Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 3

  • 87 717
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 872
Батак -Пещера  минавал ли го е някой този път наскоро ?
Ние го минавахме миналата година и беше много зле.Уж щели да му правят ремонт но свършил ли е ?  newsm78
Ние минахме преди месец- пътят е ремонтиран почти изцяло, наравени са добри кръпки от асфалт на по-лошите места. Няма да имате проблем.

# 721
  • Мнения: 6 567
Бях на екскурзия по този маршрут и не съм забелязала да имаме проблеми с пътя.  Peace

# 722
  • Мнения: 527
Батак -Пещера  минавал ли го е някой този път наскоро ?
Ние го минавахме миналата година и беше много зле.Уж щели да му правят ремонт но свършил ли е ?  newsm78

да, приключил е ремонтът. Всичко е наред с пътя.

# 723
  • Мнения: 1 121
Момичета, утре ще ходим в Смолян, намерих коментар за някакво заведение Дом на културата, него ли да търсим, или има други, по-добри места за хапване? Да опитаме вкусни родопски специалитети на добри цени?  Hug

# 724
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравейте!
Завърнахме се от Родопите Simple Smile
Бяхме за 4 нощувки в хотел "Невада" - Пампорово.
Благодаря на Fam, която ми го препоръча и на всички, които дават полезна информация в темата!
Първо за хотела - бяхме в апартамент с голяма всекидневна, в която е и кухненския кът, има плот, котлони, хладилник ; и отделно спалня. В Букинг дават по-високи цени отколкото по телефона на рецепция. Имаше малко хора, съответно беше тихо и спокойно. Фоайето е малко, там има WiFi зона, по стаите няма. Жената на рецепция беше любезна. Закуската - единия път пържени филийки, другия път компле, после палачинки - не беше нещо особено, но аз го очаквах. Нямахме гледка от терасата, точно отсреща са построили още един комплекс, а отстрани има започнат строеж.
Хотела е на пешеходно разстояние от лифтовете на Студенец, което е доста удобно, естествено може и с кола Simple Smile Другите хотели, които са на същата улица и съответно може пеш да се ходи до лифтовете са "The Castle" и "Евридика". "The Castle" има детски съоръжения - пързалка, люлки и батут.
Посетихме "Чудните мостове", Широка Лъка, возихме се на лифт, качихме се до терасата на кула Снежанка (точно преди да се излезе на терасата има заведение и от тоалетните се носеше много гадна миризма) и ходихме на еко-пътека Струилица.
Еко-пътеката ме очарова и препоръчвам на всеки да отиде  - магическо място е. Бих искала да изкарам цяла една почивка близо до пътеката, за да мога да ходя само там.
На връщане отидохме до Бачковския манастир. Имаше опашка чакащи за иконата на Богородица и изобщо много и всякакви хора....
От всичко, което опитах в Родопите, най-много ми хареса къпаната баница от един павилион, който е при сергиите преди да се влезе в Бачковския манастир. Разкошна беше Simple Smile
Иначе ходихме в "Родопчанка" (Смолян), "Златния орел"(на Снежанка) и р-т "Славчев" (Широка Лъка).
Градовете - Чепеларе малко ме разочарова, но Смолян е красив град, някак по-подреден, а природата наоколо  - скали, гори ...голямо богатство е това.
И последно да добавя - завоите са много, на където и да се тръгне - поне за нас това беше доста уморително. Пътят до "Чудните мостове" е много тесен, в лошо състояние и опасен. Самото място не е за сандали и чехли, чудих се колко посетители бяха тръгнали така.
Това е, дано не съм ви отегчила, пускам линк към албум със снимки  Simple Smile, има го и хотела.
http://ddvv.snimka.bg/mountain/pamporovo-i-rodopi-2014.834771

# 725
  • Мнения: 2 755
Мой познат руснак иска да прекара известно време през зимата със семейството си, на някое място в планината. Ски не карат, но искат да разглеждат забележителности. Били са в Пловдив и Пампорово - да не е там. Ще ми препоръчате ли място

# 726
  • София
  • Мнения: 197
Мой познат руснак иска да прекара известно време през зимата със семейството си, на някое място в планината. Ски не карат, но искат да разглеждат забележителности. Били са в Пловдив и Пампорово - да не е там. Ще ми препоръчате ли място
Препоръчвам Девин като отправна точка. Спа-хотел Исмена - чудесно място и за зимата.
Топла минерална вода, идеална кухня, чистота, любезен персонал. Мисля, че ще им хареса.
Само не зная дали, ако има много сняг, няма да имат проблем с транспорта от място до място. По тези завои през зимата не ми се мисли Rolling Eyes

# 727
  • Мнения: 2 631
Според мен, Девин е изключително неподходящ за случая - самият град е крайно подтискащ /поне за мен/, никакви забележителности наоколо извън природните, които за посещение през зимата не са удачни, а и щом са били на Пампорово - общо взето са поразгледали, каквото има за виждане в района.

Като мое предложение - повече се сещам за места извън Родопите - Банско и района или В.Търново-Трявна ...

Thinking

# 728
  • Мнения: 698
Може и към Лещен да отидат или Мелник

# 729
  • Мнения: 2 755
А какво ще кажете за Смолян? Интересно ли ще им бъде там? Мислех и за Елена, ама и там май няма кой знае какви забележителности...

# 730
  • Мнения: 2 631
Ами докато са били на Пампорово - не са ли ходили до Смолян!? Странно... newsm78

Лещен се разглежда в рамките на час-два, след него и Ковачевица - може и ако си отседнал в Банско.

Елена, хм - през зимата не знам как са пътищата.

За Мелник - нямам впечатления.

# 731
  • Мнения: 2 755
Не в Смолян не са били, искат да прекарат нова година в България

# 732
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Лещен се разглежда в рамките на час-два, след него и Ковачевица - може и ако си отседнал в Банско.

За Мелник - нямам впечатления.[/color]
Банско е добра идея, могат да посетят Ковачевица и Лещен, могат да видят Рилски манастир Peace
Мелник е хубаво, но и там да го разгледат за 2-3 часа Thinking

# 733
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не в Смолян не са били, искат да прекарат нова година в България
Може Смолян, в Момчиловци Peace

# 734
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Нова тема, момичета!
  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=800231.new#new

Общи условия

Активация на акаунт