Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 3

  • 87 746
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 037
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4274800
За падналата жена в реката на екопътека “Каньона на водопадите”.
Вече минаха доста години от нашата разходка по пътеката и наистина тогава беше безлюдна. Не сме стигали до края. На едно място обърнахме, просто нямаше как да продължим.
Изглежда, че е ремонтирана, но все пак, внимавайте.

# 706
  • Мнения: 1 541
Благодаря за отговорите, вдигнала съм й мерника на тази пещера. А къде се оставя колата и има ли обозначена пътека до пещерата (изходната ни точка ще е Пампорово)?

Каньонът на водопадите също ми е под въпрос...

Иначе планът ми е:
1 ден, 20.09:
Бачковски манастир, обсерваторията в Рожен (по пътя към Пампорово)

2 ден, 21.09:
Снежанка, Смолянските езера, Смолян, пещера Ухловица (под въпрос)

3 ден, 22.09:
Агушевите конаци, Проглед, Момчиловци/ Каньон на водопадите - една от двете възможности

4 ден, 23.09:
Еко пътека „Невястата“, Чудните мостове, отпътуване

Моля за мнения - прекалено натоварено ли е, може ли да се вмъкне още нещо?

# 707
  • Мнения: 2 631
Ухловица се комбинира с Конаците - в една посока са и не си заслужава в два различни дни да се ходи натам.

Каньоните лично аз бих оставила в самостоятелен ден, но сме пишман-туристи, евентуално само с града Смолян, не и други околности.

# 708
  • Мнения: 1 541
Благодаря, envia   bouquet

Притеснява ме и работното време на пещерата и лифтове - тъй като планирам да сме там и понеделник и вторник, а тогава тези съоръжения не работят... Освен да заминем в петък.

# 709
  • Мнения: 784
Благодаря за отговорите, вдигнала съм й мерника на тази пещера. А къде се оставя колата и има ли обозначена пътека до пещерата (изходната ни точка ще е Пампорово)?

Каньонът на водопадите също ми е под въпрос...

Иначе планът ми е:
1 ден, 20.09:
Бачковски манастир, обсерваторията в Рожен (по пътя към Пампорово)

2 ден, 21.09:
Снежанка, Смолянските езера, Смолян, пещера Ухловица (под въпрос)

3 ден, 22.09:
Агушевите конаци, Проглед, Момчиловци/ Каньон на водопадите - една от двете възможности

4 ден, 23.09:
Еко пътека „Невястата“, Чудните мостове, отпътуване

Моля за мнения - прекалено натоварено ли е, може ли да се вмъкне още нещо?


Прекалено натоварено е за 4 дни, особено като сте с малко дете. Не че е невъзможно, но няма да можете да се насладите на тези прекрасни места, а ще трябва да ги минавате за норматив и да бързате за следващото място. Оставете си малко и за друг път, тъкмо ще имате повод пак да дойдете и да се насладите на Родопите  Simple Smile

Виж този вариант:
1 ден - Бачковски манастир, настаняване, Снежанка /лифта до там работи до 16ч./
2 ден - Невястата или Смолянските езера, после Смолян - планетариума или Роженската обсерватория и Момчиловци /планетариума е по-интересен за малки деца/
3 ден - Каньона или Ухловица /ако ви остане време - и Конаците/
4 ден - отпътуване и Чудните мостове

Някоя вечер, ако приключите по-рано с програмата и ви останат сили - отскочете до Широка лъка, на 7 км е, бързо се разглежда и има повече добри места за хранене отколкото в цялото Пампорово извън зимния сезон.

# 710
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Мегисан, не знам дали вече не сте тръгнали към Родопите, но да ти кажа все пак - в никакъв случай не пропускайте лифта към Снежанка - 9лв е в двете посоки, а за дечица до 7 е безплатно  Peace Това беше най-голямото забавление за нашата кукла, даже смятахме пак да ходим вчера само заради това, но не успяхме.
може да се качите и на самата кула Снежанка - отгоре има телескоп с монети, може да е интересно за децата. И не пропускайте да хапнете вкусна гъбена супа в заведението  до лифта за смол. езера - пада се от южната страна на кулата- има дървена веранда с прекрсен изглед надолу  Heart Eyes
Весела почивка ви желая   bouquet

Здравейте!
Детето ми си мечтае да се качи на лифт и съм го обещала.
Въпросът ми е за лифт Снежанка - реално къде е най-близо като настаняване, в самото Пампорово ли?
Лифтът в Пампорово ли е и къде мога да видя работното му време?
Кои други населени места са красиви и наблизо до лифта, тъй като ние предпочитаме по-тихи места Simple Smile
Чепеларе далеч ли е от въпросния лифт?
Благодаря!

# 711
  • Мнения: 1 541
Благодаря, Царице, ще преразгледам плана   bouquet
Доколкото разбрах, хотел Камелия в Пампорово е на 100-тина метра от лифта за Снежанка. Поради тази причина и добрите отзиви, се спрях на този хотел за база.

# 712
  • Мнения: 20 214
Момичета, чета за пещера Ухловица, че има много стъпала и взех да се чудя моята девойка как ще се справи.. Може ли да сравните стъплата в Ухловица с тези в Дяволското гърло - като наклон и дължина   bouquet
Ние направихме грешката да ги качваме лятото в 15ч. - в най-голямата жега, едвам оживях, възползвах се от всички пейки по пътя. Laughing
Тогава пускаха последната група за деня в 16 ч.

# 713
  • Мнения: 1 377
Здравейте!
Детето ми си мечтае да се качи на лифт и съм го обещала.
Въпросът ми е за лифт Снежанка - реално къде е най-близо като настаняване, в самото Пампорово ли?
Лифтът в Пампорово ли е и къде мога да видя работното му време?
Кои други населени места са красиви и наблизо до лифта, тъй като ние предпочитаме по-тихи места Simple Smile
Чепеларе далеч ли е от въпросния лифт?
Благодаря!

Чепеларе хич не ми хареса - пусто ми е видя и някак "комерс". Никакъв чар за мен. Не е особено далеч, но не си струва според мен.
Снежанка е до самото Пампорово, дали не се води и част от комплекса не знам. Близки хотели са Евридика, Невада, The Castle. Малко е встрани от "центъра" на Пампорово и почти нищо не работи в него район. Аз препоръчвам Стрийм Ризорт, в момента има и ваучери за него. Само кухнята им куца нещо.

Имам въпрос и аз - къде да спим в Асеновград? Трябва ни нещо с апартамент на поносими цени.

# 714
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
На пръв поглед открих това с апартаменти,обаче без да съм била там:
http://pochivka.bg/o-21504-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_ … D0%BC%D0%BE%D1%81

# 715
  • Мнения: 1 652
Имам въпрос и аз - къде да спим в Асеновград? Трябва ни нещо с апартамент на поносими цени.

Стари времена - близо до центъра, среднонов хотел в „стар“ стил. Цените в ресторанта не бяха високи. Като цяло, тихо. Хора няма.
Консулатото се намира точно срещу „Старите времена“ и има най-прекрасния двор с ресторант, който обожавам. За стаите не мога да кажа, но сградата е много, много стара, макар и реставрирана вътре.
Колор, за стаите не знам, в двора има заведение с голяма посещаемост, а отсреща на уличката боулинг клуб с игри (на същия собственик).
Зависи какво търсите - шум или спокойствие.

# 716
  • Мнения: 1 541
Ех, как се разочаровах! Лифтовете на Пампорово затварят на 15.09, а обещах на детето да се вози...  doh
Дано поне в кулата на Снежанка да можем да влезем..

# 717
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Благодаря, envia   bouquet

Притеснява ме и работното време на пещерата и лифтове - тъй като планирам да сме там и понеделник и вторник, а тогава тези съоръжения не работят... Освен да заминем в петък.

От разписанието в този сайт разбира, че лифтовете работят всеки ден, само че с различно работно време за почивните дни.
http://pamporovo.bike/bg/chairlifts-and-passes
Актуална ли е тази информация или наистина има дни, когато не работят?

Редактирам се! Току що звъннах на телефон на Пампорово АД и ми казаха, че лифта Автогара-Студенец работи събота и неделя, а останалите всеки ден. На 15-ти септември спират работа.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2014, 12:59 от l'etrangere

# 718
  • Мнения: 294
Батак -Пещера  минавал ли го е някой този път наскоро ?
Ние го минавахме миналата година и беше много зле.Уж щели да му правят ремонт но свършил ли е ?  newsm78

# 719
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Направихме резервация за хотел в Пампорово. Можете ли да ми препоръчате къде там е добре да ядем - качество и цени?
А в Триград - смятаме да посетим селото - кое заведение бихте препоръчали?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт