Септемврийче малко покажи се - момче ли си или момиче? - Тема 4

  • 30 846
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 230
Рали, хубави дрешки от Waikiki. Simple Smile Ама как ги намирате бре, момичета? Мен хич не ме бива да пазарувам от МОЛ-ове. Като вляза в някой магазин и ги видя така наредени по закачалките, всичко ми се струват парцали.  Embarassed А виж, ти сега като си си купила и показваш, ми харесват!  #Crazy

# 61
  • Мнения: 53
Juleto, и аз съм така през повечето време  Wink. Туниките не са нищо особено, но наистина като се сложат стоят много семпло и сладко. Материите не са лоши, а са и в светли цветове. Досега винаги се обличах само в черно. Но, за да съм честна дрехите за бременни ми се струват доста скъпички, а и много еднообразни. Повечето неща на щанда за бременни бяха доста грознички, поне за мен  Laughing.

# 62
  • София
  • Мнения: 358
Аз обикновено си намирам дрехи за бременни в магазините, в които всъщност няма дрехи за бременни  Mr. Green Винаги има по някоя дрешка, която става за бременни. Доста по-хубави са и оригинални.

# 63
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!  Hug

Елч, чакаме добри вести от теб днес!  Hug Дано всичко да е наред!  Praynig Praynig Praynig

Цветелина  Hug Понякога нещата отстрани изглеждат по-драматично отколкото са всъщност. Simple Smile А и с чуждите деца е съвсем друга бира.  Wink
Скрит текст:
Всъщност на мен винаги ми е странно когато ме попитат дали ми е трудно или пък как се оправям с две момчета. Моята настройка е съвсем друга и въобще понята "трудно" и "лесно" са ми извън речника. Когато имам някакво предизвикателство да се справя с него (например храненето на големия ми син), оглеждам ситуацията, правя си оценка с какво разполагам и работя с наличното. Не сравнявам (с други деца), старая се да не се разсейвам с "какво би било, ако...", гледам да не се самонавивам с какво АЗ искам да се случи.
Ясната представа, че децата ми са самостоятелни личности със свои особености много ми помага. Когато се съобразявам с това обичайно нещата се случват гладко. Не винаги разбира се бързо и от първия път, но без сътресения.
Виж, истински трудно ми беше първите четири месеца след раждането на големия ми син. За мен този период си беше кошмар на яве. Страдах от следродилна депресия и това много ми скапваше всичко.  Rolling Eyes Добре, че се усетихме сравнително навреме, че това, което се случва не е нормално, независимо какво се опитваха да ни убедят повечето хора край нас и взехме мерки. Тогава претърпях огромна трансформация и съм много благодарна за всичко, през което минах. Макар че си беше изпитание за мен сравнимо с това да изкачиш К2. Laughing (Еверест ще почака  Joy)

И малко да го обърна на шега... Когато стане въпрос в компания за (не)яденето на Божидар и аз се шегувам с малкия ми син, който е много ящен. Бъзикам се, че ще им го изпратя за няколко дни да видят как се изхранва такъв гладник и как не мога да му насмогна с яденето, и как тогава Божидар ще им се стори песен - хапне две хапки (ако въобще) и е готов!  Joy

Рали, радвам се, че вече се чувстваш по-спокойно.  Hug

christina1980, принципно аз не се гримирам. Рядко, само по поводи, ежедневно използвам само балсам за устни. Ползвам ежедневно и лосионче и кремче за лицето. Но аз от години използвам само натурални масла и биокозметика, която си е ОК принципно. Съдържанието на конвенционалната козметика си ме втриса и без да съм бременна.  Rolling Eyes

Свет, радвам се, че новините от ФМ са добри!  Hug

# 64
  • Мнения: 25
matsutka , и аз не знам кога ще ме изпишат, тъй като лекарите овладяха кръвоизлива, но сега продължава да има кафеникаво зацапване, което е стара отичаща се кръв и евентуално ще чакат всичко да се изчисти напълно, за да ме пуснат в къщи  smile3506
За дрешките и аз съм съгласна, че не е нужно да са от магазин за бременни. Сега като гледам и модата са актуални по свободни дрехи от което естественно ще се възползваме и ние  newsm03

# 65
  • Мнения: 1 721
Елч, и от мен имаш силно стиснати палци и те чакаме на отчет ..

# 66
  • Мнения: 4
Я, колко сте изписали за един ден Simple Smile Мен ме изписаха от болницата - да си кажа, че да не е един прост "запис" Simple Smile

# 67
  • Мнения: 25
Нощни очи , ох, аз нали съм си мрън мрън, ама ще може ли ако имаш време да ме добавиш  newsm51
vani4ka_84 , браво много се радвам за теб, дано следващят път когато влезеш там да е за раждането на малкото човече. Сега се пази  newsm10

# 68
  • София
  • Мнения: 358
Нощни, сега като се замислих, всъщност проблем с храненето има първото ти дете. Което веднага ме навежда на мисълта, че не си била много опитна, като за първо дете и може би си допуснала някои грешки, които вероятно и аз допускам в момента с първото ми дете. Виж второто колко ти е ящно. Процедирала си по-полека, спокойно и нещата са се получили. Все гледам да си мисля, че децата са различни, че ние нямаме кой знае каква вина, а просто децата са си такива, но пък като се замисля, не е баш точно така. не целя да те обидя, хахаха не ме разбирай погрешно. Аз винаги търся вината в себе си и не ме е срам да си призная, ако съм сбъркала някъде.
Тигърче, дано по-скоро се прибереш.  Hug гадно е сама в болница, добре че поне нет си имаш да си драскаме.  Grinning
Ваничка, страхотни новини. Дано всичко е наред от тук насетне.

# 69
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мутси, разбирам те чудесно! Не се притеснявай, не си ме обидила!  Hug
Всъщност двамата са захранвани по коренно различен начин и това със сигурност се отразява. Но няма как да разбера до къде се простира моята неопитност и от къде започват неговите специфични особености.

Божидар е захранен рано, на 4 месеца и една седмица. С купешки пюрета и каши. Към 6-ти-7-ми месец установих, че това просто не работи за нас. Не че не ядеше, напротив. Но си ме глождеше, че нещо не е ок в цялата работа. И тогава започнах да си му готвя и да го използвам педагогическото захранване и захранване водено от бебето (тогава не знаех, че въобще има такъв метод, бях си стгнала сама до него). Не е отказвал храна, но и не мога да кажа, че е бил много ящен.
Искрен е захранен на 5 месеца и седмица някъде. Беше неудържим. Пищеше, че иска от яденето ни, ровеше по чиниите, искаше да си отваря сам хладилника...  hahaha Joy Едва го удържах да навърши поне пет месеца за да започнем. Той от самото начало се храни сам, почти не е ял пасирана храна и съм убедена, че това много се е отразило на отношението му към храната. Но пак е трудно да се каже до къде се простира вече опита ми и от къде - неговите особености.

Тигърче, напомняй, не се притеснявай. На моменти съм забравана!  Wink Само ми напиши данните си моля! Може и на лични, ако предпочиташ, може и тук, както ти е удобно.

# 70
  • Мнения: 25
Нощни очи , 39 години, второ дете, Стара Загора, термин 25.09  newsm44

# 71
  • Мнения: 135
tigar4e , и аз сьм на 39г ,бременна с второ дете и термина ми е на 20.09 ,но вьрвя 5 дена назад .така че сме на една дата .
Да се похваля,запазих си час за втора ФМ  при Марков за 30.04 .тогава ще сьм 19г.с. и 4 дена .Исках да е за пьрвата седмица на май , но няма да е на работа тогава по празниците.
Имам записан час и за Фемина ,но там ще го откажа .По точно те ме записаха на пьрвата ФМ .
Лек ден.

# 72
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни очи , 39 години, второ дете, Стара Загора, термин 25.09  newsm44

Добавих те!  Peace

# 73
  • Мнения: 615
Да се запиша в новата тема, преди да сте я изписали  Crazy
Нощни   bouquet за хубавата тема.
Юле и аз като теб, тук се подсещам за седмиците. дано не те стряска вече малкото, а да си стои послушно на топличко.
Отивам да наваксвам с четене  #Crazy

# 74
  • Мнения: 160
vani4ka_84, радвам се, че са те изписали вече. От тук нататък - само хубави моменти да имаш  Hug

Нощни очи, стана ми интересно за следродилната депресия. От какво точно се получава? От това, че всичко е напълно ново и животът ти се преобръща тотално или от страх, че не можеш да се справиш? Как се разпознава това състояние и ти как се справи с него? Не държа да ми отговаряш, ако не ти се говори за това или не ти е приятно  Hug . Ще ми бъде интересно, ако и другите майки с опит споделят, дали са изпадали в такава депресия и изобщо, как сте се чувствали в първите месеци след самото раждане.

За дрехите, аз все още си ходя с моите си дрехи. Но вече бая си издувам блузките и започнах да обикалям и да си търся разни туники, но много трудно по принцип си намирам дрехи, защото аз държа на памучните материи, а все по-трудно и трудно намирам хубави дрехи от такива материи. Иначе то на всичко пише 100% памук, ама като го пипнеш и ти става ясно...  #Cussing out . Хубавото при мен е , че трябва само да си намеря някакви готини платове и да отида при леля ми да ми ушие каквито си исма рокли и дрехи. Имам вече доста идейки, но все не ми остава време да отида и да ги обсъдя с нея. Все се надявах да успея да си намеря поне 2-3 хубави блузи да си купя, ама май няма да ми се получи номерът  newsm78

И последно питане към опитните: как да разпозная контракциите?  #Crazy Знам, че сега е възможно да се появяват такива, как да ги различа и позная и кога е опасно и трябва да се свържа с доктор? По принцип не ме боли коремът. Но понякога се е случвало, лягам и си почивам, ако не отмине пия но шпа и ми минава  newsm78 , но това наистина се е случвало само няколко пъти, слава богу.  Praynig

За грима, аз не се гримирам по принцип, не харесвам грим и ме дразни като съм намазана с нещо  ooooh! , ползвам гланц за устни и си мажа лицето със сок алое вера

Слънчев ден   bouquet

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 13:24 от Wickedly

Общи условия

Активация на акаунт