"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 422
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 30 825
  • Мнения: X
Последният, който се опита да се прави на тарикат и да хвърли боклука си в кашончето, в което хвърляме рекламните брошури от пощата, беше забравил, че е хвърлил в боклука си квитанции за платени сметки с името му в тях. С домоуправителката любезно му качихме торбата с боклука до апартамента и му обяснихме къде са казаните. Повече не повтори. Пък и на мен не ми се иска пак да водя разследване чий е отпадъка.

# 30 826
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Кооперацията ни е малка, добре поддържана, живеят основно млади хора и 2 по-възрастни семейства. Общо взето всички пазят и се чисти от външна фирма два пъти седмично. Каква беше изненадата ми, когато до входната врата на сградата, от вътрешната страна, някой китно си е подпрял две торби с боклук. Вчера ги подминах, защото предположих, че по незнайни причини някой ги оставил за момент и възнамерява да ги изхвърли - контейнерът е на 20 метра. Но днес още са си там. Чудя се каква може да е причината да си оставиш боклука на общите площи и да го "забравиш"  newsm78

Същата случка имаше и в моя комплекс зимата, та по този повод се сдобихме с табела, поставена от домоуправителя, която гласи "Тук няма домашни прислужници". Това е първото, което се набива на очи като влезеш в двора, но пак по-добре от торби с боклук.
Преди няколко дни пък имахме събрание на блока, нямам думи да опиша как хора с претенции не могат да се изслушват и да общуват помежду си без обиди и епитети. Tired

# 30 827
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 551
А пенсионерите на 50 си цъкат наоколо и не им дреме.

Изказа се  ooooh!

# 30 828
  • Мнения: 5 060
Аз не само че мога да си забравя торбата с боклука във входа, но и мога да не го забележа няколко дни, че е там. Не ми се е случвало до сега, на за сметка на това съм излизала с боклука, качвам го в колата, обикалям напред-назад и чак като паркирам на връщане зацепвам, че съм го разходила из София.
Та ако съседът е шматка от моя ранг, не му се сърдете на човека, не го е направил с умисъл.

# 30 829
  • Мнения: 13 432
Тоя номер с колата и на мен ми се е случвал да поразходя боклук.
Междусъседските отношения са си буре с барут. За боклука го разбирам, на на мен една бабички ми дигаше скандали за 5 сандъчета, които през зимата бях изкарала на площадката и и пречели да ходи.
Как и пречеха до стената ми е трудно да разбера нито пък виждам нещо лошо да има цветя на площадката, а дори не живеем с нея на една площадка , а сме през три етажа

# 30 830
  • Мнения: 5 060
И аз навремето бях ентусиастка. Блокът чисто нов, хубав, с широки общи части.
Сложих 3 сандъчета с цветя до изхода, не бяха на земята, има подходящо място като полица.
Още на другия ден изчезнаха. Може би някой си е помислил, че са изхвърлени и реши да ги спаси.

# 30 831
  • при късмета
  • Мнения: 24 099
Вие сте добре, че боклука поне го разхождате с колата. Преди години близък приятел на нашите е на гости. Беше по време на режима на тока, а живеехме на 17 етаж. Тръгна си човика и майка го помоли да хвърли плика с боклука. Той човека си е разсеян по природа де, но излизайки от входа контейнерите са точно пред него. Добре, обаче видял, че идва трамвая, та се затичал и хванал трамвая без да хвърли боклука

# 30 832
  • Мнения: 13 432
Отдавна ми мина ентусиазма, с тия кисели бабички във входа ми е писнало да се разправям.
Една имаше се грижеше и направи градинка пред входа, много хубава, същата тая й дигаше луди скандали,че я поливала от общата вода, която всички плащали и жената спря, отиде си да си живее на вилата и си даде апартамента под наем, въобще с тия кисели бабички нищо не става.
Все си викам дано не стана и аз такава, откакто ги сложих в игнора ми е много по-спокойно

# 30 833
  • Мнения: 2 643
Това със слагането на саксии с цветя на стълбището е страшно досадно. Не стига, че мястото не е особено широко, а и като си натоварен с хиляда торби трябва да се съобразяваш да не ги бутнеш. Ако са и тежки полагаш усилия да ги държиш по - високо, че да не пострадат китките, което с моите пилешки мускули доста ме напряга  Simple Smile

# 30 834
  • Мнения: 2 157
Е, не всички входове са миниатюрни. Rolling Eyes
В нашия съседите са сложили немалко саксии, но пространството е повече от достатъчно, а и са разпределни по няколко на перваз и евентуално на площадката.
Всъщност на мен даже ми създават допълнителен уют. Все едно вече съм си вкъщи. Embarassed

# 30 835
  • Мнения: 2 643
Разбира се!
Когато са върху разни первази или вдлъбнатини в стената на мен не ми пречат.

# 30 836
  • Мнения: 13 432
Говорех за площадката, която никак не е малка и за да попречи на някой трябва да ми се завре пред вратата, а дори и да беше на стълбището е достатъчно широко, пък и масово се качват с асансьор, особено с багаж

# 30 837
  • Мнения: X
zari65, дразни понякога - един сложи саксии, друг - стари мебели, трети - каквото няма място вкъщи. За някои хора саксиите не са украса, а поредния боклук.

# 30 838
  • Мнения: 19 525
Ама то има саксии и саксии, едните с хубаво поддържани цветя, красиви, а другите с някакви дръгливи подобия на цветя в тях, неполивани /или пък с кални локвички около тях/, с изсъхнали листа и направо грозни. Та една саксия както може да създава настроение, така може да загрози един интериор, та който си е сложил такива неща в общите части е добре да е човек с вкус и отговорност да ги поддържа в приветлив вид.

# 30 839
  • Мнения: 2 157
Зимата растенията често се "приспиват" до колкото помня... Демек - не са най-красивата гледка. Както и останалата част от природата. Rolling Eyes
И едно е растения в саксия, друго е старият диван от хола...
Но съм съгласна, че трябва да се поддържа около тях, за да не стават кални локви.
Ако има достатъчно място, не виждам истински проблем, а само излишни дрязги.

Общи условия

Активация на акаунт