"Селски" номера и пинизи

  • 5 107 919
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 45 510
  • София
  • Мнения: 19 419
Да се върнем на Дивка. И на мен ми е странно как само тя е забелязала отношението на бременната. Също така разните му вметки как нищо не били искали досега от свекърите, които даже не са и свекъри, обаче пък са живели към 20 години в тяхно жилище, защото новата къща чак сега е факт.
Зависи колко хора са присъствали. Освен това мъжете обикновено са над тези неща и ни чул - ни видял

# 45 511
  • Мнения: 19 246
Струва ми се, че се преекспонира казусът. Досега толкова години са били зависими от родителите на партньора на Дивка, все са ги заплашвали при всяко неподчинение с апартамента, който са им предоставили за живеене, и ето, появил се е първият удобен повод Дивка да се противопостави без страх, защото вече имат нова къща, и заплахите за гоненето от апартамента са неактуални. И ми се струва, че в бъдеще ще се задълбочават нещата.

# 45 512
  • Мнения: 76
Да се върнем на Дивка. И на мен ми е странно как само тя е забелязала отношението на бременната. Също така разните му вметки как нищо не били искали досега от свекърите, които даже не са и свекъри, обаче пък са живели към 20 години в тяхно жилище, защото новата къща чак сега е факт.
Защото майката си е майка и първо мисли за детето си. Мъжа ми също изтръпна при новината, че е излязла да я търси.
Защото, когато са взели апартамента са заявили на мъжа ми, че е за него (това става преди да се познаваме изобщо), но не е закупен на негово име, а на тяхно. За причините мога само да гадая.
Това, че си купихме собствено жилище е по няколко причини - омръзна ни да ни изнудват и заплашват, достатъчно узряхме за тази стъпка и не на последно място, сме достатъчно финансово обезпечени, за да направим такава покупка.

# 45 513
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
С годините възрастните стават, като малките деца и са все недоволни😯 каквото и да правиш. След, като не искат да идват не бих настоявала.

# 45 514
  • София
  • Мнения: 12 006
Да се върнем на Дивка. И на мен ми е странно как само тя е забелязала отношението на бременната. Също така разните му вметки как нищо не били искали досега от свекърите, които даже не са и свекъри, обаче пък са живели към 20 години в тяхно жилище, защото новата къща чак сега е факт.
Защото майката си е майка и първо мисли за детето си. Мъжа ми също изтръпна при новината, че е излязла да я търси.
Защото, когато са взели апартамента са заявили на мъжа ми, че е за него (това става преди да се познаваме изобщо), но не е закупен на негово име, а на тяхно. За причините мога само да гадая.
Това, че си купихме собствено жилище е по няколко причини - омръзна ни да ни изнудват и заплашват, достатъчно узряхме за тази стъпка и не на последно място, сме достатъчно финансово обезпечени, за да направим такава покупка.
Дивке, тука си много отворена и скачаш с бутонките напред, ама пред свекърва си мълчиш като бит ***, що така? Що не си изясни ситуацията с всички и да обясниш на племенника какви ги върши "гаджето му  Laughing " още като е излязла да тъси детето? Защо не го уведомиш, че не е баш предвиден в поканата, а свека на своя глава ги е поканила и ето удобрен момент да обясниш защо не ги искаш в комплект, а само него, ако изобщо и него искаш. Отделно не разбирам защо пък трябва да са винаги комплект с приятелката му, чудо голямо ако дойде сам. А свекърва си защо не я попита каква е причината да не ви уважи, а ви прави циркове? А може да я попиташ, тя защо предпочита да дойде само ако другия син е там, все пак вие я каните у вас, толкова ли сте й скучни/безразлични/безинтересни, та държи 100% и другия да е там?

# 45 515
  • Мнения: X

Защото, когато са взели апартамента са заявили на мъжа ми, че е за него (това става преди да се познаваме изобщо), но не е закупен на негово име, а на тяхно. За причините мога само да гадая.


В първия пост пишеш съвсем друго нещо:


Тук трябва да направя още едно отклонение. Досега живяхме в апартамент, който тя е прехвърлила на сина си с право на ползване.




# 45 516
  • Мнения: 76

Защото, когато са взели апартамента са заявили на мъжа ми, че е за него (това става преди да се познаваме изобщо), но не е закупен на негово име, а на тяхно. За причините мога само да гадая.


В първия пост пишеш съвсем друго нещо:


Тук трябва да направя още едно отклонение. Досега живяхме в апартамент, който тя е прехвърлила на сина си с право на ползване.





Преди да се познаваме, му заявяват, че апартамента го купуват за него, но не е на негово име. Когато детето ни беше на 1 годинка му го прехвърлиха с право на ползване, което не го прави изцяло негов. Данъците пристигат на тяхно име, ние обаче ги плащаме. Мъжа ми не може да го продава без тяхно съгласие, т.е. може, но да кажем на по-малко от 50% от цената, защото новите собственици трябва да приемат факта, че едни други хора ще имат право на ползване на новозакупения им апартамент. Вие ще си купите ли такъв апартамент? Т.е. мъжа ми няма свободата да разполага с него както реши, защото е зависим.

₪₪₪ Afrodita ₪₪₪, винаги съм била отворена. На свекърва ми никога не съм мълчала, но единствено и само когато засяга мен. На мъжа ми съм му казала, че когато ние спорим, спорът е между мен и нея и единственото ми условие е, да не взема страна - нито моята, нито нейната. За нея винаги съм била и продължавам да съм лошата, защото от самото начало отстоявам позициите си. Не ми пука за нейното мнение спрямо мен. Когато, обаче нещата засягат и двамата, заради мъжа ми правя компромиси. Те са му родители все пак и аз съм длъжна да се съобразявам, макар рядко да се виждаме. Предпочитам да поддържам дистанцирани дипломатични отношения. А какви номера ми е правила... бедна ви е фантазията, някой ден ще споделя във темата за свекървите. Simple Smile Между другото, може ли линк, че не намирам темата.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 18:06 от divka1

# 45 517
  • Мнения: 19 246
Така си и мислех. Набрала си ѝ на свекървата и вече се чувстваш с отвързани ръце да ѝ се противопоставяш, след като вече не сте зависими с жилището. Дистанцирай се, но не се карай излишно за дреболии. Все пак след някоя и друга година дъщеря ви сигурно ще се радва да може да се отдели от вас. Апартаментът от свекърите ще свърши добра работа за целта, ако не отиде в друг град или държава.

# 45 518
  • София
  • Мнения: 1 590


Един страничен аспект : ако племенникът е от скоро сирак, на бабата сигурно ще и пресяда залъка от факта, че е оставила внучето-сирак сам на Великден, този празник все пак е семеен ...
Не знам, аз май не бих изолирала племенника ми, каквато и да е приятелката му. Все пак не е сериен убиец...

# 45 519
  • Мнения: 18 780
Ако разказаната история е истинска, аз бих изолирала племеника, докато е с жена, която ревнува от 12 годишната ми дъщеря. Утре ще вземат да се разделят, тази кукувица ще вземе да  прави скандали и да обвинява детето.

# 45 520
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
  https://m.bg-mamma.com/?topic=1103320.180 Темата за свекървите. Може да ти разкажат играта😅 обаче. Тука, бяха добронамерени 😆

# 45 521
  • Мнения: 980


Един страничен аспект : ако племенникът е от скоро сирак, на бабата сигурно ще и пресяда залъка от факта, че е оставила внучето-сирак сам на Великден, този празник все пак е семеен ...
Не знам, аз май не бих изолирала племенника ми, каквато и да е приятелката му. Все пак не е сериен убиец...

Много драматизираш.
Племенникът все пак си има жена, т.е. отделно семейство и се предполага, че няма да е изобщо 'самотен и гладен' по празниците.

На мен ми намирисва от цялата история. Как така жена му е тръгнала да търси дъщеря ти и никой освен теб не е разбрал. Ти откъде разбра?

# 45 522
  • София
  • Мнения: 1 590
Не бе, хич не драматизирам, просто усещане ...
Може би съм повредена от "семейните ни традиции" по Великден.

Обаче и аз не разбрах защо въпросната жена е тръгнала да търси детето, целта каква е?

# 45 523
  • Мнения: 19 246
Тя си каза, че е отскоро сирак племенникът - починал е негов родител, който е бил другото дете на свекърите, и вероятно чувстват племенника, който им е внук, като връзка с починалото им дете и в момента им е сигурно по-важно да прекарат време с него, за да преодолеят мъката, отколкото с новодомците. Ако се налага да се избира между хората, с които ще прекарат празника.

И аз не разбрах защо е това с търсенето на дъщерята. Празничен обяд/вечеря за празника и после евентуално нощувка и заминаване на гостите. Няма кой знае какви опции и възможности за покушение над дъщерята. Но пък е опция и повод да се покаже на свекърите, че няма да стане на тяхното.

# 45 524
  • Мнения: 9 487
Че е селско да поканиш някого в чужд дом, селско е. Обаче семейните отношения са доста по-сложни от един "селски пиниз".

Според мен случката с "търсенето на Немо/дъщерята" е доста преекспонирана.

Общи условия

Активация на акаунт