"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 077
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 42 945
  • Мнения: 24 351
Ама и 1лв за кенеф си е селяния!

# 42 946
  • Мнения: 18 481
Да бе, никой не ходи, всеки път чакам на опашка там.

# 42 947
  • София
  • Мнения: 13 173
В цивилизованите държави има задължително в парковете чешми с питейна вода и тоалетни (в много държави са безплатни и поддържани сравнително добре или са платени, но в много добро състояние). У нас напоследък има много химически, но не се поддържат особено старателно, а обикновените обществени тоалетни се броят на пръсти. Лошото е, че в много заведения не пускат до тоалетна, дори и срещу заплащане. За останалото, че не е тедно да се препикават улиците, съм абсолютно съгласна.

# 42 948
  • Мнения: 9 050
Е, чак пък да не пускат срещу заплащане! Зависи какво плащаш. Ако си платиш едно кафе в картонена чаша, хем си клиент, имащ право да ползва тоалетната, хем си имаш и кафе 😁

# 42 949
  • Мнения: X
В близкия парк преди две-три години поставиха химическа тоалетна. Ако се приближиш лятото на по-малко от 15 метра може да загубиш съзнание от миризмата. Да не говорим, че гамените поне веднъж седмично я преобръщат. Предпочитам на прибежки до вкъщи да се приберем, отколкото да се доближим с детето до там. Но тя и порасна вече.

# 42 950
  • Мнения: 13 770
Целият тротоар при нас е задръстен от изхвърлена покъщнина - печка, пералня, телевизор, шкафчета, кашони, стари дрехи и всякакви други прелести. Аман от прости и нахални хора. Значи да си разчистим собствената къщичка (вероятно наследена от някоя баба или дядо) за сметка на общите площи. Не вярвам да не са чували за възможността от наемане на хамали и камион/контейнер за събиране и извозване на въпросните боклуци до съответното сметище. Ама що ще го правят. Важното е на тях да им е чистичко, пък общото - кучета го яли Sad
Ред и глоби няма, глоби! На българина само от едни яки глоби ще му уври главата.

# 42 951
  • Мнения: 68 659
На сутринта няма да ги има. Бай Мангал като мине, и ще омете всичко.

Когато ние се нанасяхме, изнесохме пред кооперацията стар хладилник. След половин час го намаше...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 42 952
  • софия
  • Мнения: 2 463
Аз също оставям всякакви стари вещи ДО гюма, след 2-3 часа няма и следа от тях. Всички съседи правят така. Дрехи, мебели /въобще всичко, което може да се употреби наново/ , има няколко бедни семейства, които обикалят и прибират нещата. Не виждам нищо лошо. Вярно ,че при нас не се оставят на тротоара , но всичко изчезва до края на деня.

# 42 953
  • Мнения: 13 770
Миленака, мислех да го направя, но не ги знам кои са чистниците, а и по вечерно време в почивен ден, кой ли ще ми обърне внимание! Колкото ми обърнаха преди време, като сигнализирах за отсичането на едно голямо дърво на тротоара. Пречело им, сянка им правело... Нито ги потърсиха, нито ги наказаха, нищо. Нито пък на мен ми отговориха. А дори и да се задействат, то ще е чак след ден вероятно, дотогава вярно бай Мангал, както и онези от чистотата ще поразчистят.
Но линка ще запазя да ми е под ръка!

Момичета, едно е да оставиш торбичка със стари дрехи върху кофата или 1 стара, но работеща печка (въпреки че и за тях има решение - фирма за рециклиране, идват, изнасят, че и ваучер за нова ти дават!), но това! Не можете да си представите на какво прилича този тротоар! Близо 20 квадрата, осеяни с боклуци. Гнус! В престижен уж квартал на столицата.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2018, 18:15 от птица

# 42 954
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Целият тротоар при нас е задръстен от изхвърлена покъщнина - печка, пералня, телевизор, шкафчета, кашони, стари дрехи и всякакви други прелести. Аман от прости и нахални хора. Значи да си разчистим собствената къщичка (вероятно наследена от някоя баба или дядо) за сметка на общите площи. Не вярвам да не са чували за възможността от наемане на хамали и камион/контейнер за събиране и извозване на въпросните боклуци до съответното сметище. Ама що ще го правят. Важното е на тях да им е чистичко, пък общото - кучета го яли Sad
Ред и глоби няма, глоби! На българина само от едни яки глоби ще му уври главата.

Може нарочно да са оставени така. Ние също сме оставяли стари електроуреди до контейнера.

# 42 955
  • Мнения: 13 770
И тоалетна чиния, и мивка, стари изпочупени шкафове, столове, дрехи и 20на кашони, неизвестно с какво...
Че е нарочно, нарочно е Wink

# 42 956
  • Мнения: 9 706
Някъде четох, че точно там се оставят, а специален камион на общината ги събира. Самия камион съм го виждала, обикаля веднъж месечно наше село и събира каквото намери до кофите.
Ако боклукът е повече, наема се контейнер.

# 42 957
  • Мнения: 3 031
При нас е така.
Когато изхвърлям подобни неща, се обаждам и поръчвам камион от общината. В уговорения ден замъквам всичко пред нас и толкова.

# 42 958
  • Мнения: 18 528
Нашето районно кметство е публикувало на сайта си график за извозване на такива отпадъци - по два дни седмично в квартал.  Предполагам, че го спазват.
Вижте дали вашите кметства нямат такъв. Мисля, че с наближаването на зимата голямата община е подгонила всички да събират отпадъци, които стават за горене и които замърсяват въздуха - дограми, битови отпадъци, дрехи, текстили, обувки.

# 42 959
  • софия
  • Мнения: 2 463
Когато боклука е голям - си има график и специално идва да се извоси. Но за по-малко количество се оставя да бъде прибрано от 'нуждаещите се'

Общи условия

Активация на акаунт