Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 3

  • 87 744
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Най-накрая и аз да се включа по темата с информация от преди няколко дни Laughing
Миналата седмица бях със семейството ми на почивка в Родопите Peace
бяхме отседнали в Пампорово- хотел Орфей, доволна съм от хотела с много малки забележки към храната.Деца до 13 години безплатно Peace

Първо, благодаря за разказа   bouquet Мисля към 20 септември да направим подобна почивка и ние.
Моля те да споделиш какво ти хареса и какво не в хотел "Орфей", ползвахте ли предлаганите от тях екскурзии, как е детската анимация?
Доколкото разбирам има лифт от Пампорово до Снежанка и друг от Снежанка до Смолянските езера, така ли е? Може ли да се стигне пеша от хотела до лифта за Снежанка?
Предварително ти благодаря   bouquet
Хареса ми,че е чисто и  персонала е много внимателен и любезен. Имаше анимация за децата, но моите  са вече големи  Simple Smile по-малките деца виждах,че ходят на организираните вечер мероприятия. Има и детски кът , но подробности не знам Sad. Ние не сме ходили на организираните от тях екскурзии и за съжаление и за това не мога да ти бъда полезна с информация.
Забележка към хотела е храната, не винаги ми харесваше това което предлагат, но е на блок маса и все от 2-3 основни ястия едно ни харесваше. Ние бяхме само със закуска и вечеря.
Има басейн, температурата на водата е 27 градуса, чисто е.
Лифта е на 50-100 метра от хотела, другото правилно си го разбрала има 2 лифта и могат да се правят различни комбинации  Wink.По принцип пише, че лифта работи от петък до неделя, но работеше и другите дни, явно когато има туристи го пускат.

# 691
  • Мнения: 1 541
Благодаря   bouquet

Колебая се между хотел "Камелия" и хотел "Орфей", ще помисля още малко.
А лифтовете кабинкови ли са? Чета, че този към Смолянските езера е двуместен - 2 възрастни и дете предполагам не се качват заедно (голяма съм пъзла  Blush)

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 16:53 от shark

# 692
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Благодаря   bouquet

Колебая се между хотел "Камелия" и хотел "Орфей", ще помисля още малко.
А лифтовете кабинкови ли са? Чета, че този към Смолянските езера е двуместен - 2 възрастни и дете предполагам не се качват заедно (голяма съм пъзла  Blush)
Двуместен е и  са открити , единия ще се вози сам. 

# 693
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодаря   bouquet

Колебая се между хотел "Камелия" и хотел "Орфей", ще помисля още малко.
А лифтовете кабинкови ли са? Чета, че този към Смолянските езера е двуместен - 2 възрастни и дете предполагам не се качват заедно (голяма съм пъзла  Blush)
Двуместен е и  са открити , единия ще се вози сам. 
двуместен е, но много малки дечица бяха гушнати от единия родител и така се возиха Wink
Лифта от Пампорово да Снежанка е с 4 места на седалката Peace

# 694
  • Мнения: 1 541
Благодаря, момичета   bouquet

# 695
  • Мнения: 1 377
Здравейте момичета,
моля да ми препоръчате място в Смолян, където сте хапвали на нормални цени и сте доволни.
Спешно ми е, чудя се накъде да паля след малко   bouquet

# 696
  • Мнения: 1 937
Ресторант "Родопчанка"?
Бул. "България" 11 Simple Smile

# 697
  • Мнения: 1 377
Благодаря, Verdad, аз после видях, че точно на предната страница е имало още една препоръка за него, и дори бях я видяла вече, обаче от толкова четене и ровене в нета от има няма две седмици насам вече всичко ми е каша...

"Вечерята" се отложи за утре обаче и сега се чудя откъде точно да минем и къде да спрем в Смолян, и преди или навръщане да е от Златоград, който също е планиран за този ден. При това тръгването и прибирането вечерта ще е в Пампорово. Мисля си да отделим 2 до 3 часа на Златоград, и примерно ако сварим до към 1ч да тръгнем към Смолян, където да минем Историческия музей, езерата /те къде се падат, ако идваме от Златоград?/, Каньонът на водопадите /това също?/, и ако остане време, да минем по някоя екопътека /Невястата, например/.

Непременно ще пробваме и бюреците на главната в Смолян  Laughing, както и р-нт Родопчанка.

Звучи ми прекрасно, но се чудя дали е изпълнимо в рамките на 1 ден. А и прогнозата за утре е за дъжд...

# 698
  • София
  • Мнения: 9 884
Меко казано е оптимистично  това за един ден, да не кажа невъзможно. Голямо тичане трябва да падне.
Каньонът на водопадите е на изхода на Смолян за село Мугла. Но не мога да обясня откъде да минете точно, ние ползвахме дж пи ес.
Смолянските езера са от друг вход на Смолян, ние пътувахме Девин- Смолян и малко преди табелката на града се падат.
Невястата е на пътя Пампорово -Смолян.
Ние Каньонът на водопадите с две деца на 10 и 13г го изминахме...да не излъжа нещо, но около 4 часа отиване и връщане без да спираме много-много, но и без да бързаме. И после бяхме много, много изморени.

# 699
  • Мнения: 1 377
Мда, май ще оставим Каньонът на видопадите за следващия ден /аз не бях разбрала, че е екопътека, при това доволно дълга/. А и не ни е съвсем на път, ако ще ходим до Златоград. Обаче може да включим Ухловица в графика за утре.
Интересни маршрути съм замислила, ще се отчета в края на почивката доколко са сполучливи като изпълнение Laughing Ще дам и отзиви от хотелите, в които ще спим. Днес е едва първи ден  Heart Eyes от почивката ни, първа от много време насам за мен.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 691
   На каньона на водопадите група ли ще бъдете? Може да не минавате целия маршрут , а като стигнете до последния водопад да се върнете, нагоре е само гора с 1-2 панорамни площадки, но ако сте малко хора рискувате среща с някоя баба меца. Аз съм го минавала наколко пъти със страх, но тази пролет е имало среща с мечка и то в началото на пътеката до къщите. Ако я съкрарите за 2 часа сте готови, пътеката изобщо не е трудна , дано да не вали и да грее слънчице!
   На Невястата ако работи се пуснете на тролея-много е хубаво и приятно и няма нищо страшно ( мен много ме беше страх) .
   В Смолян ако в Родопчанка няма места и ресторант Спартак е добра оферта, както и р-нт Кипарис алфа, но те само в случай , че няма места! В Родопчанка е много по-хубаво всичко  Heart Eyes .

# 701
  • София
  • Мнения: 13 234
... но ако сте малко хора рискувате среща с някоя баба меца. Аз съм го минавала наколко пъти със страх, но тази пролет е имало среща с мечка и то в началото на пътеката до къщите.

Възможно е заради развалянето на времето да са оредели хората, но само преди 2 седмици в делничен ден имаше толкова много хора, че на местата за отдих нямаше свободни пейки, а на красивите места се изчаквахме за снимки.  Wink

Последна редакция: чт, 04 сеп 2014, 23:09 от Тaня67

# 702
  • Мнения: 1 541
Момичета, чета за пещера Ухловица, че има много стъпала и взех да се чудя моята девойка как ще се справи.. Може ли да сравните стъплата в Ухловица с тези в Дяволското гърло - като наклон и дължина   bouquet

# 703
  • Мнения: 2 631
Стъпалата са бял кахър. Има ги извън и вътре в пещерата.

Докато се стигне до тези преди входа на пещерата - има дълъг и много стръмен път, та когато стигнеш стъпалата дори си облекчен, че вече по стъпала ще ходиш, а не по насип.
Вътре в пещерата също има много и стръмни стъпала, които се минават и в двете посоки, а не както в Даволското гърло - само в едната, но в Ухловица са с равни участъци помежду им-не са така стръмни като в Дяволското.

Обаче си заслужава усилието! Само си предвидете достатъчно време!

Peace

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Тaня67  , явно е станало много популярно мястото, аз когато съм ходила да е имало освен нас общо по цялата пътека до последния водопад 10-15 човека, а след водопада нагоре абсолютно никой не тръгваше към  площадките , всички се връщаха обратно, а аз си умирах от страх щом се чуеше шум... Дано има хора като цяло по тези места,защото мечка няма да излезе при това положение.  Laughing

Само внимавайте за подхлъзване в пещерата, на места е доста мокро, не са кой знае колко уморителни стъпалата, но наистина ми се видяха повече от всички други пещери, на които съм ходила.   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт