Помощ с изработката на тази декорация

  • 3 341
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами,
Имам запитване към вас относно нещичко, което съм се решил да изработя от доста време насам.
Ето какво представлява то:




Изключително много ми харесва и възнамерявам да го поставя в дома на майка ми. Събрал съм около стотина ролки от тоалетна хартия.
Доста се рових, но никъде в интернет не пише точно как се изработва, намирам единствено изображения като тези.
Най-вероятно ще трябва да поставя нещо в ролките, например PVC тръба, за да не се мачкат докато ги изрязвам. Дали ще стане с обикновено макетно ножче? Ролките са доста дебели, съдържат много слоеве хартия и ме притеснява факта, че докато режа хартията ще се надъвче и ще изглежда много грозно.
Все още не ми е останало време да пробвам, в момента имам куп глупости на главата си.
Та, какви са вашите идеи?

Благодаря предварително и приятен ден Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 950
Ами с макетно ножче или... хм, скалпел...  newsm78 Просто пробвай, то само ще си покаже.

Доста трудно ми се струва на мен.
Да не те отчайвам, но аз мисля, че е правено с пънч - специален резец  в съответната форма. Въпреки че не знам как биха го вмъкнали вътре в рулото.  Thinking Ило поне горната част, кодето са цветните пъпки.

Ето още няколко идеи за оползотворяване на ролки от тоалетна хартия.









Последна редакция: пн, 17 мар 2014, 14:35 от utro77

# 2
  • Мнения: 6
Благодаря ти за отовора, ще потърся нещо изключително остро и ще действам  Mr. Green

Тези венци съм ги виждал. Има изключително красиви идеи с използването на ролки от тоалетна хартия (даже бях гледал и рамка за огледало). Само да му се занимава на човек  smile3502

# 3
  • София
  • Мнения: 350
Това първото от първия пост съм го виждала, авторът е Yuken Teruya в интернет ще видите още от произведенията му, дори има и още по - сложни негови неща.

# 4
  • Мнения: 6
Това първото от първия пост съм го виждала, авторът е Yuken Teruya в интернет ще видите още от произведенията му, дори има и още по - сложни негови неща.

Това не го знаех, благодаря ти много Джес.
Току-що влязох в сайта му, намерих дърветата от ролки тоалетна хартия, но няма информация как ги е изработвал. Явно държи почитателите си в мистерия, :с

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има ножове с накрайници с остър връх като на скалпелите. С тях ще стане, но се иска доста натиск и още повече прецизност. Намират се и в магазините направи си си сам като Бриколаж, ако не бъркам.

Другият вараинт е да се режат с машина - там таива количества няма да са проблем. Иначе на ръка е много труд.

# 6
  • София
  • Мнения: 350

Това не го знаех, благодаря ти много Джес.
Току-що влязох в сайта му, намерих дърветата от ролки тоалетна хартия, но няма информация как ги е изработвал. Явно държи почитателите си в мистерия, :с

Имало е обяснения как го прави, но в последствие е затрил статията(защото има много източници който посочват статия, която вече не съществува), явно го е превърнал в бизнес.

Общи условия

Активация на акаунт