Но това е в седмичната група, в клуба не знам как е, именно затова се притеснявам от травми. Ще говоря с треньорката при първа възможност, но ми се искаше да чуя и вашите мнения. Благодаря, Кали Simple Smile

# 129
  • София
  • Мнения: 1 902
Имай впредвид,че в гимнастиката има страшно много травми Sad
В плуването също...въпреки,че не изглежда така,последиците от сериозни занимания в бъдеще са неприятни!

# 130
  • Мнения: 479
Колко е хубаво, че пак сме тук  Hug

Оле  Joy няма грешка, не се скътавай!

На Катето най-накрая й падна зъб, голямо чакане и вълнение падна. Беше почнала да ми се сърди на мен, не било честно и тн, все едно от мен зависи  Crazy

Иначе, тя посвикна в новата среда. С езика напредва, назад е още от другите, но до година-две (по думи на учителките й), ще ги догони. Нас вече ни поправя, много е смешна  Heart Eyes Имаше и трудни моменти - съученици да й смеят, че чете "бебешки" книжки. Но е нормално, деца са, те не могат да преценят ситуацията обективно.
Морим я и с уроци по френски, да не го забрави...
Иначе ходи от училището на плуване веднъж седмично и допълнително сме я записали на тенис пак толкова.
И тягата й свършва  Laughing

Липсвахте ми, да знаете. Пиша и в чужбинската тема, ама, изобщо не е съ-що-то!

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Спокойно де, ще ти дойда на гости скоро Mr. Green Така де, трябва да проверим добре ли сте настанени, англичаните дружелюбни ли са или лицемерничат и да докладвам тук после, да не те мислят девойките   Party Пък догодина, живи и здрави, направо с двамата младежи предвиждам да постоим при сестра ми през лятото.
Пък ти, като си идваш, мятай по един Weetabix в багажа, че у нас страшно върви, добре че постоянно някой пътува, в неделя чакам нова доставка  ooooh!

# 132
  • Мнения: 6 918
Бухти, той кога те тормозеше и преследваше, кога дете чака  Joy Е, предполагам, че сега ти е по-спокойно във всяко отношение.
Амм не, почти същото си е. Имаше една седмица в която не ме притеснява като разбра и после пак си продължи Tired Е айде, малко по-малко е от преди. Вече съм убедена, че нищо не може да го спре.

Балета също е опасен, но аз не планирам да я правя балерина, надявам се да не й навреди... Сестрата на една приятелка е тренирала балет, но тя е била в музикалното училище. Болят я колената сега, докато е тренирала са й падали ноктите на краката постоянно, нещо с костите на стъпалата имаше също.

# 133
  • Мнения: 479
Спокойно де, ще ти дойда на гости скоро Mr. Green Така де, трябва да проверим добре ли сте настанени, англичаните дружелюбни ли са или лицемерничат и да докладвам тук после, да не те мислят девойките   Party Пък догодина, живи и здрави, направо с двамата младежи предвиждам да постоим при сестра ми през лятото.
Пък ти, като си идваш, мятай по един Weetabix в багажа, че у нас страшно върви, добре че постоянно някой пътува, в неделя чакам нова доставка  ooooh!

Елате, елате  Hug Ще ви хареса.
От англичаните впечатленията са ми много добри. Мили и услужливи са, напълно лишени от комплекса "кой какво ще си помисли"  Wink
За Weetabix, ще гледам да не забравя. Преди Великден ще се приберем за 10 дни.

А, за ученето на език, си много права. Колкото по-рано, толкова по-добре и толкова повече, разбира се  Mr. Green

Ели от нашата тема (Варненското Ели, на Лора майка й), много ми помогна в началото и изобщо си ми помага да се ориентирам и мога да разчитам на нея  Heart Eyes Голяма работа сме, да знаете  Simple Smile

# 134
  • Варна
  • Мнения: 1 103
По повод травмите...тренировките са по час и половина 2 пъти седмично, това е стандартната програма (Диана я викат на извънредна тренировка заедно с още 2-3 деца, защото показвала някакви данни и й стават 3 тренировките на седмица..), но дори и 3 тренировки по час и половина не смятам, че са много. Отделно травмите, според мен, най-вече се случват или при малко трениране или при супер активното трениране тоест е добре да се намери златната среда. Аз виждам страхотна разлика при Диана в стойката и походката за 2 години трениране и то в началото (първата година) си ходеше по 2 пъти седмично.
Отделно, аз непекъснато повтарям, че зад всеки успех стои много труд. И не винаги ти се ходи, и понякога си уморен, но ако искаш да си добър в нещо е нужно постоянство и труд. Абе... правя се на много мъдра Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт