Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 3

  • 88 219
  • 734
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4 490
Видях в гугъл мапса,че някъде над до Ягодинската пещера се намира Дяволски мост и водопад.Някой ходил ли е и има ли преки впечатления?трудно ли се стига?

Там е т.нар. Южнородопска екопътека, но моста през Буйновската река беше паднал преди години и не можеше да се стигне лесно. Не знам дали са го оправили, но най-вероятно не. Пари за тия неща отпускат веднъж по програма от ЕС и после остават на държавна издръжка, т.е. на милостта на стихиите.

# 631
  • София
  • Мнения: 13 282
Днес ходихме до Каньона на водопадите. Пътят Асеновград-Смолян е в ремонт. На много места движението е само в едното платно и се образуват колони. Не знам как ще е в събота и неделя. Ако работниците почиват, може би ще се кара нормално. Но днес определено беше много неприятно. Пловдив - Каньона на водопадите е около 90 -100 км, а стигнахме за 3 часа.  #Crazy

# 632
  • Мнения: 527
Здравейте! 
Виждам, че познавате добре Родопите.  Искам да попитам за мнения за хотел Елица в Пампорово и хотел Синия хан до Хвойна. Кой е по-добър? Или да препоръчате друг? 

 Благодаря Wink

# 633
  • Мнения: 222
Здравейте! 
Виждам, че познавате добре Родопите.  Искам да попитам за мнения за хотел Елица в Пампорово и хотел Синия хан до Хвойна. Кой е по-добър? Или да препоръчате друг? 

 Благодаря Wink
[/quote/

Ние в момента сме в апартаменти Невада в Пампорово. Мога да ти го препоръчам. Имат студия и апартаменти. Ние сме в студион и ползваме офертата им от грабо за нощувка, закуска и вечеря - 26лв на човек. Минус е липсата на интернет в стаите- има само в общите части.

Има един манастир по пътя за Смолян от Пампорово . казва се Свети Панталеймон точно под еко пътека Невястата - много приятно място е!
Ние днес сме из пещерите Simple Smile

# 634
  • Мнения: 1 658
Здравейте! 
Виждам, че познавате добре Родопите.  Искам да попитам за мнения за хотел Елица в Пампорово и хотел Синия хан до Хвойна. Кой е по-добър? Или да препоръчате друг? 

 Благодаря Wink

За „Синия хан“ само мога да кажа, че се намира точно на пътя Пловдив-Смолян и покрай него целодневно минава целият трафик. Лично аз, ако отида в планината, ще предпочета някое по-тихо местенце.
В самия хотел не съм отсядала и няма да отседна точно поради местоположението му, но съм яла в ресторанта им преди години - не беше зле. За момента не зная какво е положението.

# 635
  • Варна
  • Мнения: 743
Не открих някой да е писал нещо за Пашови скали /до Юндола/ и Стария чарк/до Велинград/, ние в понеделник заминаваме за Велинград, но сме пишман туристи с малко дете и се чудих дълги и тежки ли са тези маршрути за дете? а в този район мечки има ли, че съм голяма бъзла  Blush

# 636
  • Мнения: 125
Здравейте! 
Виждам, че познавате добре Родопите.  Искам да попитам за мнения за хотел Елица в Пампорово и хотел Синия хан до Хвойна. Кой е по-добър? Или да препоръчате друг? 

 Благодаря Wink

Подкрепям  Розова маслинка, ние бяхме в УТБ" Ела" в Пампорово тази година. Намира се под Малина. Предлагат много добри условия, управителката и персонала са мили и отзивчиви.

# 637
  • София
  • Мнения: 13 282
Аз да питам - свърши ли ремонта на Природо-научния музей в Пловдив? Това е любимата спирка за почивка на децата ми, като пътуваме към Родопите, но миналата година беше започнат голям ремонт.

Още е в ремонт. Вчера минах покрай него.

# 638
  • София
  • Мнения: 197
Не открих някой да е писал нещо за Пашови скали /до Юндола/ и Стария чарк/до Велинград/, ние в понеделник заминаваме за Велинград, но сме пишман туристи с малко дете и се чудих дълги и тежки ли са тези маршрути за дете? а в този район мечки има ли, че съм голяма бъзла  Blush
По-напред във форума бях писала за Пашови скали. Пътеката тръгва от Юндола и върви през гората. Пътят не е много дълъг около 30-40 мин. и е общо-взето равен, доколкото си спомням. Гледката от Пашови скали към линията, по която минава теснолинейката е невероятна. Дано имате късмет да я видите. Детето ще се зарадва много. Желая ви приятно изкарване.

# 639
  • Мнения: 6 040
Мегисан, не знам дали вече не сте тръгнали към Родопите, но да ти кажа все пак - в никакъв случай не пропускайте лифта към Снежанка - 9лв е в двете посоки, а за дечица до 7 е безплатно  Peace Това беше най-голямото забавление за нашата кукла, даже смятахме пак да ходим вчера само заради това, но не успяхме.
може да се качите и на самата кула Снежанка - отгоре има телескоп с монети, може да е интересно за децата. И не пропускайте да хапнете вкусна гъбена супа в заведението  до лифта за смол. езера - пада се от южната страна на кулата- има дървена веранда с прекрсен изглед надолу  Heart Eyes
Весела почивка ви желая   bouquet

# 640
  • Мнения: 1 656
да, Родопите е обширно понятие, но ние сме с дете и с количка и най-вероятно доста забележителности няма да са достъпни за нас. Някой с дете с количка ако препоръча избрани места ще бъда благодарна   bouquet

# 641
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Мегисан, не знам дали вече не сте тръгнали към Родопите, но да ти кажа все пак - в никакъв случай не пропускайте лифта към Снежанка - 9лв е в двете посоки, а за дечица до 7 е безплатно  Peace Това беше най-голямото забавление за нашата кукла, даже смятахме пак да ходим вчера само заради това, но не успяхме.
може да се качите и на самата кула Снежанка - отгоре има телескоп с монети, може да е интересно за децата. И не пропускайте да хапнете вкусна гъбена супа в заведението  до лифта за смол. езера - пада се от южната страна на кулата- има дървена веранда с прекрсен изглед надолу  Heart Eyes
Весела почивка ви желая   bouquet


Половината го изпълнихме, ходихме даже два пъти до върха, един път с лифт, голям кеф, един път с кола. Ходихме до Ягодинската пещера, ждрелото е фантастично просот, до Смолян - само в историческия музей успяхме. Бачковския манастир. Валя ни и голям дъжд единия ден, но все пак се разходихме. Не можахме кой знае колко да обиколим, но догодина пак. Моига да препоръчам с две ръце хотел Камелия в Пампорово, бяхме в двуспален апартамент за около 90 лв, хубава макар и не кой знае колко богата закуска и фантастичен топъл басейн около 33-34 гр.
Сега сме в с. Баня до Банско и продължаваме обиколките.

# 642
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Здравейте,
имате ли впечатления от "Родопска приказка" - Белинташ и Комплекс Стари времена - с Врата. Двоумя се за тия места, защото целта ми е да ползвам с Мостово като изходен пункт за Белинташ, Караджов камък и Кръстова гора. Не че знам дали е възможно, сто страници изчетох вече и пак не съм много сигурна.
Някой скитал ли е по тия места, ако може да помогне с ценни насоки. А и пътя ме интересува до там как е?

# 643
  • София
  • Мнения: 5 423
Крен,ние сме отсядали в Родопска приказка преди две години.Само за една нощувка.Мястото е хубаво и стаите са уютни.Домакинята се стараеше много.Ние не си носехме нищо за ядене,жената беше готвила леща и ни нагости.
Има механичка с камина и кухня в която може да си сготвите нещо.Има външно барбекю за скара.
В Старите времена не сме отсядали,само хапнахме там.Не мога да дам мнение как са условията за преспиване.
За изходен пункт местата са отлични.Ние така направихме.Оставихме си багажа в Р.приказка и ходихме до Белинташ.
На следващия ден отидохме до с.Мостово.Паркирахме пред една къща.От там пеша до Кръстова гора.Маршрута не е много лек.Два часа е качването.
До Караджов камък не можахме да стигнем.Оказа се много далече да се ходи пеша до там,а ние трябваше да продължим посока Чудните мостове и Широка лъка.
Дано да съм ти била полезна.

# 644
  • Мнения: 10 775
Започвам с хвалбите - комплекс Болярка, Главатарци.
http://www.boliarka.net/vili.htm
Страхотни вили, които са над Главатарски хан. Много мили стопани, които живеят съвсем близо. Наехме цяла вила за 50 лв. - двама възрастни с едно дете. На горния етаж бяха спални с бани, на долния дневна с оборудвана кухня, мека мебел и тераса с гледка към язовира. от терасата се слиза в малко дворче с барбекю, много зелено с уникални цветя. Много ни хареса! Главатарски хан е много наблизо и може да се ползва басейна, което аз не препоръчвам. В еделя имаше някакво плажно парти, рап и музика на макс и водата беше много мръсна. В понеделник уж я смениха, но във вторник пак беше мътничка. Чувствах се като на Слънчев бряг - изкуствени палми, техно на макс и момчета със златни ланци на вратовете...
храната става, ядохме и при Гърка долу до самата вода, какро и в Старата къща в Кърджали, която ми е фаворит.
Видяхме Перперикон с чудесен екскурзовод, Гъбите, Музея, Водното огледало... До пещерата Утробата отидохме и де върнахме за час и 40 минути с дете на 8 г. - всички твърдяха, че е толкова в една посока. Много красота, ного мили и работливи хора навсякъде!!!
После ще пиша и за с. Арда Wink

Общи условия

Активация на акаунт