"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 048
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 46 530
  • при късмета
  • Мнения: 24 010
Нямаше нужда да започваш с оправданията, беше повече от ясно

# 46 531
  • София
  • Мнения: 17 775
Рязко си се объркала, че ще се оправдавам пред непознати, ако мен визираш.
Смятам хората, които не обичат животните, за егоисти, да. Защото животното не може да те хвали, да ти четка егото и да се прежалиш да направиш нещо поне за показнО. То си стои, гледа те, радва ти се, ама ако си егоист, ще искаш да ти запее ода на благодарността, че си му сложил да яде и си го къпал.

# 46 532
  • Мнения: 2 220
Обичам животни, но да не са ми в къщата. То все едно дете гледаш. И не е вярно това, че който не ги обичал, не обичал и хората. То пък хората все едно много стават и за обичане де.

# 46 533
  • при късмета
  • Мнения: 24 010
По-големи глупости отдавна не бях чела. Да, хора обичащи животните са без такива, защото са си преценили силите, времето, енергията и ангажиментите за да поемат още един. Именно псевдовъзвисени и псевдолюбители взимат животно заради това, че някой им е изплескал подобна глупост и те са достатъчно наивни, да не кажа друго, че да повярват. Взимат първото попаднало им животно и после се превръщат в стопаните, които често обсъждаме в темата. Т.е повечето. Малко са съвестните стопани, даже са изключения, защото някой е втълпил на наивниците подобни лозунги, а те самите нито се замислят от къде са произлезли, нито колко са верни.
И тези, които хранят животните в зоолигическата и изобщо не преценяват какво им хвърлят се мислят за техни любители и много възвисени. Да, но им вредят, а никога не можеш да ги убедиш в това. Точно както не можеш да убедиш кучкар, че не е съвстен стопанин, че не може да сравнява кучето си с дете, че има задължения, освен права, че има и други домашни любимци и т.н. и т.н.

# 46 534
  • София
  • Мнения: 17 775
Говорех за изтъкването колко си страхотен и как ги обичаш през витрина, всеки си преценява дали може да гледа животно.

# 46 535
  • при късмета
  • Мнения: 24 010
Какво пречи да изтъкваш колк7о обичаш животните и гореизброените от мен причини наистина да не ти позволяват да вземеш? Няма противоречие, по-скоро потвърждава, че обича животните, щом не е взел някое, за да го гледа как да е

# 46 536
  • Мнения: 9 050
И аз обичам животните. През витрината. Обичам и огромните вълни. Но да ги гледам от брега. Обичам дъжда, но да си го наблюдавам през прозореца. Това, че не мра да се хвърля в опасно бурно море, значи че не обичам морето? Или това, че не хуквам през глава да подгизна при всеки дъжд значи, че не обичам дъжда? Тогава защо това, че повече не бих си взела животно да значи, че не обичам животните? Доста тесногръдо.

# 46 537
  • София
  • Мнения: 17 775
Какво пречи да изтъкваш колк7о обичаш животните
Хората, които обичат нещо или помагат на някого от сърце, не го изтъкват. Другите се бият в гърдите, най- често само на думи. Важи не само за животните, а за деца без родители, за благотворителност и т.н. Това са хора, които обичат показното, но дори не могат да го подплатят с действия. А са като стари балалайки.

П.П. не бох сравнявала дъжд с живо същество, така че не мога да репликирам Simple Smile

# 46 538
  • Мнения: 2 560
Подкрепям последното мнение. Обожавам котки, но не бих си взела за домашен любимец втори път. Нужно ли е да обяснявам защо😆. Бих взела  куче някой ден, живот и здраве,  но детето ми е още бебе. Даже и парода имам- голдън ретривър, нищо, че умирам за немска овчарка, дългокосместа. Защо ретривър, защото е семейно куче, една от породите с най- висок праг на търпимост, особено към деца. Куче - другар в игрите, а не куче - пазач.
Много хора си мислят, че домашния любимец е част от обзавеждането, а не пълноправен член на домакинството. Такива хора е по- добре да не вземат  животни.

# 46 539
  • Мнения: 6 876
Е, освен че е казвано, че хората необичащи животни са егоисти, в тази тема беше писано, че не може домашният любимец да е какъв да е, за да имаш право на коментар, а куче, понеже другите животни не искали толкова грижи. Котката и папагал не те издигат на необходимото ниво.
Имала съм морско свинче, котка и хамстер и за всяко животинче съм се грижила с любов. Любовта ми към животните на този етап са изразява в друго. Искам домашен любимец, но за съжаление нямам нито време, нито възможност, нито подходящо жилище за такъв. Някой ден като имам възможност за котка, ще си осиновя някое животинче, нуждаещо се от дом и любов.

# 46 540
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Аз също обичам животните. Като дете гледах заек. Сега имам котарак, който е осиновен от улицата, но е дворен. Купувам му храна, обичам го, водя го на ветеринар, глезя го, галя го, гушкам го. В къщи не иска и не може да живее - преди време му пострада лапичката и се наложи да го държим на затворено за 10 дни. Побърка се, аз също. Нямам енергията да се грижа за хигиената вкъщи, ако той е там, въпреки че е много чист и с изградени навици. Хвърчащи косми навсякъде не мога да търпя, а време за ежедневно чистене нямам.
Така че колкото и да обичаш животни, не можеш ли да си на 100 % ОК с него, по-добре не взимай.

# 46 541
  • Мнения: X
Е, аз те разбрах, Кетчър. С една дума - неща, които нямам, не считам, че ги обичам. Още повече неща, които мога да имам, но избирам да нямам. Щом избирам да ги нямам, значи не ги обичам. Т.е. не ги обичам достатъчно, че да пожелая да ги имам, а някак си - малко ги обичам.
Не е на принципа - обичам торта, но не ям, защото е вредно. Някои неща не са вредни да ги притежаваш, правиш и т.н. Или - обичам природата, но не ходя на планина, защото ... нещоситам.

# 46 542
  • Мнения: 11 547
Е, аз те разбрах, Кетчър. С една дума - неща, които нямам, не считам, че ги обичам.
А ако искаш деца, но нямаш по независещи от теб причини означава ли, че не обичаш деца?

# 46 543
  • Мнения: 10 379
А ако не обичаш деца и по тази причина не родиш и не даваш на никого обяснения, какъв е проблемът на обществото?

# 46 544
  • Мнения: 2 109
  Много хора обичат животните, но нямат домашен любимец. Не ми е минало през ума да ги квалифицирам или да им искам обяснения защо нямат. Преценили са, че не могат да дадат адекватна грижа, това за мен означава, че са отговорни.
 От друга страна много хора имат домашни любимци и не се грижат адекватно за тях. За такива не съм сигурна дали обичат животните или си взимат ей така, защото е забавно, или и те не знаят защо.
  С ММ една година обмисляхме да си вземем морско свинче, информирахме се и се стараехме да го гледаме както трябва. Живя около 2 години. Куче съм искала винаги, взехме го в момент, в който преценихме, че можем да се грижим адекватно. Иначе винаги сме обичали животните.
  Много са ми интересни и такива, които се опитват да дават на кучето ни бисквити, шоколади и всякакви глупости. Да опитало... ММ последния път реагира доста остро на роднина, която гледайки ни в очите, подаваше на кучето парче шоколад. Казвано ѝ е многократно, че не даваме друго, освен кучешка храна. Явно искаше да ни провери реакциите.

Общи условия

Активация на акаунт