"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 921
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 45 030
  • Мнения: 9 451
Пишете адреса на офиса на куриера.

# 45 031
  • Мнения: 18 619
Напр. Икеа, ХМ и други нямат опция до офис, за първите дори не е сигурно с кого ще изпратят - свой камион, еконт или друг.
А когато поръчаш да речем пералня, идеята е да ти го качат до вратата или поне да се обадят предварително кога ще доставят, за да си организираш качването.

# 45 032
  • Мнения: 9 050
с еконт е лесно, спийди нямат опция офис в 99% от случаите
Само че пък при Спийди имаш опцията да я пренасочил към офис, когато получиш sms-а за предстоящата доставка.

# 45 033
  • Мнения: 1 485
Аз пратките от Спийди често си ги вземам от офис. Като ми звъннат и не съм вкъщи, казвам да я оставят в най-близкия офис. Simple Smile Спестявам си доста нерви явно.

# 45 034
  • Мнения: 13 372
Поръчвам в работата и да ме няма винаги има кой да я вземе.След един чутовен скандал Спиди спряха да ми правят номера -не бяхте намерени на адрес ,оставяме в офиса. Тия дни една подгизнала от вода пратка ми доставиха, добре, че производителя вътре беше опаковал всичко много добре.
С еконт не съм имала проблеми предпочитам ги. Но май си зависи от доставчика за района.

# 45 035
  • София
  • Мнения: 12 006
По въпроса защо спиди и еконт доставяли до входа на блока - ами защото са куриери, не са хамали. Възможно е да има момчета, които се стараят повече или при вида на тежка пратка и 50 килограмов получател се решават да помогнат, но това си е точно помощ, а не тяхно задължение. Обаче дори и на такива би им се спихнал ентусиазма, ако си поръчате пералня миеле /приемрно/ на 3-ти, 5-ти или по-висок етаж. Mr. Green

# 45 036
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Не е вярно. За Спиди не съм се заглеждала, но Еконт имат опции до адрес и до врата. Което значи, че е регламентирано кое къде трябва да ти доставят, защото до врата си плащаш по-висока цена. И когато е платена не е никаква помощ, а задължение да ти го донесат до врата и ентусиазма им няма нищо общо

# 45 037
  • Мнения: 2 109
А до адрес не означава ли да ти го донесат до вратата? Все пак не живея пред входа. Тук поръчвам рядко и обикновено до офис, но като живеехме в чужбина поръчвах по няколко пъти в седмицата и винаги са ми го носели на вратата.

# 45 038
  • София
  • Мнения: 12 006
Не е вярно. За Спиди не съм се заглеждала, но Еконт имат опции до адрес и до врата. Което значи, че е регламентирано кое къде трябва да ти доставят, защото до врата си плащаш по-висока цена. И когато е платена не е никаква помощ, а задължение да ти го донесат до врата и ентусиазма им няма нищо общо
Имах предвид обикновена поръчка до адрес. До вратата е друго - там наистина е до вратата на апартамента, а не до входната долу, затова е и по-скъпо.

# 45 039
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Никой доставчик не заявява до адрес, ако праща пералня напримир. Или е до врата, ако е с куриер или с транспорт на джставчика

# 45 040
  • Мнения: 18 619
Не е точно така.
Скъпи стоки от рода на миеле пералня плюс сушилня ги качват до вратата и не мрънкат, но средна ръка пак пералня през сайт не на официалния вносител си пише "до ниво 0" и куриерът даже си прави устата някой друг да я свали от камиона. Т.е. зависи от сайта - колкото по-ниски цени иска да държи, толкова по-евтина доставка плаща.

# 45 041
  • София
  • Мнения: 12 006
Точно - зависи си и от сайта и от желанието на потребителя. А понякога желанието на потребителя не съвпада с това което е поръчал, понеже не знае разликата между доставка до адрес и до врата и не се интересува, че поръчката няма да стигне точно до вратата на ап., освен това и смята, че всички са длъжни всяка поръчка да я качват до ап., а реално не е така.

# 45 042
  • при късмета
  • Мнения: 24 056
Само, че в случая е била наясно как е поръчано, за да е сигурна, че е до врата и си е написано ясно

Миналата година бях поръчала един скрин - пристига разглобен. Доставката е до вратата. Доставчикът явно реши ,че се има предвид до входната врата. Помолих го да го качи с асансьора до горе. /1 минута точно/ Лелеее......все едно го бях накарала да го сглобява този скрин! Ми виждаш ме, че съм 40кила, как точно се предполага, че ще го замъкна това до горе...

# 45 043
  • Мнения: X
На мен в Германия ми доставиха пералня, сушилня, съдомиялна и телевизор (отделно, не наведнъж) на втория етаж, след като платих допълнително по 30 евро за бройка. До входната врата е безплатно.
Иначе редовно оставят пратки пред вратата като ни няма, последно вчера. Един остави и четири гуми за кола. А преди месец искаха да ми връчат пратка от Амазон за човек, когото не познавам. Аз отказах да я приема, защото такъв човек няма на адреса и очевидно става дума за грешка. След това куриерът оставил пратката пред вратата, аз я прибрах, но още никой не си я потърсил. Това се случва с великите германски пощи и техните DHL. А, миналата година същите не ми доставиха 100 килограма багаж от Малта в Хамбург, защото такъв адрес не съществувал. След като повече от 40 дни на сайта им показваше, че пратката пътува обратно за Малта, един ден просто пристигна в Хамбург. Междувременно една служителка на малтийските пощи се зае да рови по системите и да търси багажа (германците въобще не реагираха на жалбите ми) и каза, че багажът стои през цялото време в разпределително депо във Франкфурт. Аз помислих, че го прави за да махне отговорността от малтийските пощи, но излезе права.

Кодовете ми за активиране на телефонно и онлайн банкиране пътуваха повече от месец 5 километра разстояние. Като пристигнаха нищо не можах да активирам, защото важели един месец. По телефона исках нови и пак почти толкова ги чаках. Та в общи линии си мечтая за качеството на Спийди и Еконт.

# 45 044
  • София
  • Мнения: 12 006
В БГ ако ги оставят пред входа мнооого бързо пратките биха си намерили "собственици"... вероятно за минути ... дали от прибрани съседи или от минувачи. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт