"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 519
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 48 420
  • Мнения: 1 760
Една моя съседка е учителка по български. Тръгва 5 мин. преди работа и се връща веднага след приключване на часовете. Знам й разписанието, защото синът ми й е ученик.

# 48 421
  • Мнения: X
Да, по-горе писах за формалното и неформалното им работно време.

# 48 422
  • София
  • Мнения: 17 775
Уиш, много малко остават наистина. По мои впечатления. Вярно, че и децата са келеши, ама и професията вече не е призвание, съответно доста от учителите не стават.

# 48 423
  • Мнения: 47 981
Доста от учителите не стават
Знам за учители, които пропускат часове, защото не са намерили място за паркиране и просто си тръгват. Учители с по една писмена работа на срок, върната след 2 месеца. И т.н. за съжаление свестните взимат същите пари и не получават и тиквен медал.

# 48 424
  • Мнения: X
Съгласна съм, Кечър. Като се замисля за учителите на двете ми деца, от всички само 6-7 са наистина учители. Но това е неизбежно, когато една професия е слабоплатена и социалният ѝ престиж е около минус десет. Всичко, което е свястно, бяга. Дъщеря ми е в 7 клас и имаше късмета с изключителни учители по математика и БЕЛ. Да, ама и двете са пред пенсия. А след тях?

# 48 425
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко навлизате в онази селска изцепка като на селяка, който всичко знае и разбира, особено за другите - какво и как трябва да работят. За работното време говоря, иначе съм съгласна с последните постове.

# 48 426
  • София
  • Мнения: 8 932
Съгласна съм, Кечър. Като се замисля за учителите на двете ми деца, от всички само 6-7 са наистина учители. Но това е неизбежно, когато една професия е слабоплатена и социалният ѝ престиж е около минус десет. Всичко, което е свястно, бяга. Дъщеря ми е в 7 клас и имаше късмета с изключителни учители по математика и БЕЛ. Да, ама и двете са пред пенсия. А след тях?
С всичко съм съгласна, но не и че е слабоплатена професия. Но това не е по темата. Селски номер е да издирвам някой, който пуши през половин час и той да ми обяснява, да не го занимавам с работа в този момент.

# 48 427
  • Мнения: 2 751
Насипни череши в Лидл поръсени с костилки от дегустатор. Дива селяния в най-чист вид.

# 48 428
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Селско ли е (или по-скоро непрофесионално) мениджър много демонстративно да показва предпочитания към даден служител?

Имаме ново управление във фирмата. Не отричам, дамата може да има някаква идея от това, коеот върши (не приема обаче, че може да е сгрешила), но много грозно впечатление ми прави следното:
всички си вършим работата, така както е поискано от нас, разбира се, за това сме тук, всеки с неговите си задължения и задачи.
Но, това, което ми прави лошо впечатление е, че новата мениджърка до момена хвали само една единствена колежка, няма лошо, момичето си върши работата, няма спор, но и всички останали си я вършат. Не е въпроса в самата похвала, разбира се, а по-скоро в демонстративното отношение.
Не знам дали само на мен ми се вижда някак нередно или наистина е такова

# 48 429
  • Мнения: 4 270
Селско ли е (или по-скоро непрофесионално) мениджър много демонстративно да показва предпочитания към даден служител?

Имаме ново управление във фирмата. Не отричам, дамата може да има някаква идея от това, коеот върши (не приема обаче, че може да е сгрешила), но много грозно впечатление ми прави следното:
всички си вършим работата, така както е поискано от нас, разбира се, за това сме тук, всеки с неговите си задължения и задачи.
Но, това, което ми прави лошо впечатление е, че новата мениджърка до момена хвали само една единствена колежка, няма лошо, момичето си върши работата, няма спор, но и всички останали си я вършат. Не е въпроса в самата похвала, разбира се, а по-скоро в демонстративното отношение.
Не знам дали само на мен ми се вижда някак нередно или наистина е такова
Не знам какво е, но е дразнещо. Навсякъде толерират някого за сметка на всички останали. Демотивиращо е, прави лошо впечатление и в крайна сметка е несправедливо. Когато работата е екипна, това не помага на никого.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 21:29 от Herz

# 48 430
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Изключително непрофесионално разбира се. Управленските способности на този мениджър са под въпрос.

# 48 431
  • Перник
  • Мнения: 300
Или иска да насъска всички срещу въпросната

# 48 432
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Значи не е в моя телевизор повредата, така да се каже. Именно, че е по-скоро грозно, селско не знам дали е точната дума в случая. Някак не ми правеше чак такова впечатление, докато някои колеги на получиха незаслужени забележки, докато на колежката похвалите и валят и за най-малкото. Пак казвам, момичето си работи, заслужила си ги е!

Иначе за насъскване, не знам, може да и се иска, но няма да стане, по-скоро срещу себе си успява да ни настрои за момента

# 48 433
  • Мнения: 4 270
Иначе за насъскване, не знам, може да и се иска, но няма да стане, по-скоро срещу себе си успява да ни настрои за момента
Повредата не е в твоя телевизор, определено.
Обикновено всички се настройват срещу висшестоящия, защото усещат предпочитанията. Губи се доверието в правилната преценка, и както казах, останалите биват демотивирани.

# 48 434
  • Мнения: 7 913
Вероятно и на самата служителка не ѝ е особено добре, ако е съвестна, защото може да се тревожи, че вие се настройват е и срещу нея самата.
Била съм в такава ситуация - не мисля, че чак толкова заслужавах шефът да ме фаворитизира открито - вчерашна пикла, най-новата във фирмата. (нямаше никакви сексуални апетити към мен човекът, почтен си беше). Две колежки ме намразиха моментално, вгорчиха ми живота и в крайна сметка напуснах, а работата ми беше хубава.

Общи условия

Активация на акаунт