"Селски" номера и пинизи

  • 5 103 455
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 49 785
  • София
  • Мнения: 6 308

От 70 апартамента, 7-8 имаме запазено място. Най-голямото врякало не пожела да си плаща. Ако мине...
А, дай малко инфо. Интересувал съм се само от служебен абонамент. За тази схема не знам детайли.

# 49 786
  • Мнения: 18 332
За Пловдив ли става дума? Чела съм за символични цени за такъв абонамент. В Сф още не сме дозрели.

# 49 787
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Пловдив, да. Кметството по район определя зони за паркиране с възможност за запазени паркоместа. За всеки блок има определен паркинг /този пред/зад блока/. Информира живущите посредством обяви на всеки вход в зоната. Който желае, подава заявление, документ за собственост/наем на жилището, голям талон за автомобила+договор за наем/пълномощно, ако има такива. При подаването, ти дават схемата и си избираш място, което желаеш, като го записваш в заявлението. На схемата са отбелязани вече избраните места от други кандидати. Системата е - при един кандидат за място, то се печели от него. При повече от 1, влиза точкова система. Собствениците със собствени автомобили взимат най-много точки, останалите по-малко, според това дали са наематели и дали автомобилът е техен.
След определения срок правят класиране и ако за едно място има повече от 1 кандидат, се гледат точките. Ако има няколко кандидати за едно и също място с равен брой, правят жребий в присъствието на кандидатите. На заявените места се поставят скоби, като на всяка има залепен стикер с номера на автомобила, който го ползва и те канят да си получиш разрешителното. После плащаш 20 лв месечно. Срокът е 2 години, след което те канят да преподпишеш, ако искаш. Непожеланите места в зоната остават свободни за ползване от който свари. На тях не поставят скоби и са абсолютно безплатни.

# 49 788
  • Мнения: 24 124
Това е по- скъпо от Синята зона в София, но пък имаш сигурно място.

# 49 789
  • Мнения: 859
Аз намирам за селско да хвърляш боклуци пред ресторанта - не знаеш дали те имат нещо общо. Но дори и да нямат, могат да започнат да имат....Много дивашка работа, а Пловдив уж е център на просветата...

# 49 790
  • Мнения: 18 269
Това е по- скъпо от Синята зона в София, но пък имаш сигурно място.

По-скъпо е от София, но имаш точно определено място и винаги ти е свободно, т.е. няма да обикаляш, докато намериш къде да паркираш. Звучи добре.

# 49 791
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Това е по- скъпо от Синята зона в София, но пък имаш сигурно място.
Каква е таксата за паркиране на една кола, за постоянно живеещ в синята зона? Знам, че не е за определено място, но не знам цената. Първоначално когато ги въведоха ми се върти, че бяха обявили 180лв. годишно, но може и да са други

# 49 792
  • София
  • Мнения: 6 308
За Пловдив ли става дума? Чела съм за символични цени за такъв абонамент. В Сф още не сме дозрели.
Тюю, язък. Тамън се наточих. Simple Smile
Това е по- скъпо от Синята зона в София, но пък имаш сигурно място.
Кое му е скъпото. 20 кинта/месец е смешно.

# 49 793
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Кое му е скъпото. 20 кинта/месец е смешно.
Да, особено за зимата - точно изринеш снега и хоп...някой паркирал, пък ти скачаш преспите или ринеш ново място, на което утре е застанал някой друг. Или прибереш се късно, обикаляш да търсиш място, накрая я зарежеш на улицата.  И си я намериш я с глоба, я ударена /преди месец имахме подобен случай на две преки от вкъщи/. Та, не че 240 лв са ми излишни, но платен паркинг ми е минимум двойно. А да треперя утре кой луд ще ме нападне я вербално, я физически, защото съм му спряла "на мястото" или ще ми спука гумите, надере колата, счупи чистачките, мерси съм. Не че това ме застрахова, но поне тия, дето разчитат на психически тормоз, за да се уплашиш и да се махнеш, се кротват.

# 49 794
  • Мнения: 24 124
Не съм написала, че е скъпо, а че е по-скъпо от Синя зона! Тук платен паркинг е 300лв на месец! Как ще е скъпо 20лв!

# 49 795
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Затова питах каква е цената за синя зона, а не за паркинг. Тя говори за паркомясто пред жилищна сграда, по-сравнимо е със зона, а не с паркинг.

# 49 796
  • София
  • Мнения: 8 931
Затова питах каква е цената за синя зона, а не за паркинг. Тя говори за паркомясто пред жилищна сграда, по-сравнимо е със зона, а не с паркинг.
150 лв на година за първи автомобил и 300 за втори. Като трябва да си с постоянен адрес в съответната зона, колата по талон също да е регистрирана на този адрес и от тази година -собственикът да има шофьорска книжка. Което не знам как някой не е атакувал като дискриминационно.

# 49 797
  • при късмета
  • Мнения: 23 871
Значи в Пловдив е по-скъпо, годишно излиза 240лв. Но има резон, защото има гарантирано място, а не където намериш в зоната.
А за книжката, предполагам, че е заради скъпите коли на името на инвалид, заради данъците

# 49 798
  • Варна
  • Мнения: 36 473
За мен пък е логично изиснването за книжка.

Леле, във Варна май е най-евтино.

# 49 799
  • Мнения: 39 051
Лидл. Касиерка, която беше почивка и с кафе в ръка се придвижваше между клиентите качена на вилите на мотокар, с който превозват стоката в магазина.

Общи условия

Активация на акаунт