"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 945
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 41 265
  • София
  • Мнения: 10 367
Имаш право, Дама от морето. Не ходи. Но още от времето, когато аз ходех по дискотеки (пр. Н. Е.), си има задължителна консумация за маси и сепарета.
Yan25, просто се доразсъждава по темата, засадена от теб. Иначе заядливците винаги са неприятни, и сервитьори и не.

# 41 266
  • Мнения: 19 133
В дискотеките е така - има десетина маси и сепарета, останалите са правостоящи. Но никой не те задължава да стоиш на маса все пак. Може да влезеш, да танцуваш , да не сядаш никъде и да консумираш само вода от чешмата в тоалетната. Но често има и платен вход, де - на такива места плащаш вход, за да влезеш, ама пак никой не те кара насила да им влезеш в заведението, бият ти печат, ако решиш да излезеш по някое време, за да не плащаш пак вход, ако се върнеш и т.н.

# 41 267
  • Мнения: 5 007
Защото аз не виждам кой не си в свършил работата в дадения пример. Служителите стоят без работа просто защото за конкретно нещо, в даден период няма търсене.

Или защото мениджърът не им е осигурил плавно и постоянно натоварване? Или защото примерно причината е развалена техника или липсващи консумативи, които пак от него зависи да осигури? Ситуации и причини има много.
Но при положение че хората са назначени на работен ден и определен брой часове, не е тяхна вината, че са стояли без работа. Ама са висели до края на работното време, нали?
Поне да ги бяха пуснали в отпуск, щом е мъртъв сезонът. Или да им намалят работния ден. Тогава да, няма да имат право да мрънкат за по-голямото натоварване по-късно.
Плавно натоварване е на поточна линия, не винаги може да се осигури.

# 41 268
  • Мнения: 18 621
На мен ми се струва нормално в таткива заведения да има минимална консумация поне за сепаретата. Навремето имаше и дискотеки, в които на влизане се купуваше нещо както куверт - примерно 20-30 лв., който да харчиш за напитки вътре, пък ако не ти се пие или си се напил за по-евтино още вкъщи - не пиеш.

# 41 269
  • Мнения: X
Не на всички маси има задължителна консумация, зависи от дискотеката.

Иначе и аз в момента не пия, поради здр.причини и бих пила вода или сок, но и по дискотеки не ходя.
А сервитьорките в дискотеките почти винаги си закръглят големи бакшиши.

# 41 270
  • Мнения: 4 808
Имаш право, Дама от морето. Не ходи. Но още от времето, когато аз ходех по дискотеки (пр. Н. Е.), си има задължителна консумация за маси и сепарета.
Yan25, просто се доразсъждава по темата, засадена от теб. Иначе заядливците винаги са неприятни, и сервитьори и не.
Ами аз и не ходя и то отпреди новата ера. Когато съм ходила, винаги е било заради приятели. Няма проблем да си платя вход. Но сегашните дискотеки още по не ми харесват от едно време. ММ и сестра му обичат дискотеките, ходила съм заради тях, ами не ми харесва. Едно време предпочитах селските дискотеки, в такива каквито щури купони сме правили... То може и вече да съм изкопаемо, но си е и въпрос на вкус.

# 41 271
  • Мнения: X
Не мога да ви смогна на писането.
Относно деленето на общите сметки. За мен има три приемливи варианта, с уговорката че гледам обикновено да излизам с приятели, а не с муфтаджии, сметкаджии и подобни:
- сметката се дели по равно ако сме консумирали що годе еднакви неща, както често се случва;
- аз плащам сметката, защото така искам или другият реши така да направи;
- още при поръчката уведомявам обслужващия ни, че сме на отделна сметка, защото да кажем компанията е от 10 човека и съставът или поводът не предполагат много финансова интимност.

Като вземе някой обаче касовия бон и почне да смята, нищо не казвам, само никога вече не ходя на заведение с него. Случва се с приятели, които имат нови приятелки. Въобще не става дума за пари, просто не трая такива неща.

Относно задължителната консумация и сокчетата. От много време насам не съм виждала в нощно заведение сокче да струва по-малко от уиски, водка или каквото и да било. А цените на входа някой път са умопомрачителни. Причината е, че хем много хора не пият твърд алкохол, немалко гълтат по едно хапче и после пият много и само вода докато танцуват, на трети пък просто им се купонясва, а поддръжка на нощно заведение е скъпо нещо, не като да продаваш кафе и закуски.Тъй де, през нощта се ходи с пари. Така беше и тийнейджъри като бяхме, по време на веселия соц.

# 41 272
  • Мнения: 1 399
 Yan25, аз не разбрах само защо реши, че сервитьорката е очаквала, че ще прибере разликата в сметката ти. Нали е отказала да вземе парите от теб (тогава със сигурност щяха да са за нея и предполагам точно това щеше да направи, ако искаше да ги присвои). А те са останали с общите, т.е. щяла си да покриеш част от консумацията на компанията, а за бакшиш вече каквото те решат, когато плащат.
Иначе за тръшкането и троскането е ясно, че е недопустимо. С уговорката, че може би е по-логично да се казва предварително кой ще плаща отделно. Ако програмата им не позволява частично плащане на сметка, хич не ги виждам тези момичета да помнят и да водят по отделно кой какво и кога е дал.

# 41 273
  • Мнения: 10 414
Събирали сме се често колеги и горе-долу всеки си плаща каквото е консумирал. Не сме делили по равно, защото всеки стои различно време, консумира различно и никой не е длъжен да плаща за друг. Напр. отбие се някой за половин час, пие една бира - не е редно да плаща колкото някой стоял 4 часа и пил 5 водки и основно ястие. Много пъти в различни заведения сме молили сервитьорите да направят отделна сметка и никой и никога не е
бил съгласен.

# 41 274
  • Мнения: 4 393
Добре де, чувствате се длъжни да се отчетете в темата какви са ви привичките в компанията при плащане на сметката ли?

# 41 275
  • Мнения: 10 414
В случая пояснението беше заради сервитьорите, които не желаят да направят отделна сметка и те вкарват в простотии.

# 41 276
  • Мнения: X
Сервитьорите могат да откажат отделна сметка, колкото и аз мога да откажа да платя.

# 41 277
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
Страшно ме дразни това...че не можело отделна сметка,а дори и да си си сметнал вече твоето - не можеш да си платиш само твоето с карта.
По морето вече се подобряват,да отбележа.Миналата година си разделихме сметката и всеки плати с карта.
София са много далече назад.

# 41 278
  • Мнения: 19 133
Страшно ме дразни това...че не можело отделна сметка,а дори и да си си сметнал вече твоето - не можеш да си платиш само твоето с карта.
По морето вече се подобряват,да отбележа.Миналата година си разделихме сметката и всеки плати с карта.
София са много далече назад.

Сигурно обиколи всички заведения в София, за да си направиш извода колко са зле с плащането с карти? Ако беше попаднала на подходящото столично заведение и на такова, неподходящо за плащане с карти, на морето, може би щяхме да четем колко са зле морските кръчми в сравнение със софийските.

# 41 279
  • Наблизо
  • Мнения: 6 177
Винаги питам може ли с карта,отделно на стъклата си има стикери с кои карти приемат.Ако става въпрос за място,където не се плаща с карта-знаем предварително и си преценяваме какво да правим.

Общи условия

Активация на акаунт