Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,
позволявам си да пусна тази тема, по скоро като информация за хора които имат дечица със соп и са избрали да се грижат за тях.

Ето един видео материал направен от На Кафе, който би показал , много повече от това което аз мога да напиша:

http://btvnews.bg/video/video/news/urotsi-po-pluvane-za-detsa-v- … o-polozhenie.html

Надявам се ако има хора които биха искали да доведат детенцето си да е от полза.
Заниманията се провеждат всеки вторник и четвъртък от 16 часа в 131 СОУ „К.А. Тимирязев” в ж.к. Младост4. Самия басейн е доста плитък някъде от 120см до към 150см и един от малкото пригодени за дечица в София с по - висока температура на водата. гл.ас Александрова води заниманията. Тя самата го прави в свободното си време, безплатно, има много малка символична за ползването на самия басейн, ако не се лъжа беше под 2лв (точната такса за басейна е 3лв, добавено като информация на 11 април 20014г. - с извинение към членовете на форума, които подведох )

Групичката е доста разнородна. Има деца със синдром на Даун, синдром на Аспергер, аутизъм, дефицит на вниманието и хиперактивност, ДЦП (това не го вярвах, докато не видях, при тях водната среда дава възможност за движение на крайниците по начин по който обикновено не могат), гръбначни изкривявания, комбинации от няколко. Здравите дечица, които идват са с наднормено тегло и затлъстяване.

Това , което на мен лично ми направи много силно впечатление е модела по който гл. ас. Величка Александрова работи. Противно на всички други, които съм срещала в България. Обикновено в нашата държава, си оставяш детето някъде пред някоя врата, взимат ти го го тренират и съответно нямаш идея този вътре, какво прави, как се държи с детето, дали му се е развикал и т.н. Тук родителите стига да желаят могат да гледат вътре цялото занимание, ако се наложи да помогнат да детето си, защото на кому друг има по - голяма доверие, а дори и да влезнат с него във водата. Подобен тип организация съм виждала в Австрия и в Германия, вероятно има и на други места, не мога да кажа. Тогава ми се видя доста странно......

Ако имате някакви въпроси, моля пишете Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 07:04 от moiry

# 1
  • Мнения: 2 375
Има ли някой, който вече е ходил на плуване в 131 СОУ?
Ако има , моля да ми пише на ЛС.

# 2
  • Мнения: 93
Има ли някой, който вече е ходил на плуване в 131 СОУ?
Ако има , моля да ми пише на ЛС.
Днес ще ходя да проверя ,до блока ни е.Ще пиша по късно.

# 3
  • Мнения: 2 375
Не се разкарвай до там, тази сдедмица са ваканция!

# 4
  • Мнения: 93
Не се разкарвай до там, тази сдедмица са ваканция!
Благодаря. Тогава другата седмица Simple Smile

# 5
  • Мнения: 93
Здравейте!Днес отидох да проверя .Плаща се 3 лева ,кърпа,шапка (ако детето не може да я понесе,може и без)чехли/джапанки.Аз мисля да го водя моят син ,на 2 минути е от нас Simple SmileВътре е топличко,даже казаха докато свикне,може и аз да влизам с него Simple Smile

# 6
  • Мнения: 93
[ Младост4. Самия басейн е доста плитък някъде от 120см до към 150см и един от малкото пригодени за дечица в София с по - висока температура на водата. гл.ас Александрова води заниманията. Тя самата го прави в свободното си време, безплатно, има много малка символична за ползването на самия басейн, ако не се лъжа беше под 2лв.

Аз питах и ми каза 3 лв

# 7
  • Мнения: 2 375
Благодаря. И бански предполагам, че трябва.
Къде мога да намеря толкова малка шапка и джапанки 21-22 номер?

# 8
  • Мнения: 93
Благодаря. И бански предполагам, че трябва.
Къде мога да намеря толкова малка шапка и джапанки 21-22 номер?
Да и бански детски чехли има всякакви номерации.От кой кв.си?Нашата шапка я купихме от 1 басейн в младост2 до лъчони има нова спортна зала с басеин,понеже нашия тати ходи вторник и четвъртък на баскетбол и му купил 12лв. на арена.

# 9
  • Мнения: 2 375
В Младост съм. Ще търся. Благодаря.

# 10
  • Мнения: 52
[ Младост4. Самия басейн е доста плитък някъде от 120см до към 150см и един от малкото пригодени за дечица в София с по - висока температура на водата. гл.ас Александрова води заниманията. Тя самата го прави в свободното си време, безплатно, има много малка символична за ползването на самия басейн, ако не се лъжа беше под 2лв.

Аз питах и ми каза 3 лв

Аз искам да се извиня, че подведох с таксата за басейна. Защото ходя като част от доброволците, които влизат във водата, и това го намерих като инфо в някаква страница в интернет, явно е било старо. Още веднъж се извинявам на всички.
Няма да поправям в првия пост , защото не мисля че коректно, само ще го добавя в скоби.

# 11
  • Мнения: 52
Здравейте на всички , след хубавите летни дни е време отново за училище Simple Smile

Още няма информация кога ще бъде отворен басейна в Младост 4, защото ХЕЕИ не са готови с резултатите от направените изследвания, които се правят всяка година и са много важни, все пак здравето и хигиената на първо място!!!
Веднага след като получа информация ще напиша, кога започват заниманията тази година ....

На 30 Септември 2014г. ще се проведе нещо като спортен празник на Плувният басейн на НСА “В.Левски”бул.”Прага” № 21, с отворени врати за всички желаещи да видят, какво правим. Във водата ще проведат занимания с голените плувци, а с нашите страхотни специални дечица от басейна в Младост4 ще се има игри на суша. Следваща седмица, ако има интерес ще добавя и часа в който започва мероприятието и повече информация ......

Поздрави

# 12
  • Мнения: 52
Move week:
Спортно-образователна и социална интеграция на деца и младежи с увреждания чрез водни спортове

Дата 30.09.2014
Час 16:00-18:00

БУЛ. "ПРАГА" 21, БАСЕЙН НА НСА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ
СОФИЯ

Информация ТУК:
http://www.events.bg/bg/articles/view/17276/Move-week-%D0%A1%D0% … D0%BE%D0%B2%D0%B5

Ако желаете да видите, прецените и дори запишете детето си за занимания по плуване, може да дойдете и прецените сами .... Simple Smile

# 13
  • Мнения: 52
Move week:
Спортно-образователна и социална интеграция на деца и младежи с увреждания чрез водни спортове

Тук може да видите отразяването на събитието в страницата на Министерството на младежта и спорта

http://mpes.government.bg/Pages/Press/News/Default.aspx?evntid=J3ce7Sp2%2fOw%3d

# 14
  • Мнения: 52
Заниманията по плуване за деца започват
на 7 октомври 2014 година
от 16,15 часа
в 131 СОУ „К.А. Тимирязев” в ж.к. Младост4.


Общи условия

Активация на акаунт