"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 976
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 45 540
  • Мнения: 9 050
Изобщо не го пропускам. Просто, както отбелязах, докато въпросната приятелка не разкаже нейната версия, знаем за това само от разказа на снахата, която също дотук не се представи като балансиран и уравновесен човек. За мен тази история или е преекспонирана, или е сериозно модифицирана, за да пасне на разказа.
Каква е тази радост, която предизвиква ревност и провокира мисли за нещо друго между първи братовчеди?
А ако ситуацията е толкова невинна, а момичето верно е лудо за връзване, каква пък е грижата на милата леля и прекрасния чичо, че вместо да се опитат да поговорят с племенника и да му помогнат, да го обявят за нежелан гост и да си продължат натам с живота.

Просто авторката не харесва роднините на съпруга си. Дали ще ги обяви за онези жестоките, които видиш ли ѝ развалят Великден-а, или приятелката ще е луда, няма значение. Жената не ги харесва. Търпяла ги е, докато са и спестявали разходите за наем и им е живяла в апартамента. Но вече не ѝ трябват и може да си ги прати нанякъде, измисляйки куп причини защо те са виновни за разрива.
Горкият ѝ съпруг!

Последна редакция: сб, 23 мар 2019, 14:01 от Нищо лично

# 45 541
  • Мнения: 13 797
Дали приятелката наистина е лудо ревнива, дали е търчала да търси детето (за какво!), дали на авторката не й се привиждат врагове навсякъде... Странно е, както вече и други отбелязаха, че никой друг от семейството не е видял или разбрал за драмата, включително и бащата!
Въобще, кой крив, кой прав, ние няма как да знаем по разказа само на един от участниците, но решение все пак можем да предложим - просто отлагат великденските софри и гостувания! Ще канят родителите му друг път!
То и за какво каниш гости 2 месеца напред, не разбирам!

Чак пък масов хейт по напуснал потребител!? Драма Joy Който не беше съгласен с постовете й, реакциите и коментарите и тогава, и сега си го казва.

# 45 542
  • Мнения: 1 004
Странно е, както вече и други отбелязаха, че никой друг от семейството не е видял или разбрал за драмата, включително и бащата!
Аз явно не съм чела внимателно. Само авторката ли е забелязала драмата? С никой ли не го е обсъдила?

# 45 543
  • София
  • Мнения: 12 006
Странно е, както вече и други отбелязаха, че никой друг от семейството не е видял или разбрал за драмата, включително и бащата!
Аз явно не съм чела внимателно. Само авторката ли е забелязала драмата? С никой ли не го е обсъдила?
И мъжа дивка е запознат, ама само изтръпнал човека ... друга реакция не пише да има Satisfied
Скрит текст:
Да се върнем на Дивка. И на мен ми е странно как само тя е забелязала отношението на бременната. Също така разните му вметки как нищо не били искали досега от свекърите, които даже не са и свекъри, обаче пък са живели към 20 години в тяхно жилище, защото новата къща чак сега е факт.
Защото майката си е майка и първо мисли за детето си.
Мъжа ми също изтръпна при новината, че е излязла да я търси.
Скрит текст:
Защото, когато са взели апартамента са заявили на мъжа ми, че е за него (това става преди да се познаваме изобщо), но не е закупен на негово име, а на тяхно. За причините мога само да гадая.
Това, че си купихме собствено жилище е по няколко причини - омръзна ни да ни изнудват и заплашват, достатъчно узряхме за тази стъпка и не на последно място, сме достатъчно финансово обезпечени, за да направим такава покупка.


Освен мъжа на дивка, за ревността е осведомен и племенника - главно действащо лице във фантазиите на приятелката му:

Скрит текст:
Здравейте, искам да споделя моя случка със "селски" номера и пинизи и ще е хубаво да чуя различни гледни точки. Аз и съпругът ми сме заобиколени само с умни и интелигентни хора, но роднини няма как да избереш.
Наскоро с мъжа ми си купихме къща. За Великден поканихме свекър ми и свекърва ми на гости в новата къща (живеят в друг град), като те са първите поканени в къщата, т.е. оказваме им чест. Досега мъжа ми не е искал нищо от тях, нито услуга, нито помощ. Това е първото нещо, което иска от тях.
За да продължа, трябва да се отклоня малко - Имаме племеник, който е на 23 години и наскоро остана сирак. Приятелката му е бременна, но същата тази приятелка, според нас не е психически добре, защото
ревнува дъщеря ни, която е на 12 години от племеника ни, защото й се бил зарадвал като я видя, когато се срещнахме. Излишно е да казвам, че сме семейство, рядко се виждаме, той я знае от бебе и е нормално да се зарадва на братовчедка си. Когато му вдигна скандал, че я бил харесвал, дъщеря ни беше излязла да играе с приятелки (тя е дете и играе с приятелчета на улицата) и тази след скандала излезе да я търси. След като разбрах, аз пък на свой ред изскочих да търся нея, защото се притеснявах, че може да я нарани (щом може да си помисли, че братовчед й я харесва, знам ли на какво още може да е способна тази...).
Скрит текст:
Така, сега да продължа с историята - след поканата за гости, свекърва ми на свой ред се обадила на племеника и поканила двамата с приятелката му в нашата къща за Великден. Разбирате, че нито ни е уведомила, нито е попитала може ли да ги покани. Когато го съобщи на съпруга ми (вече пред свършен факт), той й заявил, че няма право да кани други хора, без да попита нас. Отговорът й бил, "ако не дойдат те, няма да дойдем и ние". Мъжът ми й казал "Ако искаш идвай." Съответно, в момента тя е сърдита и със свекър ми обвиняват мъжа ми, че няма право да се държи така с тях. При което ние сме "???!!!??!?!?!?!", т.е. недоумяваме в какво сме виновни, защото никой не може да ни каже кой да каним и кой не в къщата си!
Тук трябва да направя още едно отклонение. Досега живяхме в апартамент, който тя е прехвърлила на сина си с право на ползване. Т.е. когато нещо не стане на нейната се сърди, тръшка и заплашва с апартамента и в крайна сметка, става на нейната, дори когато е виновна и съответно на нас ни писна. Тактиката й винаги й е била такава, но в случая няма властта да си предявява претенциите. Съответно сценарият е същият, пак се започна с тръшкането, сърденето и заплахите. Знам, че е проба докъде може да си "разиграва коня" и не ни пука, но по този начин ще ни развали отношенията с племеника. Срещу него нямаме нищо против, но приятелката му няма да ни влезе в къщата, още повече от първите поканени. Имаме едно дете и няма да се притеснявам в собствената си къща какво може да направи на детето ни, което пък си няма представа.
Знам, че много хора ще кажат "да си гледат работата", но това са родители на мъжа ми, а той им е вече единствено дете. Каквито и да са, са му родители и мъжа ми го преживява доста тежко, започна да вдига кръвно.
Мислих да се обадя на племеника, но на него му е съобщено, че е поканен, т.е. няма нищо общо. Още повече, че ако му съобщя, че не е поканен, все едно не го искам и ще си развалим отношнията.
Да ситуацията е сложна, но свекърва ми винаги поставя нещата така, че каквото и да се направи най-добрият вариант за всички е да отстъпим ние, но този път няма да го направим.
Как ли не го мислих и реших, че може да предложите други гледни точки, за които не съм помислила.
Благодаря предварително!


А е можело да поканят поне през днея само внука/племенник, ама той скачен съд бил ....
Скрит текст:
Нещо ми убягна казуса
Тук си много отворена и се заяждаш( дано си изпуснала вече парата), а с роднините не можеш да говориш и да отмениш поканата или да я уточниш по ваше желание, както вие с мъжът ти прецените
Аз знам какво бих направила, търся идеи за най-дипломатичния начин, за да може за всички страни да е най-безболезнено.
П.С.: Искаш да кажеш, че се заяждам, защото отговорих на открити заядливи нападки?!?

И пак повтарям, не сме поканили никого от двамата, защото не ги отделяме един от друг. Или не каним никого (както е в случая) или каним и двамата. Те са заедно!

# 45 544
  • Мнения: 1 004
Мерси, Афродита. Е, щом бременната е вдигнала скандал на племенника, значи не е само авторката, която знае за налудничавите ѝ идеи. Честно казано, тая кръвосмесително-педофилска драма е доста по-сериозен проблем отколкото ще идват ли свекърите или не.

# 45 545
  • Другата България
  • Мнения: 37 653
Чак пък масов хейт по напуснал потребител!? Драма Joy Който не беше съгласен с постовете й, реакциите и коментарите и тогава, и сега си го казва.
Аз хейт по напуснал потребител не виждам.
Потребителите са си тук, някои преоблечени, но приказката за вълка, козината и нрава му е много вярна.

# 45 546
  • София
  • Мнения: 12 006
Мерси, Афродита. Е, щом бременната е вдигнала скандал на племенника, значи не е само авторката, която знае за налудничавите ѝ идеи. Честно казано, тая кръвосмесително-педофилска драма е доста по-сериозен проблем отколкото ще идват ли свекърите или не.
И аз това казвам.
Детето сега е на 12г., със или без развито тяло, а дамата драматизира, че имало флирт, ами я си представете това дете като порастне и стане жена, с оформено женско тяло .... не ги виждам как ще се събират на семейни празници по Великден, Коледа и т.н. Тогава извратената какви ли филми би съчинила Crazy

# 45 547
  • Мнения: 1 004
Да, авторката на оплакването някак измества фокуса в грешна посока. Колкото и да я друсат хормоните бременната кукумицинка, чак толкова не може да е откачен човек, че да приписва на гаджето си сексуални помисли към 12-годишната му братовчедка. Ако авторката не преувеличава или не изкривява случката, това е идиотско и перверзно. И вместо да обсъди проблема с племенника, тя се концентрира върху собствеността на жилището и нежеланието на свекърите да дойдат без внука си. Ако те не знаят за драмата с бременната, нормално е да искат да са заедно.

# 45 548
  • София
  • Мнения: 24 839
Въобще не е задължително бременната да има отклонения в психиката извън силноизразената си простотия и ограниченост.
Няма да се учудя, ако птичият ѝ мозък е построил "логическа" верига от вида:
направихме си бебче- то трябва да бъде обичано от таткото- чуждите деца не може да бъдат обичани от него и няма право да им се радва, защото е обидно за нашето "буболече".... Mr. Green

# 45 549
  • Мнения: 48 023
Така или иначе нямат право да канят други хора от тяхно име у тях. Така мисля аз. Да кажат- хубаво е да се съберем,тежко е за него и т.н. е едно
Друго е да ги канят и да се тръшкат

# 45 550
  • Мнения: 19 133
Леко съм скептична, че ако наистина нещо педофилско-кръвосмесително, или някой си е въобразил подобна болна реакция, в епицентъра на драмата щяха да са точно свекърите и имотите и щяха да се чудят как да им обяснят, че не са поканени. Коя жена ще се натиска да ходи на гости при това положение, ако смята, че мъжът ѝ си пада по някой от домакините, особено ако е нещо толкова извратено, и го е направила публично достояние пред въпросните домакини. Тя щеше да отказва гостуването и да не иска мъжът ѝ да ходи, нямаше изобщо да се налага да се държат с нея или с мъжа ѝ като с бъхливи котета, които се чудят как да изхвърлят.

# 45 551
  • Мнения: 1 004
Да, Happy, права си. Но това е дребен проблем в сравнение с това, че или бременната, или авторката се филмира извън всякакви нормални граници. Свекърите са просто нетактични, а една от двете жени е откровено луда. Е това вече е проблем.

# 45 552
  • Мнения: 48 023
Е...за това е хубаво да не се събират, нали Joy

# 45 553
  • Мнения: 2 200
Дали пък 12-годишното девойче не е преиграло с обичта си към първия си братовчед, ревнувайки от придошлата нова жена в рода им, при това -  вече бременна от любимия братовчед?
Като чета драмата на Диска, нищо чудно и дъщеря й да си пада по подобни сценарии.

# 45 554
  • Мнения: 1 004
А, 10-12 годишните са си драма куинс. Може и малката да се е тръшнала, ама възрастни жени да се връзват на тийнейджърски тръшканици...

Общи условия

Активация на акаунт