"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 078
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 42 960
  • Мнения: 10 379
При нас все едно спазват някакъв график. Някой изчисти някое мазе, изхвърли купища боклук, който се разнася с каруци, разхвърля около кофите, въобще - свинщина. И в момента, в който разкарат боклука, още на другия ден се появява подобна картинка. Не мога да разбера дали се съгласуват.

# 42 961
  • Мнения: 9 662
Не знам какъв график има, но още помня преди като вървях по Искър как всеки ден имаше на две-три места тоалетни чинии, стари прозорци, опикани матраци, стари дивани.. супер си е гнусно. Но ако е позволено, тогава - ОК.

# 42 962
  • Мнения: 2 810
Оплаквам се от велосипедистите, които изведнъж стават пешеходци, карайки колело на пешеходната пътека.

Оплаквам се от една малоумница дето шефка ми го играе.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2018, 22:27 от П@нди

# 42 963
  • Мнения: 1 595
Оплаквам се от велосипедистите, които изведнъж стават пешеходци, карайки колело на пешеходната пътека.

Оплаквам се от една малоумница дето шефка ми го играе.
При преминаване през пешеходна пътека колоездачът е длъжен да слезе от велосипеда и да премине през нея като пешеходец. Този текст е записан изрично в член 123 на новия на Закон за движение по пътищата.


# 42 964
  • Мнения: 4 808
Оплаквам се от велосипедистите, които изведнъж стават пешеходци, карайки колело на пешеходната пътека.

Оплаквам се от една малоумница дето шефка ми го играе.
При преминаване през пешеходна пътека колоездачът е длъжен да слезе от велосипеда и да премине през нея като пешеходец. Този текст е записан изрично в член 123 на новия на Закон за движение по пътищата.



За съжаление, малко от колоездачите го спазват.

# 42 965
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оплаквам се от велосипедистите, които изведнъж стават пешеходци, карайки колело на пешеходната пътека.

Оплаквам се от една малоумница дето шефка ми го играе.
Оплакваческата тема е друга.

# 42 966
  • Мнения: 683
По въпроса за боклуците до кофите, а при нас на целия тротоар, точно днес се тръшках, че някой отново е разположил покъщината на пра-баба си на тротоара. Това, плюс десетина чувала изкъртени плочки! И ще седят там поне седмица, докато ги съберат. На няколко пъти хващам разни такива чистници на “местопрестъплението”. Едните чак с пикап си докараха боклуците, но така са разкрещях, че с подкрепата на един съсед си ги натовариха обратно. Другия беше от съседния блок и през нощта изнасяше и някак си успях да го убедя да даде 50 лв за контейнер. Последните ги замервах с ябълки, без да се гордея с това, но бързо се разкараха. Другото тъпо е, че дори някой да прояви и интерес, обикновено интересът му е свързан с дървените и метални части, при което се започва едно чукане и тропане под балкона...ама тея не са селяни, а друг тип.

# 42 967
  • Мнения: X
И аз се разправях със съседи относно хвърлянето на такива покъщнини и превръщането на пространството около блока в сметище.
Има телефон на общината, на който се обажда човек, заявява се камион и се уговаря кога да се изхвърлят и извозят едрите отпадъци. В противен случай има глоби!
Може да се обадите на общината и да подадете сигнал, иначе може и 1 месец да стоят там мизериите им.
Аз даже жалба подавах, не се издържаше. Покрай санирането всеки си хвърляше старите боклуци, трупани цял живот в мази и килери. Ужасно беше!
От Общината минаха на оглед, залепиха бележки по входовете, да информират как и на кой телефон да звънят и т.н.

# 42 968
  • Мнения: X
При нас цената за контейнер за строителни отпадъци е над 150 лв. Решихме си въпроса, като пълним чували и изнасяме до контейнера, който е един за целия район и се ползва безплатно. Въпреки, че ни е доста далече, пълним в багажника и изнасяме. Подразних се от съседи, които се размрънкаха, че имало малко изръсено в асансьора и до изхода. Не знам какъв им беше проблема, при условие, че след като приключихме измих на всякъде и стана по-чисто от преди. Има хора, които си мрънкат, ей така, за спорт.

# 42 969
  • Мнения: 4 808
При нас контейнерът е един за три улици + училището, по-точно, третата улица си имат контейнер, но тъй като е чак на края на улицата, на повечето им идва далече и предпочитат да хвърлят в нашия. Обаче освен битовите отпадъци, се хвърлят и треви, защото всеки има двор и градина. Контейнерът се чисти веднъж седмично, обикновено в неделя. Всъщност, контейнерите са два един до друг, чистят се веднъж седмично, обикновено в неделя сутринта. До контейнерите редовно има нахвърляни клони и храсти, от общината идват веднъж на няколко месеца с багер и камион и изчистват и тях. Направих забележка на една съседка, защото в контейнера имаше останало малко място, а тя хвърли вътре един огромен столетник от тия, с бодливите листа. Беше неделя след обяд, което значи, че цяла седмица боклуците ще преливат. Хората бяха изчистили контейнерите, но вече бяха пълни с треви и храсти. Просто я попитах защо не го остави отстрани при клоните, за да има място за битовите отпадъци. Разсърди се и после месеци наред не ме поздравява.

# 42 970
  • Мнения: 13 291
За съжаление вече рядко бай мангал прибира, разхвърлят и се мотаят със седмици тия големи боклуци по улиците и около кофите докато минат да почистят.

# 42 971
  • София
  • Мнения: 12 006
Селски пиниз: родители на около 8-9 годишно момче не са си направили труда да го научат как се пресича и въпреки това, са го пуснали да пресича с тротинетка!!! Аз пеша, на тротоара на метри преди пешеходна пътрка /демек далеч съм от пресичане още, въврвя си по тротоара/ и какво виждам - един скапан келеш с тротинтката, мина като хала през тротоара илизайки перпендикулярно на него и без да спре на пешеходната пътека и да се огледа, продължи напред през нея. На човека зад волана очите му станаха на понички, не може да свари да спре. Е успя, понеже явно заради пеш. пътека е намалил за всеки случай /вероятно заради парка в близост и друг път са му изкачали така/, въпреки че нямаше чакащи, ама тоя келеш направо се изтреля пред колата. Ами такива родители да вземат да си научат келешите, че пешеходните пътеки не ти дават крила и не те правят безсмъртен. Прешеходеца има предимство, права, но има и задължения.

# 42 972
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
То не се знае и родителите как пресичат... Че и от възрастни страшни пешеходни изпълнения се виждат.

# 42 973
  • Мнения: 9 196
Точно на село така са научени - да си пресичат, където им падне, барабар със стадото овце.

# 42 974
  • Мнения: 47 991
За съжаление повече изпълнения виждам от възрастните хора. И пресичане, и хвърляне на опаковки и боклуци където им скимне...

Общи условия

Активация на акаунт