"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 922
  • 49 908
  •   3
Отговори
# 45 525
  • София
  • Мнения: 6 011
Заминете на една екскурзия по празниците и отменете цялото гостуване на всички. За първи гости в нов дом не бих канила тези хора.
Ако е истина това, че бременната проявява ревност от 12- годишно роднинско дете с кръвна връзка, ми е меко казано извратено, и въобще не бих контактувала доброволно с подобен човек. А пък да тръгне да ми търси детето, за да се разправя с нея по този въпрос!?!?!?! - как сте го подминали това нещо!?!? Абсурдна ситуация, в която не бих стояла като участник и за секунда.

# 45 526
  • Мнения: 1 004
Ако е истина това, че бременната проявява ревност от 12- годишно роднинско дете с кръвна връзка, ми е меко казано извратено, и въобще не бих контактувала доброволно с подобен човек. А пък да тръгне да ми търси детето, за да се разправя с нея по този въпрос!?!?!?! - как сте го подминали това нещо!?!? Абсурдна ситуация, в която не бих стояла като участник и за секунда.
Да, това е изключително извратено поведение. Но е трябвало да се изясни ситуацията на момента. Нямам предвид скандали, а открит разговор с племенника и бременната. С премълчаване само се трупат негативи и ситуацията се влошава.

# 45 527
  • Другата България
  • Мнения: 37 759
Тя си каза, че е отскоро сирак племенникът - починал е негов родител, който е бил другото дете на свекърите, и вероятно чувстват племенника, който им е внук, като връзка с починалото им дете и в момента им е сигурно по-важно да прекарат време с него, за да преодолеят мъката, отколкото с новодомците. Ако се налага да се избира между хората, с които ще прекарат празника.

И аз не разбрах защо е това с търсенето на дъщерята. Празничен обяд/вечеря за празника и после евентуално нощувка и заминаване на гостите. Няма кой знае какви опции и възможности за покушение над дъщерята. Но пък е опция и повод да се покаже на свекърите, че няма да стане на тяхното.
На същото мнение съм.
Това с дъщерята и аз не го разбрах нещо.
От какво се е почувствала застрашена въпросната приятелка на племенника? Дъщерята от какво е била застрашена?
Много психарска история.

# 45 528
  • Мнения: 11 580
А не е ли възможно авторката да е изтълкувала грешно реакцията на бременната приятелка?  Thinking  В противен случай наистина е доста откачено да ревнува от 12- годишната му братовчедка.

# 45 529
  • Мнения: 9 050
При всички положения има нещо недоизказано и нездраво в ситуацията с ревността. Първо се зачудих каква пък е тази "радост", която може да провокира ревност? После се зачудих как пък това момиче тръгва да търси дъщерята? И трето и най-чудно, как пък само авторката на поста е разбрала за това.
 
Дали е възможно приятелката да е наблюдавала сцена, която ѝ се е сторила особена и да я е изкоментирала? Накрая да е излязла малко на въздух, защото ѝ е дошло в повече? Само разсъждавам.

От друга страна, при една автентична загриженост към племенника, описаното налудно поведение би следвало да провокира притеснение и сериозни разговори. Аз ако видя, че близък ми е във връзка с откровено луд, със сигурност ще го хвана и ще говоря с него непрекъснато. Ще го мисля, ще се опитам да го измъкна.

И още нещо пък на мен ми се стори особено. Има едно изречение в разказа за това, че съпругът никога нищо не е искал от родителите си и това е първото нещо, за което ги моли (или иска от тях). Не разбрах за какво ги моли? Да му дойдат на гости? Нещо друго може би има към това гости. Защото, ако наистина с тази покана им се оказва чест, някак не ми се връзва това да е нещо, за което съпругът моли.

Оставам с впечатление, че бабата и дядото са загрижени за момчето и искат да са с него на празника. И това е съвсем нормално. Препоръчвам на авторката да си помисли, ако на мястото на племенника беше нейното дете (не дай Боже!), тя нямаше ли да оцени грижата на баба му и дядо му? И нямаше ли да е доволна, че детето ѝ няма да е само на Великден?

Все си мисля, че празниците са повод семействата да се събират и разбират, а не да се обиждат на "ти мен уважаваш ли ме".

# 45 530
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
При всички положения има нещо недоизказано и нездраво в ситуацията с ревността. Първо се зачудих каква пък е тази "радост", която може да провокира ревност? После се зачудих как пък това момиче тръгва да търси дъщерята? И трето и най-чудно, как пък само авторката на поста е разбрала за това.
 
Дали е възможно приятелката да е наблюдавала сцена, която ѝ се е сторила особена и да я е изкоментирала? Накрая да е излязла малко на въздух, защото ѝ е дошло в повече? Само разсъждавам.

От друга страна, при една автентична загриженост към племенника, описаното налудно поведение би следвало да провокира притеснение и сериозни разговори. Аз ако видя, че близък ми е във връзка с откровено луд, със сигурност ще го хвана и ще говоря с него непрекъснато. Ще го мисля, ще се опитам да го измъкна.

И още нещо пък на мен ми се стори особено. Има едно изречение в разказа за това, че съпругът никога нищо не е искал от родителите си и това е първото нещо, за което ги моли (или иска от тях). Не разбрах за какво ги моли? Да му дойдат на гости? Нещо друго може би има към това гости. Защото, ако наистина с тази покана им се оказва чест, някак не ми се връзва това да е нещо, за което съпругът моли.

Оставам с впечатление, че бабата и дядото са загрижени за момчето и искат да са с него на празника. И това е съвсем нормално. Препоръчвам на авторката да си помисли, ако на мястото на племенника беше нейното дете (не дай Боже!), тя нямаше ли да оцени грижата на баба му и дядо му? И нямаше ли да е доволна, че детето ѝ няма да е само на Великден?

Все си мисля, че празниците са повод семействата да се събират и разбират, а не да се обиждат на "ти мен уважаваш ли ме".
В случая бабата и дядото предпочитат да са с внука си на всяка цена и не ги е еня за сина и жена му. Показали са го еднозначано "или с и него и с вас или без вас, само с него /и неговата приятелка/, ама без него и с вас - тц". За тях само внука има значение. Сина - с него и без него, все им е тая, важното внука да е до тях. Аз ако съм на мястото на сина, серозно ще преосмисля контактите си и поведението си с тези хора за напред. Снахата - айде тя е чужда и нея кучета я яли /свекървенски мисли/, ама собствения си син да сиктирдосаш на Великден точно е ...  Sick Sick Sick

# 45 531
  • Мнения: 1 004
Афродита, не бих изтълкувала реакцията на бабата и дядото по твоя начин. Пропускаш много важен елемент- внукът е син на починалото им дете. Това е съвсем нормална реакция на родители, загубили дете.

# 45 532
  • Мнения: 9 050
А когато собственият ти син те поставя пред избора "мен или детето на наскоро починалото ви друго дете"?! За мен да поставиш родителите си пред подобен избор е жестоко. Да се сърдиш, че родителите ти са предпочели осоротялото си наскоро внуче, пред сдобилия се с нов дом син, е незряло и егоистично.
Преосмисляне е необходимо, но според мен е в друга посока. Ако не дай Боже племенниците ми останат сами, каква ще съм аз да правя фасони, че са ми "натресени" на Великден? Изобщо каква ще съм аз да не съм се поинтересувала как ще прекарат празника и ако нямат планове, сама да ги поканя? Не мисля, че свекърите са криви тук. Нито племенника. Но още не мога да преценя коя от "доведените" в това семейство жени е по-неуравновесена. Защото за мен авторката на поста има по-скоро натрупано негативно отношение към свекърите, които вероятно според нея, са неглижирани мъжа ѝ за сметка на другото дете. И вероятно това сега тя мисли, че продължава, като на място на другото дете застава внукът. Разбира се, това е моя интерпретация и тя може да е невярна. Но докато не се появи и въпросната приятелка, за да разкаже нейното виждане за случката, знаем само половината.

# 45 533
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, не бих изтълкувала реакцията на бабата и дядото по твоя начин. Пропускаш много важен елемент- внукът е син на починалото им дете. Това е съвсем нормална реакция на родители, загубили дете.
Не, не е нормална реакция да предпочиташ внука си пред сина си и да тропаш с краче, че ако внука няма да присъства - майната му на сина, няма да отидат при него. При все, че синът ги е поканил, а внука не е ясно какви планове има за този празник и дали иска да е и с баба си и дядо си. Тук ми намирисва на различно обичани деца, от там и внуци. А простотията да каниш трети лица в чужд дом, без знанието и съгласието на собствениците на този дом е ... даже няма да го коментирам, че ще го изтрие модератор бързо бързо Laughing.

# 45 534
  • Мнения: 1 004
Афродита, при нормална ситуация, не е нормално да предпочетеш внука пред сина си. Но ситуацията не е нормална. Тези хора са загубили детето си. Внукът им е син на това дете. Осъзнаваш ли, че няма по-страшно нещо на този свят от това да надживееш детето си? Няма как да мерим хора, загубили дете с нашия аршин.

# 45 535
  • Другата България
  • Мнения: 37 759
Жената явно вече е в темата за свекървите.
Според мен е излишно да се правят повече интерпретации на написаното и свободни съчинения и преиначаване на казаното от нея.

# 45 536
  • Мнения: 19 247
Напълно е възможно да не е предпочитание, а просто оказване на подкрепа за този, който в момента е в (по-голяма) нужда. Едва ли чак толкова няма да успеят да ядат яйца и козунаци без подкрепата на свекърите, пък ако наистина не могат без това, да ги поканят на всяка цена. При нас се е случвало тежко болен близък в болница, с неясен изход, има нужда от човек, който да стои при него в болницата, защото не може да се обслужва сам, пък и не се знае дали ще го види жив след болницата. В същото време този човек има друг близък, който има повод за празнуване в друго населено място, например бал, после изпити. Е, може и да се справи сам, нали така? Не е задължително да го карат за ръчичка до изпитите, при положение, че от години учи в друг град и е свикнал сам да се оправя. Няма как човекът да се раздели между двамата си близки, трябва да избере.

# 45 537
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
А когато собственият ти син те поставя пред избора "мен или детето на наскоро починалото ви друго дете"?! За мен да поставиш родителите си пред подобен избор е жестоко. Да се сърдиш, че родителите ти са предпочели осоротялото си наскоро внуче, пред сдобилия се с нов дом син, е незряло и егоистично.
Преосмисляне е необходимо, но според мен е в друга посока.
Ако не дай Боже племенниците ми останат сами, каква ще съм аз да правя фасони, че са ми "натресени" на Великден? Изобщо каква ще съм аз да не съм се поинтересувала как ще прекарат празника и ако нямат планове, сама да ги поканя?
Скрит текст:
Не мисля, че свекърите са криви тук. Нито племенника. Но още не мога да преценя коя от "доведените" в това семейство жени е по-неуравновесена. Защото за мен авторката на поста има по-скоро натрупано негативно отношение към свекърите, които вероятно според нея, са неглижирани мъжа ѝ за сметка на другото дете. И вероятно това сега тя мисли, че продължава, като на място на другото дете застава внукът. Разбира се, това е моя интерпретация и тя може да е невярна. Но докато не се появи и въпросната приятелка, за да разкаже нейното виждане за случката, знаем само половината.
Ако приятелката на племенника ти обвини 12 годишната ти дъщеря, че сваля мъжа й, т.е. племенника на детето и твой мъж, след което да я търси навън за да се разправя с нея за това (?!?!) - едва ли щеше да приритваш от кеф да прекарвате заедно празниците.

# 45 538
  • Мнения: 9 050
Каква е разликата, чисто емоционално, между дете и внуче? За мен и детето, и внучето биват възприемани като деца на бабата и дядото. И няма по-нормално, когато снахата тропне с крак и те постави пред избор, да избереш този в по-тежката на момента ситуация, който в същото време е и доста по-малък.
Направо не мога да си представя как, например родителите ми решават, че искат да празнуват с племенниците ми, и, забележете, даже не аз, а съпругът ми, се фръцва и хем откаже да празнуваме всички заедно, хем се обиди, че не сме предпочетени. Дали няма да го пратя улево, а? Все си мисля, че и съпругът на авторката вероятно не е много ОК с реакцията ѝ. Защото ако беше, щеше да я подкрепя и тя нямаше да търси помощ тук.
Не ги е срам тези свекъри! Да предпочетат внучето, пред желаещата да промотиране новата си къща снаха. Щото тя годината започва и свършва с Великден и ако не дойдат тогава, няма кога.

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 12:56 от Нищо лично

# 45 539
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз пък не рзбирам защо пропускате същината на проблема, която причинява тези семейни раздори - жената на внука? Да ревнуваш мъжа си от 12 годишната му племенница ... колкото и да е женствена на външен вид и оформена в известна степен /ако изобщо е на тези години/, тя на първо място е дете , на второ място му е племнница - ненормално и супер  извратено е. И от цялото фемили няма кой я сложи на място, вкл. и засегнатия мъж, който разбрал за ситуцията на момента???? Иначе снахата на сина била виновна и тропала с краче, че не иска жената на племенника да травмира по някакъв начин собственот й дете Scream

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 13:40 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт