Болката от раздялата с любим човек

  • 60 332
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Няма смисъл да се убеждавате една - друга коя е повече права. Май всяка връзка е строго индивидуална и не може да обобщавате как е най-добре да приключи с разни модели и шаблони на поведение...

# 61
  • София
  • Мнения: 1 761
Раздялата никога не е 100% . Нещо остава и такъв човек никога няма да е непознат за теб колкото и да си го представяш така. За да не разводнявам темата няма да  споменавам тук причините. Ако те интересува можем да минем на лични.

Абе да ти кажа в някои случаи е по-добре или всичко, или нищо. Т.е. щом вече не си в интимна връзка с даден човек, по-добре го изхвърли от живота си изцяло. Аз поне не мога да си представя да съм била дълго време с един човек, да съм си представяла как ще остарея с него, как ще отгледаме децата си... и после да съм приятел с този човек и да си пия кафето с него или да си говорим колко добре изглеждаме или как е минал денят ни. Би било излишна болка.

Да и аз не мога да си представя в такава ситуация,да бъда приятел..Не мога!Трябва евентуално да минат мноого години след раздялата,за да не ми пука и да ми е безразлично...
Сега искам просто да ми е спокойно,искам да забравя...Искам повече никога да не преживявам тази болка... Praynig

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Дори и отново да ти се случи, според мен ще си по-подготвена. Впрочем от създаването на темата до сега как се чувстваш? Олекна ли ти поне мънинко?   bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 1 761
Чуствам се маалко по добре.Разликата е,че болката вече не е непоносима,както в първите 15 дни.. Peace
Все още ме боли силно,все още ми е мъчно и тъжно,че се случи,все още си задавам куп въпроси,все още се сещам за всичко,за всичко..,за спомените,за хубавите моменти,за надеждите,за мечтите....
Има моменти в който се чувствам силна и такива в които съм много слаба,но се боря,просто се боря..и усещам,че някой ден може би ще бъда "излекувана"..
Всички мои приятели и близки ме подкрепят,но осъзнах,че такава болка всеки сам трябва да си преживее,сам да си я изстрада,няма как някой да му помогне,колкото и да иска..Болката си е само моя и сама ще се я изживея..
Опитвам се сама да си бъда приятелка,сама да си давам кураж..Опитвам се да се чувствам добре в собствената си компания,колкото и да е трудно..Опитвам се да се радвам на малките неща..
Благодаря ви за подкрепата и кураж и сила на всички,които преживяват раздяла...  bouquet  Hug

# 64
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 026
Повечето мъже обичат да се връщат след време.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 761
Възможно е,но не и в моя случай,защото АЗ не желая това,въпреки болката..Би било огромна грешка..Аз искам едно ново начало... Peace

# 66
  • Мнения: 4 569
Повечето мъже обичат да се връщат след време.
Колко време?
Не вярвам това да ми се случи.

# 67
  • Мнения: 9 991
Повечето мъже обичат да се връщат след време.

+ 1

Естел Бързоход, може месец, може година , може и повече . И на мен ми се е случвало  и съм го виждала при други . Жени също го правят.

# 68
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 026
Повечето мъже обичат да се връщат след време.
Колко време?
Не вярвам това да ми се случи.
Няколко години може да минат. Друг е въпроса дали ще можете да ги приемете отново. Малко са тези мъже, които не се връщат да си пробват отново късмета с вас.

# 69
  • Мнения: 2 214
Казват,че има два вида болка- такава ,която отминава и такава, която ни променя завинаги.... Аз се разделих с човек, който смятах за най-голямата ми любов. Той реши така и не намери доблест да каже защо. мисля, че ме обичаше... Дори и да се върне някога никога няма да е същото.

# 70
  • Мнения: 1 127
"...Боли, когато хубавото си отива,
когато всичко свършва, пак боли.
Търпим, макар и в болка свити,
търпим, защото знаем, че боли.
Какво е болка?
- та това сме ние
Роден е всеки с болка на света.
Това е тя,
която ни догоня след всяка
светла радост и тъга...
"


По темата: няма еднозначен отговор. Времето е фактор немаловажен: едни лекува, у други притъпява чувствата, трети- научава да живеят с болката.
Това, което не ни убива ни прави по-силни.

# 71
  • Мнения: 6 214
И в крайна сметка не забравяйте, че мъже има под път и над път. Здравето и нервите обаче не се намират на пътя.  Peace

# 72
  • Мнения: 901

И да допълня- това с изхвърлянето на нещата и триене на номера помага! Иначе постоянно си в очакване ,тези неща ти навяват спомени...аз му изтрих номера и снимките ни и ми е много по-добре.Така не очаквам нищо, по-лесно е да осъзнаеш, че всичко е приключило.
Още един глас за.  Peace Нещо се обръща от този момент.

Това направих с края на първата връзка на дъщеря ми (беше на 17). Аз не съм имала разтърсващи връзки преди да срещна баща й, с когото впоследствие си я направихме щерката. Тоест никак не съм имала любовни страдания, но когато детето взе да ми прави пулс 120, рекох си, че радикално ще действам. Изтрих номера, събрах всички подаръци в кашон и ги хвърлихме заедно. Много помогна в съчетание с могъщата формула МГВ три пъти дневно по 20 капки Simple Smile

# 73
  • Мнения: 712
При нас нещата бяха емоционално приключили месеци преди физически да си събера багажа. Лъжехме всички около нас и себе си, че всичко е ОК и че е нормално. Само че не беше и аз го осъзнах първа. Въпреки това, ми трябваха няколко месеца, за да се възстановя. А той усложни нещата, защото не ме "пускаше" - не спираше да пише, да звъни, да ми обяснява колко ме обича, как не може без мен, колко много иска да се върна и каk нещата ще са различни #Cussing out. Това превърна преживяването в агония. Все още, когато се сетя за него ме жегва (понякога). Предполагам, че е нормално предвид седемте години, мечтите, плановете... Нараненото ми его и смазаното ми самочувствие - от това, че не можах да накарам нещата да "работят" ooooh! Добре, че нямахме деца.
Съвзех се. Осъзнах, че не само аз съм виновна за това, че не се получи. Осъзнах, че да си сама, не е срамно. Осъзнах, че това, че си зарязала гаджето не те прави, гадна кучка, неспособна да обича и да има връзка.
Сега имам нова връзка - влюбена съм до уши, щастлива съм и се чувствам на мястото си Simple Smile И май това е най-важното. Другото е вятър и мъгла Simple Smile

# 74
  • Мнения: 496
^ Браво  Simple Smile
И смятам, че след едно такова разсипващо и болезнено преживяване, после животът ни тръгва някак си нагоре, и като се влюбим отново (макар и след време), уцелваме правилния човек. Съгласни ли сте с мен?

Общи условия

Активация на акаунт