"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 961
  • 49 908
  •   3
Отговори
# 42 645
  • София
  • Мнения: 2 569
Вчера в центъра на София, по “Мария Луиза” се движеше група от препили мъже, крещяха и се надвикваха, един беше яхнал друг.. Мъже по на 35-40 години, посред бял ден. Никой от минувачите не реагира, не знам и в подобна ситуация дали трябва да се направи нещо и какво. Да се викне полиция освен, ама какъв сигнал да се подаде- пиян мъж е яхнал друг и вика като обезумял....

# 42 646
  • Мнения: 8 218
Да, шумът от надута музика пречи. Пробвай да пуснеш след 22 часа и след това обясни на полицаите, че могат да ходят в гората.

Няма какво да пробвам, аз съм поспалана и не пускам силно музика след 22 ч. Пък и музиката, която слушам ако пусна и блока може да събори. Но не ми пречат другите като си правят купон или палят барбекюта. Щом съм приела да живея в блок, значи съм приела, че ще жияве с още *-айсе други семейства с различни вкусове, режими и порядки. Стига да не е нещо драстично, като да си изхвърлят боклука през терасата например, не би ми помрачило живота.


# 42 647
  • Мнения: X
Приела си да живееш в границите на някакви обществено приемливи норми. Вдигането на шум след 22 часа не се толерира от наредбите и законите.

# 42 648
  • Мнения: 9 698
Така е, но празнуващите рядко имат представа доколко шумът им се чува.
А и са предупредили все пак.
Това, че единият не се е съобразил, все още не е причина другият да се развихри.

# 42 649
  • Мнения: 8 218
Приела си да живееш в границите на някакви обществено приемливи норми. Вдигането на шум след 22 часа не се толерира от наредбите и законите.

Уиш, правиш се че не разбираш или наистина не разбираш? За инцидентни случаи дори полицаите няма нищо да направят. Ако някой му е проблем, отива при човека, който вдига шум и му казва, че пречи. Нямаш представа колко често се е случвало някой когато са компания да се увлече и да не забележи колко е станал часът. Ама дай да викаме полиция и да режем кабели - много по-лесно е отколкото да отидем и да направим забележка.

# 42 650
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
На мен лично купони,викове, размествания и т.н. не ми пречат , обаче ги разбирам хората , някои са свикнали да си лягат рано, спят по леко  , но пък тия саморазправи са безобразие. То и на мен ми се е случвало в студентско общежитие, където по правилник шумът е до 12, вместо да дойдат и да кажат като нормални хора, при положение, че всички сме млади хора и често се събираме да се забавляваме, направо си викат полиция и то в 12 и 30, не е като да е било в 3-4. Стана ми много чудно, нито са казали долу на охрана, че да дойде да ни предупреди, нито да дойде да говори с нас. И без това по това време се изнасяме по дискотеките,стана ми обидно, защото имах рожден ден и искаха да ме зарадват с глоба.
Ама то за общежитията има толкова много да се пише....
Друга селска постъпка - съседа си сложил торбите с боклук пред вратата на съседката, тя като ги видяла ги сложила пред моята...

# 42 651
  • София
  • Мнения: 2 428
Виждала съм голи до кръста пияни англичани на Витошка и сериозно се замислих дали да не викна полиция. Нарича се нарушаване на обществения ред.
Между другото и вдигането на шум след 22 ч. е същото и викането на полиция е единственият възпитан начин на реакция след първоначалното възпитано обръщане към хората, че се чуват.
Но ако са пияни и агресивни, защо да рискува човек да им се обади и те да го нападнат.
Рязането на кабели и всякакво самоуправство е точно толкова нередно, не виждам как човек може да се сърди на друг, че нарушава закони или правилници, а сам да постъпва така...
И в заключение за барбекютата - страшно е селско, ако няма димоотвод. Никой не е длъжен да търпи миризмите на другите. И всеки е длъжен да се съобразява с околните.
П.П. Еличка е публикувала, докато пишех. В същия дух Simple Smile

Вчера в центъра на София, по “Мария Луиза” се движеше група от препили мъже, крещяха и се надвикваха, един беше яхнал друг.. Мъже по на 35-40 години, посред бял ден. Никой от минувачите не реагира, не знам и в подобна ситуация дали трябва да се направи нещо и какво. Да се викне полиция освен, ама какъв сигнал да се подаде- пиян мъж е яхнал друг и вика като обезумял....

# 42 652
  • Мнения: 1 594
Ти му обясняваш, че има наредба за обществения ред и живеейки в една сграда с други обитатели, трябва да се съобразяваш и да не устройваш шумни увеселения след 22ч., но то си знае неговото - предупредили били, ама в гората да ходят другите, ама съседите културно да ги помолят да спрат музиката, ама свиквало се... Ти му говориш, то рупа ли, рупа...

# 42 653
  • Мнения: X
Ти му обясняваш, че има наредба за обществения ред и живеейки в една сграда с други обитатели, трябва да се съобразяваш и да не устройваш шумни увеселения след 22ч., но то си знае неговото - предупредили били, ама в гората да ходят другите, ама съседите културно да ги помолят да спрат музиката, ама свиквало се... Ти му говориш, то рупа ли, рупа...
Има едно нещо, наречено "четене с разбиране", определено ти куца. Главата ти преекспонира всякакви фантасмагории, съвсем различни от това, което написах.
Никой не ме е предупреждавал по никакъв начин- ни с добро, ни с лошо.
Да, грешно е да се вдига шум след 22ч.- направила съм престъпление.
Но те знаят кои сме и къде живеем- могат да ме съдят, да понеса глоби и т.н. А този, които го е извършил се крие, той е неизвестен. И сигурно никога няма да разбера кой е, няма да се издаде. Аз срещу кого да подам жалба в случая? Да не говорим, че ми трябва интернет, за да си изкарвам доходите, а останах няколко дена без докато дойдат техници да оправят проблема- това са допълнителни щети за мен.
Нещата се решават с диалог, а не с нож в гърба.

# 42 654
  • Мнения: 10 379
Онзи, който е прерязал кабела се подчинява на всякакви наредби и правила, доколкото разбирам от мнението на Карла_Карла, просто образцов гражданин. Дано се обади кой е, че да му издигнем паметник

# 42 655
  • Мнения: 9 196
Ей сега точно, някой да ми направи купон и да не могат да спят лапетата, направо ги вземам и се изтърсвам на купона, както съм по пижама! Без това ставам през два часа, и да не легна - все тая.

Обаче, когато съм на работа ... за всичко се жалвам и викам "шумната" полиция, тя си е отделна. Дори за един дразнител, дето вечно си държeше колата с включен мотор по 5 часа, не пред тях, а пред нас. Вече не го прави. И купони няма много-много наоколо, затова си стоя по пижама в нас сега ... Simple Smile

# 42 656
  • Мнения: 3 610
Значи, който не може да понася шум, миризми и тям подобни - отива в гората или си купува имение някъде, но да живееш в блок и да имаш n на брой претенции ме селско до немай къде.

При нас в блока отдолу и на етажа са все бебета и малки деца - реват или викат нон стоп, да не би да не пречат? Пречат повече от разни скари, миризми на зеле или купон, щото рано или късно последните приключват, а децата час за реване или беснеене нямат.

Сега да не тръгна да ходя да им правя забележка на хората. Търпим си един на друг "селянията" и не се правим на възвишени и специални.






Е вярно ли може да се прави сравнение  между деца ,скара  миризма купон?

# 42 657
  • Мнения: X
Уиш, правиш се че не разбираш или наистина не разбираш? За инцидентни случаи дори полицаите няма нищо да направят. Ако някой му е проблем, отива при човека, който вдига шум и му казва, че пречи. Нямаш представа колко често се е случвало някой когато са компания да се увлече и да не забележи колко е станал часът. Ама дай да викаме полиция и да режем кабели - много по-лесно е отколкото да отидем и да направим забележка.
Е, не четеш ли? На два пъти изрично написах, че не одобрявам саморазправата. Само посочих, че в един голям блок всяко семейство като вдихне купно по 1-2 пъти годишно и се запълнили 365-те дни на годината.

# 42 658
  • Мнения: 9 050
Възникна ми въпрос. Как се реже кабел на домашен интернет? Кабелите ви се веят свободно из общите части на сградата ли? Защото аз не виждам как някой може да отреже моя кабел, освен съседа ми по етаж, който единствен освен мен има достъп до кутията с кабелите на етажа.
Наистина ли още има услуги, предоставяни по висящи отвсякъде, достъпни от всеки кабели?

# 42 659
  • Мнения: 1 985
Уиш, правиш се че не разбираш или наистина не разбираш? За инцидентни случаи дори полицаите няма нищо да направят. Ако някой му е проблем, отива при човека, който вдига шум и му казва, че пречи. Нямаш представа колко често се е случвало някой когато са компания да се увлече и да не забележи колко е станал часът. Ама дай да викаме полиция и да режем кабели - много по-лесно е отколкото да отидем и да направим забележка.
Е, не четеш ли? На два пъти изрично написах, че не одобрявам саморазправата. Само посочих, че в един голям блок всяко семейство като вдихне купно по 1-2 пъти годишно и се запълнили 365-те дни на годината.
И аз не мога да разбера какви са тея напъни за домашни купони посред нощите? Ми сори, ама това са жилищни сгради, не дискотеки. Аз първия път отивам и правя забележка учтиво и възпитано. На втория викам полиция. Добре, че кварталният ни е приятел. 😉

Общи условия

Активация на акаунт